BUIDL: a BlackRock Ethereumra épülő új tokenizált alapja
"Olyan megoldások kifejlesztésére összpontosítunk a digitális eszközök területén, amelyek segítenek valódi problémákat megoldani ügyfeleink számára" - áll a BlackRock közleményében.
A BlackRock új eszközalapja Ethereum hálózaton
Régóta folynak a találgatások, hogy mi lesz a BlackRock következő lépése a blokklánc iparban. A cég nem is hagyta sokáig kétségek között a piaci elemzőket, ugyanis múlt héten bejelentette: elindítja első tokenizált eszközalapját. A "BUIDL" névre keresztelt alap az Ethereum hálózatra épül, és a vállalat első nyilvános blokkláncra kibocsátott tokenizált alapja.
A BUIDL a "build" szó elferdítése, ugyanúgy, mint a "HODL". A BUIDL mozgalom úgy véli, hogy ahelyett, hogy csak felhalmoznánk a kriptovalutákat vagy kereskednénk, az embereknek proaktívan kellene elkezdeniük hozzájárulni az ökoszisztéma építéséhez, hogy segítsék annak elfogadását és elterjedését.
A BlackRock USD Institutional Digital Liquidity Fund tavaly lett bejegyezve a Brit Virgin-szigeteken.
"A BUIDL fontos előnyöket kínál majd a befektetőknek azáltal, hogy lehetővé teszi a blokkláncon történő kibocsátást és kereskedést, bővíti a befektetők hozzáférését a láncon belüli ajánlatokhoz, azonnali és átlátható elszámolást biztosít, és lehetővé teszi a platformok közötti átutalásokat" - áll a BlackRock közleményében.
Az alap kezdeti befektetési minimuma 5 millió dollár. Ez jelentősen magasabb küszöb, mint amit a vállalat korábban közzétett SEC beadványában megjelölt.
Az értékpapírok mentesített kibocsátásáról szóló közlemény nem határozta meg az alap méretét, de a külső befektetőktől elfogadott minimális befektetést 100 000 dollárban jelölte meg. A befektetői kérelmek értéke korábban 1 és 100 millió dollár között mozgott.
Hagyományos pénzügyi termékek blokkláncon
Az Ethereum és a hagyományos piacok közötti hídépítéshez a BlackRock a Bank of New York Mellon globális befektetési szolgáltatót kérte fel. A BNY Mellon lesz az alap eszközeinek letétkezelője és az alap adminisztrátora. A BlackRock a Securitize Markets, LLC-t, a SEC által bejegyzett transzferügynökséget is bevonja.
"Az értékpapírok tokenizálása alapvetően átalakíthatja a tőkepiacokat, és a hagyományos pénzügyi termékek a digitalizáció révén hozzáférhetőbbé válnak" - mondta Carlos Domingo, a Securitize társalapítója és vezérigazgatója a közleményben.
A megállapodás részeként a BlackRock stratégiai befektetést hajtott végre a Securitize-ben, és Joseph Chalom, a BlackRock stratégiai ökoszisztéma-partnerségekért felelős globális vezetője bekerült a Securitize igazgatótanácsába.
Közel a 14 000 dolláros Ethereum árfolyam?
Azok után, hogy az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) januárban jóváhagyta a spot Bitcoin ETF-eket, a kriptopiac megfigyelői izgatottan várták egy hasonló befektetési eszköz engedélyezését az Ethereumhoz. Az elemzők szerint egy ilyen fejlemény akár 14 000 dollárra is felpumpálhatná az ETH árát.
Azonban nem mindenki ilyen optimista. Eric Balchunas elemző szerint az Ethereum spot ETF eltörpülne a Bitcoin alapú társaihoz képest. Ennek ellenére a BlackRock vezérigazgatója, Larry Fink már jelezte a BUIDL tervét, amikor januárban megkérdezték egy Ethereum spot ETF-ről.
„Értéket látok az Ethereum ETF-ben, és ahogy korábban is mondtam, ezek csak lépcsőfokok a tokenizáció felé.” - mondta Fink akkoriban a CNBC-nek.
A BlackRock spot Ethereum ETF iránt igény benyújtása jelentősen növelte az ETH árát tavaly novemberben. Az ETF kilátásai azonban kevésbé egyértelműek; a SEC újra elhalasztotta döntését a BlackRock és a Grayscale által benyújtott ETF-k alkalmazására. Bár májusban új határidő közeledik, néhány szakértő szerint az engedélyezés talán nem most fog bekövetkezni.
A Crypto.com megkapta az EU előzetes jóváhagyását a MiCA engedélyhez, ami egységes szabályozási keretet teremt a kriptotőzsde számára.
Eric Trump sejtelmes üzenete felrobbantotta a kriptovilágot miután a Trumphoz köthető DeFi-platform 48 millió dollárért vásárolt Ethereumot.
Hogyan működik a Crimeware-as-a-Service (CaaS) modell és hogyan alakította át a digitális bűnözői tevékenységeket?
Egy macOS malware, a Banshee, az Apple titkosítását utánozva több millió kriptotárcát veszélyeztetett – de a valós veszély vitatható.