
Solana a fedélzeten: OpenSea bővíti piacterét!
Az OpenSea, a vezető NFT piactér, a platform megújulásának részeként mostantól lehetőséget kínál Solana-tokenek kereskedésére is.
Az OpenSea új vizekre evezne
Az Ethereum-alapú NFT kereskedés jelenlegi éllovasa, az OpenSea, mostantól lehetőséget kínál bizonyos zárt bétatesztelői számára Solana tokenek kereskedésére.
A platform immár lehetővé teszi az OS2 zárt bétában részt vevő felhasználóknak, hogy Solana tokenekkel, például a népszerű mémérmékkel, a Fartcoin-nal (FARTCOIN) és a Dogwifhat-tal (WIF) kereskedjenek.
Bár jelenleg csak kiválasztott bétatesztelők számára érhető el ez a lehetőség, a platform célja, hogy a következő hetekben több tárcához is kiterjessze a hozzáférést. Emellett hamarosan újraindítják a Solana NFT-k támogatását is.
„Ez nagy mérföldkő a több láncot érintő törekvéseinkben. A Solanának van az egyik leglelkesebb közössége és fejlesztői bázisa a web3 világában” – írta a platform az X-en. „Először jönnek az érmék, az NFT-k később. A legtöbb már most kereskedhető, a többi néhány héten belül.”
Solana token trading is now live on OS2 for some closed beta users & will be rolling out to more in the coming weeks.
— OpenSea (@opensea) April 14, 2025
This is a big milestone in our multi-chain journey. Solana has some of the most passionate users and builders in web3.
Coins first, NFTs coming later. Most… pic.twitter.com/Bj1Tka98Le
Ez az új funkció alig két hónappal azután érkezett, hogy Devin Finzer, az OpenSea vezérigazgatója bejelentette a platform megújítási terveit az OS2 platform indulásával, amelybe később beépül majd a SEA token is, amelyet az OpenSea Alapítvány bocsát ki.
„Ez gyakorlatilag az OpenSea minden aspektusának újragondolása” – mondta Finzer még februárban. „A legnagyobb újdonság, hogy már nem csupán NFT piactérként működünk, hanem egy szélesebb platformként, ahol különféle digitális eszközöket lehet majd kereskedni.”
Az OpenSea korábban, 2022 elején már hozzáadta a Solana NFT-k támogatását, de akkor nem ért el jelentős sikert, mivel a versenytársak, például a Magic Eden és a Tensor gyorsan megerősítették piaci pozíciójukat – utóbbiak együttesen az összes Solana NFT kereskedés több mint 87%-át uralják a Tiexo elemzőplatform adatai szerint.
Az OpenSea egyértelmű szabályozást kért az NFT piacterekkel kapcsolatban
A platform átalakulása közben az OpenSea a Web3 iparág és más NFT piacterek képviseletében levelet nyújtott be az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez (SEC), amelyben egyértelmű szabályozást kért az NFT piacterekkel kapcsolatban. A cég arra kérte Hester Peirce biztost – aki a kriptókra összpontosító új munkacsoport vezetője – hogy erősítse meg: az NFT piacterekre nem szabadna a hagyományos bróker-kereskedői vagy tőzsdei szabályokat alkalmazni.
Az OpenSea-nek már volt korábbi ügye a szabályozóval: 2024 augusztusában hozta nyilvánosságra, hogy ún. „Wells értesítést” kapott a SEC-től – ez jellemzően arra utal, hogy a szabályozó potenciális jogi lépéseket fontolgat.
Februárban azonban Finzer bejelentette, hogy a vizsgálat lezárult – hasonlóan más nagy kriptovállalatokat érintő ügyekhez –, részben Donald Trump elnök újabb, kriptobarát irányvonalat képviselő adminisztrációjának köszönhetően.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.