
Svájc befagyasztja az orosz kriptoeszközöket
Svájc, a történelmileg semleges ország is szankcionálja Oroszországot. Sőt tovább mennek, ezt a kriptovalutákra is kiterjesztik.
Megszületett a döntés, Svájc is szankcionál
A Financial Times egy korábbi jelentése szerint a svájci szövetségi kormány befagyasztja az orosz állampolgárok és Svájc határain belül lévő vállalkozások kriptovaluta eszközeit. A befagyasztás iránya egybeesne azokkal a szankciókkal, amelyeket az Európai Unió már bevezetett Oroszország ukrajnai inváziója miatt.

A Financial Times arról számolt be, hogy Guy Parmelin svájci pénzügyminiszter szerint 223 orosz, köztük Vlagyimir Putyin elnök közeli munkatársainak bankszámláját és tárgyi eszközeit zárolta Svájc az elmúlt időszakban. A kriptovaluták korlátozása az uniós szankciókon túlmutató további büntetés lesz.
A pénzügyminisztérium egyik magas rangú tisztviselője azt nyilatkozta a Financial Timesnak, hogy a kriptoeszközök befagyasztására azért volt szükség, mert Svájc meg akarja védeni blokklánc iparának integritását. A CV VC, egy svájci kockázati tőkéscég jelentése szerint 2021 decemberében körülbelül 1 128 blokklánc vállalat nevezte Svájcot vagy a szomszédos Liechtensteint otthonának.
Az EU is csatlakozhat a kriptovalutákat érintő szankciókhoz
Az Európai Unió bejelentette, hogy korlátozni akarja Oroszország azon képességét, hogy kriptovaluták segítségével kikerülje a gazdasági szankciókat.
"Intézkedéseket hozunk, különösen a kriptovaluták vagy kriptoeszközök tekintetében, amelyeket nem szabadna a 27 EU-tagország által elrendelt pénzügyi szankciók megkerülésére használni" - mondta Bruno Le Maire francia pénzügyminiszter.
A kriptotőzsdék, mint pl. Coinbase és a Binance elleni felhívások, hogy tiltsák be és fagyasszák be az orosz hozzáférést a kriptopénzekhez, rávilágítottak a digitális eszközök határok nélküli jellegére. Egy váltó természetesen könnyen befagyaszthatja a nála tárolt tárcák egy bizonyos részét. Ugyanakkor egy hideg tárcában tárolt kriptovaluta befagyasztása vagy elkobzása sokkal nagyobb kihívást jelentene.

"Ha valaki saját maga tárolja a kriptokulcsát, akkor bárhol is legyen, gyakorlatilag lehetetlen lesz azonosítani" - mondta a megbízott illetékes. "De ha kriptoszolgáltatásokat használnak - alapokat, tőzsdéket és így tovább - akkor ezeket a szolgáltatási pontokat megcélozhatjuk."
Összefoglalva
Kezdetben a nagyobb tőzsdék (úgy mint a Binance, Coinbase, Kraken) ellenálltak az oroszok szankcionálásának. Arra hivatkoztak, hogy a kriptovaluták természetével ellentétes lenne egy ilyen centralizált döntés meghozása. Most azonban úgy tűnik, hogy ez a kérdés nemzetállami szinten halad tovább. Ha egy adott ország megköveteli, akkor várhatóan az ott működni kívánó kriptotőzsde engedni fog.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

Merülj el az Ordinals Wallet segítségével a BTC hálózaton ébredező Ordinals és BRC20 őrületben, és fedezd fel az altcoinok új világát.

A feltételezhetően elhibázott utalás a Bitcoin 14 éves történetében a nyolcadik legmagasabb tranzakciós összeget eredményezte.

Reális a szökés veszélye az ügyészség beadványa szerint, ezért Changpeng Zhaónak az Egyesült Államokban kellene maradnia a februári ítélethirdetésig.

A Raiffeisen Bank leányvállalata arra készül, hogy 2024 elején kriptovaluta-kereskedelmi szolgáltatásokat vezessen be lakossági ügyfelei számára.