
Twitter CEO terve, hogy 1,2 milliárd ember ismerkedjen meg a blokklánccal
A Twitter CEO-jának (Jack Dorsey) az a terve, hogy Afrika több, mint 1 milliárd emberével ismertesse meg a Bitcoint és a kriptovalutákat.
A Twitter CEO-ja a Bitcoint ajánlja az elmaradottabb régióknak
Sokat hallunk arról, hogy a blockchain és a Bitcoin milyen nagyszerű ötletek, de egyelőre még gyerekcipőben járnak. Ha arra gondolunk, hogy hány sarki boltban lehet fizetni valamilyen kirptovalutával, akkor nagyjából az internet betárcsázós korszaka előtt lehetünk még valahol. A bitcoin és a kriptovaluták még küzdenek ahhoz, hogy helyet találjanak a fejlett világban. Ahol mára már a fizetések többnyire egyszerűek, a korrupció (viszonylag) alacsony és az infrastruktúra jól kiépített.
A mai modern világban a hagyományos pénzügyi rendszerek már jól kiforrottak, akár egy Revolut segítségével is már hatékonyan vehetjük igénybe a pénzügyi szolgáltatásokat. Viszont ez nem mindenhol van így a világon!
Jack Dorsey a Twitter CEO-ja a következő lépcsőt a Bitcoin számára Afrika elmaradottabb régióiban látja,. Itt ugyanis közel 1,2 milliárd ember tudná akár a mai állapotban is napi szinten használni ezt a kezdetleges, de innovatív új technológiát.
A Twitter CEO-ja meglepően sok időt tölt jelenleg Afrikában
A Twitter CEO ebben az évben korábban elindította a Square kriptovaluta osztályát, nemrégiben pedig Afrikában turnézott. Ezen a héten onnan távozva bejelentette, hogy a következő évben néhány hónapra oda is kíván majd költözni.
Szomorú, hogy elhagyom a kontinenst... egyelőre - mondta Dorsey szerdán a Twitteren. "Afrika meghatározza a jövőt (főleg a bitcoinét!). Még nem tudom, hol, de 2020 közepén 3-6 hónapig itt fogok élni" - nyilatkozta.

Dorsey Afrikai utazása november elején kezdődött és Etiópiát, Ghánát, Nigériát és Dél-Afrikát foglalta magába. A Twitter CEO Nigériában részt vett egy bitcoin találkozón, és a jelentések szerint Ghánában találkozott bitcoin üzlettulajdonosokkal is.
A statisztikák alátámaszthatják azt, hogy Afrikának nagy szerepe van a blockchain forradalomban
Az adatok alátámasztják Dorsey feltételezéseit, ugyanis Afrika az adatok alapján élen jár a bitcoin és a kriptovaluták terén. Az elmúlt két évben a Bitcoinra kereső országok első 5 helyezettéből 3 afrikai volt. Az azonban nem újdonság, hogy az elmaradott, de fejlődő régiók azok, ahol a legtöbb változást hozhatja a blockchain forradalom.

Sok fejlődő országban például a mobiltelefonnal való fizetés már le is körözte a fejlett nyugati társadalmak szintjét, sokak szerint ez megtörténhet akár a Bitcoinnal is. Ugyanis a feltörekvő piacokon a hagyományos pénzügyi rendszer kiépítetlensége miatt jóval kisebb az ellenállás az új pénzügyi technológiákkal szemben.
Nem a Twitter CEO-ja az egyetlen, aki felismerte az Afrikában rejlő potenciált
A Twitter CEO mellett vezető Bitcoin és blokklánc vállalatok is megvetették már a lábukat az afrikai komponensen, mint például a Binance, Belfrics, Paxful és a Bancor. Mindeközben számos bitcoin és kriptovaluta fejlesztő és vállalkozó is dolgozik Afrikában. Például a BitHub, amelyet egy kenyai tech vállalkozó John Karanja még 2015-ben alapított, mára már a digitális valuták inkubációs központja.
A fiatalok számára most van az alkalom a kriptovaluták megismerésére, potenciálisan segítve őket a globális piacokon való belépésben "- mondta Karanja az amerikai média óriásnak, a CNN-nek.
Mark Zuckerberg is a fizetési szolgáltatások és akár Afrika felé fordul a facebookkal. Az általuk fejlesztendő Libra projekt szintén megcélozza a fejlődő országokat, ahol már szinte mindenkinek van mobiltelefonja és internete, de még nem rendelkezik bankfiókkal.
Az eredeti cikk szerzője és a háttérkép tulajdonosa a forbes.com oldal.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.