Jönnek a kvantumszámítógépek! Fenyegetés-e ez a blokkláncra?
Egy szakértő szerint 3 dolgot azonnal meg kell oldania a blokklánc projekteknek, hogy elkerüljék a kvantumszámítógépek jelentette fenyegetést a blockchain világára
Már most szükség van a fejlesztésekre a kvantumszámítógépek miatt a blokkláncban is
Xinxin Fan az IoTeX platform kriptográfiával és IoT-vel foglalkozó vezetője november 7-én hozott nyilvánosságra egy publikációt a témában az International Business Times-ban. Itt arra biztatta a blockchain technológia fejlesztőit, hogy legyenek naprakészek a kvantumszámítógép fejlődésével.
Kiemelte hogy ugyan a kvantumszámítás rövid távú fejleményei még kezdő lépések csupán. Viszont Fan szerint a blokkláncoknak lépést kell tartaniuk az új technológiával annak érdekében, hogy a kvantumszámítógépek túllépjék a blokklánc jelenlegi határait.
forrás: http://www.innoteka.hu/cikk/kvantumszamitogep_a_jovo_szupermasinaja.1868.html
A szakértő szerint 3 fő terület van, amiben minél előbb fejlesztenie kell a jelenlegi blokklánc projekteknek, hogy elkerüljék a fenyegetést.
Ezek a következők: "kvantum-rezisztens kriptográfia", a kriptográfia rugalmassága és a blokkláncok irányítása.
A kvantum-rezisztens kriptográfia alapjai
A szakértő szerint az első irány a szabványosított kvantum-rezisztens kriptográfia folyamatának kifejlesztése. Fan megemlítette, hogy a kvantum-rezisztens kriptográfiai technológiát a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet már kezdeményezte.
A kifejezetten a kvantumszámítógépek ellenállására kifejlesztett képességek fejlesztése és megvalósítása kulcsfontosságú lesz a blokkláncok jövője és a túlélésük szempontjából. A Blockchain támogatóinak és fejlesztőinek ezért szorosan figyelemmel kell kísérniük a szabványosítási folyamatokat. Ez mellett fel kell készülniük az eredmények integrálására a meglévő és a jövőbeli blockchain projektekbe
A blokklánc technológiáknak rugalmasnak kell maradniuk
A következő téma a kriptográfiai agilitás. Egyszerűen fogalmazva: ez a fejlesztők azon képességét érinti, hogy kvantumálló frissítéseket hajtsanak végre a meglévő blockchain hálózatokban. Az nem is kérdés, hogy szükség lesz a meglévő blockchain projektek frissítésére is a kvantumszámítógépek jelentette fenyegetés miatt. A kérdés csupán az lesz, hogy melyik projektek tudnak majd rugalmasan alkalmazkodni az új követelményekhez.
forrás: https://www.coindesk.com/what-to-know-trading-ethereumA szakértő példaként említette az Ethereum hálózatot. Hangsúlyozva annak fontosságát, hogy az ilyen "platform projektek" rendszeresen frissíthessék a blokkláncukat, ugyanis rájuk több másik projekt is épül. Platform projektek például a következők: ETH,ADA,NEO,LISK,STRAT. Az ilyen projekteknek kimondottan rugalmasnak kell maradniuk! Ugyanis a kvantumszámítógépek terjedésével nem csak rájuk, de a ráépülő projektekre is fenyegetést okozhat az új technológia.
A blokkláncok irányítása
A harmadik fontos kérdés a blokkláncok irányítása. A szakértő szerint a blockchain projekteknek olyan eljárásokat kell felállítaniuk, amelyek egyértelműen meghatározzák, mikor és hogyan kell a kvantumbiztonságos frissítéseket telepíteni hálózataikba.
Van rá példa, hogy a blokkláncok nehézségekbe ütköznek az optimális irányítási struktúrák kialakítása során. Ezért a blockchain közösségnek komolyan el kell gondolkodnia és kísérleteznie kell azzal, „hogyan lehet biztosítani, hogy az irányítás ne akadályozza a technológia fejlesztéseket”.
Nem kérdés, hogy jönni fognak a kvantumszámítógépek és az se, hogy nagy hatásuk lesz a jelenlegi technológiai világra. Ahogyan a többi technológiai ágazatnak, a blokkláncnak is fel kell készülnie erre!
De azok, akik úgy vélik, hogy annak egyszerű létezése a blokklánc halálát képezi, nem veszik figyelembe, hogy a blokklánc is növekszik és fejlődik a kvantumszámítás mellett. Rengeteget lehet tenni annak érdekében, hogy a blokkláncok dinamikusabbak és robusztusabbak legyenek. Ha ezeket megtesszük, akkor pedig nekünk semmi esetre sem kell aggódnunk a kvantum-fölény miatt. Nah de mi van a hagyományos technológiákkal?! ”
Vitalik Buterin Ethereum alapító is nyilatkozott már a kvantumszámítógép jelentette fenyegetés kérdésében
Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója október 25-én fejtette ki véleményét a kvantum-fölény kérdésében, mondván:
Az egy mondatos válaszom a kvantumszámítógépek kérdésére a következő: A kvantumszámítógép jelenleg olyan, mint a fúziós erőmű az atomerőműnek. Maga a jelenség ismert és létezik, viszont jelenleg még nagyon távol áll attól, hogy gyakorlati célokra lehessen alkalmazni.
Az eredeti cikk szerzője és a háttérkép tulajdonosa a cointelegraph.com oldal.
A szeptember elején megtapasztalt csökkenő tendenciájú kriptopiac esélyt ad a befektetőknek arra, hogy okosan vásároljanak.
A Robinhood 3,9 millió dolláros büntetésben állapodott meg a kaliforniai igazságügyi minisztériummal, amiért korábban akadályozta a kiutalásokat.
Az UBD Network egy új Web3 tárcát vezet be, amely lehetővé teszi a decentralizált módon történő költséghatékony kriptovaluta öröklést.
Tanulj meg tudatosan befektetni a kriptopiacon, fedezd fel a legjobb altcoin beszállási lehetőségeket, és kerüld el a veszteségeket még időben!