Altcoin Market Cap vs Ethereum heti ábra elemzés
Jó ideje csökkenő trenden az altcoin piac. Ez meglátszik a market kapitalizációjuk grafikonján is. A következőkben próbát teszünk következtetéseket levonni az altcoin market cap grafikonjának formálódásából. Elemzésemben a market cap alakulását az ETH/BTC 1w grafikonnal hasonlítom össze, hogy tisztább képet kapjunk arról, milyen hatással van a piaci kapitalizáció alakulása, jelen esetben a legismertebb altcoinra.
Altcoin támasz a horizonton
Egész távolról kezdjük a grafikon elemzését. A múltbéli formálódás meghatározó árszintjeinek ismét fontos szerep juthat. 2019 március végén egy dupla aljas kitöréssel sikerült trendet fordítania az altcoin market capnek. A zölddel jelölt zóna jelentett akkor ellenállást, egyben trendfordító nyakvonalat is. (Nyakvonalnak hívják TA során a trendfordítókat.) Most ismét ennek ennek a szintnek juthat fontos szerep, azonban a jelen ármozgását tekintve már nem ellenállásként, hanem támaszként.
Egy nagy piros gyertyával már teszteltük pár héttel ezelőtt a behúzott támaszt. Ezt jelöltem fekete és piros nyilakkal. Nem gondolom, hogy egyszeri tesztelése elég lenne a támasznak ilyen hosszú down trend alatt. Így természetesen a zöld zóna további tesztelésére számítok. Jelentősnek tartom a következő heti alakulásokat. A március végi, április eleji korábbi trendfordító alól jövő kitörés óta, most fordul elő először, hogy támaszként teszteljük vissza a korábbi ellenállást. Ha sikerül innen felfelé pattanni, az hitelesíti a jelölt zóna, így a korábbi trendfordító érvényét. Ez tehát a pozitív változat. Ellenkező esetben, az ármozgás jelentősebb mértékű pattanás nélkül, lényegében habozás nélkül le is törheti a támaszunkat, ami inaktiválná a korábbi trendfordítónkat, ami medve jel lenne.
Ahogy az ábrán láthatjátok, számítok némi pattanásra a szóban forgó támaszról. Dupla aljas formálódásra spekulálok, nyilakkal jelezve a második alj pont helyét. A nyakvonal helyettesítőjeként a 10 EMA-t (exponenciális mozgóátlag) használom.
Következtetések
Összehasonlítva az altok piaci kapitalizációjának alakulását az ETH/BTC heti grafikonjával, kevés olyan pontot találunk, amikor számottevően tudott párhuzamosan növekedni a két grafikon. Ezt jelöltem sárga zónával a bika zászló helyén. Ha növekedésnek indul az altcoin piac, akkor az egyes versenyzők emelkedése követi egymást. Megindulnak a kisebb capes altok, majd követik őket a régebbi motoros társaik, vagy éppen fordítva.
A lényeg, hogy egy fecske nem csinál nyarat, egymást másolják a növekedések, a kijátszódó alakzatok, ami lassacskán növeli a market kapitalizációt. A jelzett sárga időszakban, az ETH-n kívül, a legtöbb név szép emelkedéseket tudott produkálni a piacon. Elég bika párosítás a dupla alj és a bika zászló a 2019. májusi időszakban. Szép emelkedést is eredményezett az alt piacon. Hasonlóan pozitív körülményeket az altcoin piacon jelen formálódást vizsgálva, a piros nyíllal jelzett gyertya nyitó ára fölött képzelek el.
Ábrák jelölései:
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.