A Wall Street egyre nagyobb figyelmet szentel a blokkláncnak
Technológiai forradalom a pénzügyi szektorban? A Wall Street vezető pénzintézetei a Project Guardian blokklánc-projekt keretében kifejlesztett koncepcióbizonylatok (Proof-of-Concept, PoC) iparosítására összpontosítanak.
Előtérbe került a Proof-of-Concept (PoCs)
A Wall Street vezető pénzintézetei egyre nagyobb figyelmet fordítanak a proof-of-concept (PoCs) iparosítására, melyhez olyan kísérleti projektek adtak alapot mint Guardian Projekt. A JPMorgan Onyx nevű blokkláncplatformja különösen nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a Szingapúri Monetáris Hatósággal (MAS) közös kísérleti programjában szerzett felismeréseket kézzelfogható termékekké alakítsa át.
#JPMorgan’s #Onyx to industrialize #blockchain #PoCs from Project Guardian :
— TOBTC (@_TOBTC) May 11, 2024
Traditional firms like JPMorgan and #WisdomTree are seeking to turn Project #Guardian’s blockchain proofs-of-concept into scalable financial products.
According to Stephanie Lok, product manager of… pic.twitter.com/AdgIbXcniw
A blokklánc Proof of Concept (PoC) fejlesztés az a folyamat, amelynek során meghatározzák, hogy egy blokkláncprojekt rendelkezik-e potenciállal és gyakorlati alkalmazással. A PoC jellemzően egy egyszerű prototípus, amelynek célja a javasolt megoldás megvalósíthatóságának felmérése.
A blokklánc-projektek keretében a PoC azt hivatott bizonyítani, hogy a blokklánc-alapú megoldás megfelel az érdekelt felek üzleti és technikai elvárásainak.
Továbbra is egyre népszerűbbek a tokenizált alapok
A TokenizeThis eseményen, amelyet május 10-én tartottak Miami-ban, Stephanie Lok, a JPMorgan Onyx termékmenedzsere elmondta, hogy a vállalat nagy figyelmet fordít a befektetési alapok tokenizálására.
"Ez egy nagy fókuszterület: hogyan tudjuk valamilyen módon gyárthatóvá, iparosíthatóvá tenni azt, amit proof-of-concept-ként építettünk ki."
Egy másik hagyományos pénzügyi cég, amely erősen befektetett a blokklánc-alapú pénzügyi migrációba, a WisdomTree.
Maredith Hannon, a vállalat üzletfejlesztési vezetője kiemelte a cég érdeklődését a portfólió személyre szabása és a portfóliók valamint folyószámlák összekapcsolása iránt. Továbbá részletesen kifejtette a valós világbeli eszközök (RWA) tokenizálásának potenciális előnyeit a befektetői portfóliók számára, és felvázolta, hogy számtalan allokációs variáció és kockázati profil létrehozására lesz lehetőség.
Project Guardian: On-chain és DeFi szolgáltatások a hagyományos pénzügyekben
A WisdomTree nagy hangsúlyt fektet a blokklánc által kínált szolgáltatások vizsgálatára és ügyfeleinek egy egységes felületen keresztül történő nyújtására. Többek között az is terítékre került, hogy különböző on-chain szolgáltatásokat nyújtson egységes felületen keresztül ügyfelei számára. Ennek köszönhetően hatékonyabban használhatják fel pénzüket a piacon, különféle befektetési lehetőségekkel és szolgáltatásokkal rendelkezve.
A JPMorgan, a DBS Bank, az SBI Digital Asset Holdings és a WisdomTree a Project Guardian fő résztvevői, akik együttműködnek a DeFi és az eszköz-tokenizáció nagyobb léptékű megvalósíthatóságának felmérésében.
A 2022 májusában indított Project Guardian célja a decentralizált pénzügyi (DeFi) alkalmazások és az eszközök tokenizálása a nagykereskedelmi finanszírozási piacokon. A kezdeményezés nyílt és interoperábilis hálózatok, intézményi szintű DeFi protokollok, eszköz-tokenizáció és megbízható infrastruktúra fejlesztésére összpontosít.
Egyre nagyobb teret nyer a blokklánc technológia
A Moody's, a vezető befektetési kockázatértékelő cég, arról számolt be, hogy a tokenizált alapok értéke 2023 elején mintegy 100 millió dollárról mintegy 800 millió dollárra nőtt, az Egyesült Államok kincstári szektorának növekvő tokenizálása által vezérelve.
A jelentés rámutatott, hogy mind a köz- mind a magánblokkláncok különféle eszközökkel történő integrálását tapasztalják, és néhány említésre méltó példa között szerepel a Franklin Templeton amerikai kormányzati pénzalapjának kibővítése a Stellar-ról a Polygon-ra, valamint az UBS Asset Management által az Ethereum blokkláncra telepített tokenizált pénzpiaci alap (Money Market Fund - MMF).
A Moody's szerint az MMF-ek tokenizálása lehetővé teszi stabilitásuk összekapcsolását a stabil érmék technológiai előnyeivel. Nemrégiben a szingapúri székhelyű pénztechnológiai vállalat, a DigiFT bejelentette az amerikai kincstári címletek letétbe helyezett (DR) tokenjeinek indítását. Hasonlóan a Misyon Bank, Törökországban, bejelentette partnerségét a svájci Taurus céggel, hogy kihasználja digitális eszközkezelési és tokenizációs technológiáját.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.