
Solanára váltott a Nasdaq-szereplő: Új név, új irány
A Nasdaq-on jegyzett Janover nevet váltott, kriptóra állt át, és Solanát halmoz – így született meg a DeFi Development Corp.
Ingatlantechből kriptosztár: Janover új fejezetet nyit
A mesterséges intelligenciával működő ingatlantechnológiai cég, a Janover hivatalosan is szakít eddigi identitásával, és új néven folytatja működését: mostantól DeFi Development Corporation néven ismert. A névváltással párhuzamosan a vállalat tőzsdei azonosítója is módosul, a Nasdaq-on a jövőben DFDV néven találjuk meg.
1/ Janover Inc. is now DeFi Development Corporation!
— DeFi Dev Corp (@defidevcorp) April 22, 2025
As of today, $JNVR is rebranding to reflect its mission as a Solana treasury vehicle for public market investors.
A new name, a new site, and SOON a new ticker ( $DFDV ) too. pic.twitter.com/zPnxlc8HEM
Ez a váltás egyértelmű jele annak, hogy a cég a kriptovaluták és a decentralizált pénzügyek (DeFi) világa felé fordul, különösen a Solana platform irányába. Az új arculattal és stratégiával a cég célja, hogy teljes mértékben elköteleződjön a kriptós jövő mellett.
A DeFi (decentralizált pénzügy) olyan pénzügyi szolgáltatásokat jelent, amelyek blokkláncra épülnek, automatizált protokollok segítségével működnek, és kizárják a központosított szereplőket, például a hagyományos bankokat. A DeFi rendszer lényege a szabadság, az átláthatóság és az elérhetőség.
A Janover – most már DeFi Development Corp. – e filozófia mentén akar tőzsdén is működni.
Több mint 250 ezer Solana: komoly tét a kriptóban
A vállalat hétfőn újabb 88 164 darab Solana tokent (SOL) vásárolt, ezzel összesen már 251 842 SOL-t birtokol – mai árfolyamon ez több mint 37 millió dollárnyi kriptóvagyont jelent.
A cég vezérigazgatója, Joseph Onorati szerint:
„Ez egy új korszak kezdete a vállalat életében. Küldetésünk, hogy átlátható, kriptóalapú tőkekezelést vigyünk be a tőzsdére – és a névváltás is ezt a célt tükrözi.”
Új weboldal, átlátható kincstári működés
A név- és ticker változás mellett a vállalat elindított egy új weboldalt is, amely részletes betekintést nyújt a vállalati kincstári tranzakciókba, a vásárlások történetébe, és valós idejű betekintést ad az aktuális tartalékokba.
Ez a lépés jól mutatja, hogy a cég nemcsak kriptót vásárol, hanem a transzparenciát is komolyan veszi – ami a decentralizált pénzügyi világ egyik alapértéke.
A váltás mögött komoly átalakulás húzódik
A névváltást megelőzően a cég két nagy horderejű bejelentést tett április elején:
-
Egy befektetői csoport vásárolt többségi részesedést, amelynek tagjai korábban a kriptotőzsde Kraken alkalmazottai voltak.
-
Bevezettek egy új irányelvet, amelynek értelmében a vállalat digitális eszközöket tesz meg fő kincstári tartalékává.
A cég emellett 42 millió dollárt vont be átváltható kötvények kibocsátásával, hogy tovább növelje digitális eszköztartalékait. Ez a lépés hasonló ahhoz a stratégiához, amit Michael Saylor, a MicroStrategy társalapítója és stratégiai vezetője tett híressé, amikor cége a világ legnagyobb, nyilvánosan jegyzett Bitcoin-befektetőjévé vált.
Szárnyal a részvény, emelkedik a Solana is
A cég részvényei, bár egyelőre még a JNVR ticker alatt forognak, az év eddigi teljesítménye alapján már 824%-os növekedést mutatnak, jelenleg 44,86 dolláros árfolyamon.
Más tőzsdén jegyzett cég, az Upexi, amely szintén Solana-tartalékot épít, még látványosabb növekedést ért el: bejelentésük után a részvényük több mint 335%-ot ugrott.
A Solana (SOL) maga is erősödött: elérte a 151 dolláros szintet, és az elmúlt két hét alatt már 60%-ot erősödött – igaz, ez még mindig jelentősen elmarad az év eleji csúcsától.
A Nasdaq-on jegyzett, egykori ingatlantech-cég egyértelműen letette a voksát a blokklánc és a kriptovilág mellett. A DeFi Development Corporation névre keresztelt vállalat határozottan halad a decentralizáció és a digitális vagyonkezelés útján – és lehet, hogy csak az elsők egyikeként.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.