
A Uniswap leáll több, mint 100 token kereskedésével
A Uniswap szabályozási okok miatt megszünteti a weboldalán mintegy 100+ token listázását. A protokoll változatlan marad.
A Uniswap decentralizált, vagy mégsem?
Szabályozási ellenőrzésre számítva az Uniswap több tokent is eltávolított, amelyek értékpapír státuszban lehetnek. Ilyen például a Tether Gold és a tokenizált részvények olyan kriptográf platformokról, mint a Synthetix. A Uniswap arra hivatkozik, hogy szeretne többet tenni a kripto-, és blokklánc ökoszisztéma "fejlődő szabályozási környezetéért". Körülbelül 100 tokenről lehet szó.
https://twitter.com/Uniswap/status/1418697012095164420
Maga a Uniswap protokoll nem változik, továbbra is támogatja a tokenek kereskedelmét. A változás a Uniswap weboldalon történik, amit a Brooklyn központú Uniswap Labs fejleszt. Kizárólag a weboldalról veszik le az adott tokenek kereskedési lehetőségét.
Ennek oka, hogy a weboldalt működtető brooklyni fejlesztők tekintettel vannak az amerikai értékpapír-törvényekre, amelyek megakadályozzák, hogy a Uniswap Labshoz hasonló cégek jogosulatlanul befektetési termékeket értékesítsenek. Ezzel szemben az Uniswap protokoll nem Brooklynban működik; ez egy kódrészlet, amelyet egy több száz fejlesztőből és befektetőből álló közösség tart fenn - köztük vannak amerikaiak is, és igen, ugyanazok az emberek is, akik létrehozták az Uniswap Labsot.
Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) nem tudja beperelni ezeket az embereket, és nem is perelhet egy kicsi számítógépes kódot sem, így a protokoll nem változik. És mivel a protokoll a decentralizált Ethereum blokkláncon fut, a hatóság nem tudja kikapcsolni, leállíttatni azt. Hayden Adams, az Uniswap feltalálója szerint a Tether Gold eltávolítása az okos szerződés hibájának tudható be.
https://twitter.com/haydenzadams/status/1418718377837842435
A következő 3 ok állhat a delistázások mögött
Három ok miatt gyorsulhatott fel a Uniswapnál a tokenek eltávolítása. Az első a nemzetközi támadások a Binance ellen, amely tokenizált részvényeivel bosszantotta a globális szabályozókat. A Binance a múlt héten hirtelen felfüggesztette tokenizált részvényeinek kereskedését, miután az Egyesült Királyság, Hongkong, Németország és Olaszország pénzügyi felügyeletei szerint értékpapírnak minősülhetnek.
A második az ezen a héten történt fellépés a BlockFi ellen, egy New Jersey székhelyű kriptohitelezési platform ellen, amely kamatot fizet a Bitcoin (BTC), USDC és más kriptovaluták betétei után. New Jersey, Texas és Alabama felszólította a céget, hogy váltsa ki az értékpapír értékesítésre szóló engedélyeket.
Ahogy a Uniswap, úgy a BlockFinak sem saját kriptovalutájáról van szó, és a Bitcoin vagy az Ethereum ugyancsak nem értékpapír. Ami a hatóságoknál meghatározó, hogy ezen cégek ügyfelei profitálnak a befektetésekkel, hasonlóan az értékpapír szerződésekhez.
A harmadik ok Gery Gensler, a SEC elnöke miatt lehet, aki a napokban nyilatkozott arról, hogy a jövőben több szabályozás érkezhet azoknak a cégeknek, akik tokenizált részvényeket kínálnak ügyfeleiknek. Gery Gensler azt nyilatkozta, hogy nem számít, hogy részvénytoken, alapul szolgál az értékpapíroknak. Ezeknek a platformok akár centralizáltak, akár nem, be kell tartani az értékpapírokra vonatkozó törvényeket. Tehát ez célzás arra, hogy a Uniswap platformnak be kell tartania a SEC által előírt értékpapír törvényeket.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.