Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
A Tether és a Tron együtt száll szembe a bűnözőkkel

A Tether és a Tron együtt száll szembe a bűnözőkkel

A kriptovilág két meghatározó szereplője, a Tether stablecoin kibocsátó és a Tron, amely a USDT stablecoin legnagyobb hálózatát biztosítja, összefogott egy új pénzügyi bűnözés elleni egység létrehozására. Az új egység célja a kriptovalutákhoz kapcsolódó illegális tevékenységek azonosítása és megakadályozása.

Pénzügyi bűnözés elleni egység (T3 FCU)

A szeptember 10-én bejelentett T3 Financial Crime Unit (T3 FCU) közös erőfeszítés a Tether, a Tron és a TRM Labs blokklánc-elemző vállalat között. A projekt célja, hogy erősítse az állami és a magánszféra együttműködését az USDT használatával összefüggő illegális tevékenységek visszaszorítása érdekében.

TRON, TETHER, AND TRM LABS

A TRM Labs szakértelmével és technológiájával, a Tron műszaki hátterével és a Tether külső nyomozói csapatának segítségével a T3 FCU célzottan foglalkozik olyan bűncselekményekkel, mint a terrorizmus, a szankciók kijátszása, lopás, hackelés, cyberbűnözés és csalás.

Több mint 12 millió USDT befagyasztva

Az egység már a bevezetése óta eredményeket ért el. Az elmúlt hetek során több mint 12 millió USDT-t fagyasztottak be, melyeket olyan illegális tevékenységekkel hoztak kapcsolatba, mint a zsarolási csalások és befektetési csalási rendszerek. Az együttműködés célja a bűnüldöző hatóságokkal, hogy biztonságosabbá tegye a kriptoipart és visszaszorítsa a jogellenes tranzakciókat.

A TRM Labs arról is beszámolt, hogy a csalások és a pénzügyi bűncselekmények körülbelül egyharmadát tették ki az összes kripto bűncselekménynek tavaly, és a Tether USDT jelentős szerepet játszott a terrorizmus finanszírozásában a Tronon.

TRM TRON címek terrorizmus 2023

2023-ban a Tether (USDT) a TRON blokkláncon a terrorizmus finanszírozásának preferált valutája lett, a TRON-címek 125%-os jelentős növekedésével az ilyen tevékenységekhez kapcsolódik, szemben a Bitcoin-címek mindössze 12%-os emelkedésével.

A preferenciát valószínűleg befolyásoló tényezők közé tartozik a TRON alacsony tranzakciós díja, a USDT stabil értéke és az elavult hit, hogy a tranzakciók ezen a blokkláncon nehezebben követhetők.

A Tron a legnagyobb USDT hálózat, és a tisztaságra törekszik

A Tron blokklánc a legnagyobb USDT-hálózat, jelenleg több mint 61 milliárd USDT forog rajta, ami az összes kibocsátott 118 milliárd USDT-nek mintegy 51%-át teszi ki. Ez a Tron számára természetes lépés, hiszen jelentős szerepet játszik a stablecoin kibocsátásában és forgalmazásában.

Tether Transparency

Justin Sun, a Tron alapítója szerint az együttműködés a TRM Labs-szel és a Tetherrel biztosítja, hogy a blokklánc technológia valóban pozitív irányban változtathassa meg a világot, és egyértelmű üzenetet küld: az illegális tevékenységek nem kívánatosak ebben az iparágban.

Biztonsági aggályok miatt a USDC távozott a Tron hálózatáról

A Tether egyik legnagyobb versenytársa, a USDC stablecoin, 2024 februárjában megszüntette a Tron támogatását. A USDC kibocsátója, a Circle, a döntést azzal indokolta, hogy a USDC megbízhatóságának, átláthatóságának és biztonságának megőrzése a cél.

A lépés egybeesett az ENSZ Délkelet-Ázsia és a Csendes-óceáni drog- és bűnözésellenes osztályának azon jelentésével, amely a USDT-t mint a pénzmosás egyik fő eszközét emelte ki a régióban, különösen a Tron hálózatán keresztül.

A Tether válasza szerint az ENSZ jelentése figyelmen kívül hagyta a USDT nyomon követhetőségét és a Tether globális bűnüldöző hatóságokkal folytatott együttműködését.

Bár a Tether akkoriban nem nyilatkozott arról, hogy a Tronon folytatódik-e a USDT kibocsátása, végül továbbra is új USDT tokeneket bocsátottak ki a hálózaton. 2024 februárja óta a Tron-alapú USDT kibocsátása több mint 10 milliárd dollárral, azaz több mint 20%-kal nőtt, és augusztus 20-án a Tether további 1 milliárd USDT tokent bocsátott ki a Tron hálózaton.

A T3 Pénzügyi Bűnözés Elleni Egység létrehozása fontos lépés a kriptovaluták világában az illegális tevékenységek elleni küzdelemben. A Tether, a Tron és a TRM Labs közötti együttműködés egyértelmű jelzést küld a kriptoiparnak: a jogsértések elleni küzdelem és a felhasználók biztonságának növelése kiemelten fontos cél.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC 0.39% $60,913.57
Ethereum ETH -0.74% $2,352.9
BNB BNB 0.45% $544.97
Solana SOL -2.38% $137.19
XRP XRP -1.64% $0.5252
Dogecoin DOGE 0.76% $0.1054
Cardano ADA 0.64% $0.3444
Litecoin LTC 1.30% $63.42
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!