
Mire képes csúcspont közelében a Chainlink?
Szép áremelkedéseket tudhat maga mögött, és valósággal berobbant a crypto köztudatba a Chainlink névre hallgató projekt. Múlt heti cikkünkben már foglalkoztunk a Chainlink fundamentális oldalával, most a technikai elemzés módszereivel vetünk egy pillantást a grafikonjára.
Új ATH-t produkálhat a Chainlink
Napi ábrán fogjuk vizsgálni az eseményeket, BTC párral szemben. Érdekes ellenálláson az árfolyam. A korábbi ATH (all time high) szinteket támadjuk, így izgalmas hét elé nézhetünk. A célunk megvizsgálni, mit kell felmutatni az árfolyamnak ahhoz, hogy új csúcsban reménykedhessünk.
0,00036-on a kulcs ellenállás. Ez az ellenállás nagyjából lefedi a korábbi all time high-k, árfolyam csúcsok zónáját. 3 alkalommal támadtuk már az ellenállást, kisebb-nagyobb kitörésekkel az rezisztencia fölé, de eddig mindig elutasítás érte az ármozgást ezen a szinten. Most negyedjére próbálkozunk erőt gyűjteni, hogy új magasságokba küldjük az árfolyamot.

Bizonytalan terep az ATH. A technikai elemzés a múltbéli tapasztalatokon alapszik, azonban az árfolyam csúcsok olyan helyre repítik az árakat, ahol korábban még nem jártunk. Így nem tudunk múltbéli eseményekre támaszkodni, tehát következtetni arra, hogy milyen szinteken érhet véget az új csúcspontokkal járó növekedés. Általában kerek számokra lehet gondolni következő ellenállásként, de összességében bizonytalan, hogy mikor jön el az a pont, amikor a többség elkezd eladni.
Mi kell a vásárlóerő visszaigazolásához?
Nézzük tehát, mit kéne produkálni a Chainlink árfolyamnak ahhoz, hogy az új csúcspont kialakítására játszhassunk. Két fontos határra figyelek a grafikonon. Az egyik a 10 EMA (exponenciális mozgóátlag) jelentette támasz, a másik a bika zászló ellenállása.
A 10 EMA a rövid távú vásárlóerő jelenlétét fejezi ki a piacon. Ameddig az árfolyam, erről felfelé pattanva tud növekedni, addig erősnek mondható a vásárlói nyomás a piacon. A bika zászló rövid távon érvényesülő trendfolytató alakzat. A trendfolytató jellege abban az esetben érvényesül, ha sikerül kitörni az ellenállása alól. A kettő alkalmazása együtt a technikai elemzés során, népszerűnek mondható.

A következő 1-2 napban meg is történhet a várt kitörés. Ameddig tartani tudja a napi árfolyam zárás a 10 EMA-s támaszt, addig eredményesen támadhatjuk a bika zászló ellenállását. Az alól kitörve pedig új ATH felé vehetjük az irányt. Lényegében bullish gyertya alakzat pattanásra várok a 10 EMA-ról a vásárlóerő visszaigazolásához. A gyertya alakzat zárását pedig a zászló ellenállása fölött keresem, így teremtve long lehetőséget.
Összefoglalva
Nehéz időszaka van az altoknak. A legtöbbjük 2018 tele óta lefelé szárnyal. Kivételt képez ez alól a Chainlink, ami ezzel bizonyította az erősségét egy elég széttépázott piacon. Többször is új csúcspontok kialakításán dolgoztunk egy nehéz évben, ami miatt kedvezőnek gondolom a hangulatot Linkkel szemben, így bármennyire is bizonytalan terep az új ATH lehetősége, keresni fogom a long pozíciók lehetőségét, megadva az esélyt a kitörésre.
A háttérkép tulajdonosa a cointelegraph.com oldal.


Samson Mow szerint az egységtorzítás miatt az altcoinok, mint az XRP, az Ethereum és a Solana sokkal túlértékeltebbnek tűnnek a Bitcoinnál.

A magyar Polkadot Közösség ismét összehozza a blokklánc iránt érdeklődőket egy izgalmas Blokklánc & Crypto Találkozóra Április 25-én.

Tíz évvel ezelőtt még sokan csak mosolyogtak, ha a kriptopénz jövőjéről esett szó, mára viszont ez a technológia szerves része lett a mindennapoknak.

Összeomlott a Mantra: rugpull volt vagy csak a balszerencse netovábbja? És ha már bennragadtál egy zuhanó projektben? Erre is hoztunk túlélőtaktikát.