Japán és Kína teljes gőzzel halad a CBDC kibocsátás felé
Ázsia legnagyobb gazdaságai továbbléptek a CBDC kísérletekkel, hat kínai bank kínál digitális pénztárcát, Japán pedig új bizottságot hozott létre.
Mi is az a CBDC?
A kripto-világban talán az egyik legbiztonságosabb érméknek a stabilcoinok számítanak. Ez annak köszönhető, hogy tulajdonképpen nincs volatilitásuk, legalábbis elenyésző, 1-2 század százalék maximum. A stabilcoinok egyik fajtája a központosított CBDC (central bank digital currency) amelyeket kormányok által felügyelt központi bankok adhatnak ki. A CBDC a nemzetek fiat valutájához kötött digitális fiat valuta.
Gyorsasága, stabilitása és biztonsága révén a pénzrendszer jövője lehet ez a fejlesztés. Környezeti szempontból sem elhanyagolható, hogy előállításuk nem igényel nagy gyártókapacitásokat, humánerőforrást vagy számítási kapacitást.
A világban néhány ország, Kanada, Kína, Japán, Jamaica is előrehaladott állapotban van a központi bankok által kiadható digitális valuta fejlesztésében. Kissé lemaradva, de többek között az európai unió is tárgyalja a digitális euro helyzetét. Francia és Belga bankok kezdeti fázisú kísérleteket végeznek.
Japán és Kína vezeti az CBDC fejlesztéseket
A két nagyhatalom már kész, kidolgozott stratégiával rendelkezik a CBDC kibocsátás terén. Március 26-án a Bank of Japan (BoJ) bejelentette, hogy létrehozta a Központi Bank digitális pénznemével foglalkozó koordinációs bizottságot, hogy a magánszektorral egyeztessenek a közelgő bevezetésről.
Forrás: https://internationalfinance.com/A bank ezen a bizottságon keresztül megosztja tapasztalatait és a bevezetés részleteit a magánszektorral és a kormánnyal, konzultációkat biztosít, hogy a bevezetés zökkenőmentes legyen. - áll a bank által kiadott nyilatkozatban.
A nyilatkozat arra is kitér, hogy 2020 októbere óta az első, bevezetési szakaszban van a fejlesztés. Március 23-án a kínai állami média arról számolt be, hogy hat nagy állami tulajdonú bank kezdte meg a digitális pénztárca szolgáltatások tesztelését. Az ügyfelek jelentkezhetnek a bankok engedélyezési listájára, hogy teszteléssel részt vegyenek a fejlesztésben.
A központi bank eseti elbírálás alapján vizsgálja felül a jelentkezőket. Ha a jelentkező pozitív elbírálásban részesül, akkor egy QR kód beolvasásával töltheti le a kísérleti digitális pénztárcát. A pénztárcák kezdetben napi 1000 jüan (310 USD) fizetést tesznek lehetővé. A digitális pénztárcák opcionálisan összekapcsolhatók a résztvevő intézmények által kibocsátott meglévő bankszámlákkal.
A résztvevő hat bank a Kínai Mezőgazdasági Bank, a Bank of China, a Bank of Communications, a China Construction Bank, a China Postal Savings Bank of China, valamint a Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank. Kína október óta teszteli CBDC-jét Peking, Sencsen, Szucsou és Csengdu nagyvárosi központjaiban is.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A Crypto.com megkapta az EU előzetes jóváhagyását a MiCA engedélyhez, ami egységes szabályozási keretet teremt a kriptotőzsde számára.
Eric Trump sejtelmes üzenete felrobbantotta a kriptovilágot miután a Trumphoz köthető DeFi-platform 48 millió dollárért vásárolt Ethereumot.
Hogyan működik a Crimeware-as-a-Service (CaaS) modell és hogyan alakította át a digitális bűnözői tevékenységeket?
Egy macOS malware, a Banshee, az Apple titkosítását utánozva több millió kriptotárcát veszélyeztetett – de a valós veszély vitatható.