
Ethereum elemzés - Mire megy az ellenálláson ETH?
Vegyes képet mutat az Ethereum elemzés. Lehet vizsgálni az ármozgást USD-vel szemben, vagy Bitcoin értékkel szemben. Látni fogjuk, hogy a két grafikon mást fog mutatni. Míg USD-vel szemben emelkedtett ETH árfolyama, addig BTC-vel szemben csökkent. Ennek okát és magukat a grafikonokat vizsgáljuk mai elemzéseinkben a Kriptoworld és a CryptoFalka oldalain.
A piac Bitcoin kitettsége
Mielőtt kitérnénk az elemzésekre, pár szót ejtünk a Bitcoin meghatározó szerepéről a piacon. Bár technológiailag találunk Bitcoinnál előrébbjáró megoldásokat a blockchain piacon, még mindig megkérdőjelezhetetlen BTC szerepe ebben a műfajban. Árulkodik egyrészt erről, hogy, ha a piac teljes kapitalizációját vizsgáljuk, akkor kb 65%-ban Bitcoin uralja azt. Ez a fölény visszaköszön a grafikonok mozgásán. Az altcoinok értékei jelentős mértékben ki vannak téve a Bitcoin mozgásainak, akár BTC, akár USD ellenében elemezzük az árfolyamok mozgását.

Különösen érzékeny az altok mozgása, ha Bitcoin pár ellenében nézzük. Általánosságban elmondható, hogy kellemetlenül hat az alt/BTC párok árfolyamára a BTC-nél jelentkező nagyobb volatilitás. Magyarán, ha a Bitcoin számottevőbb esést, vagy emelkedést produkál, az nagy általánosságban csökkenő altcoin/Bitcoin árfolyamokkal párosul. Ezt látni fogjátok, amint az Etehereum elemzés lesz terítéken.
USD párral szemben kicsit barátságosabb az altok mozgása. Általában elmondható róluk, hogy a Bitcoin mozgása húzza magával az alt/USD árfolyamok értékét. Egy nagyobb Bitcoin emelkedés pozitívan hat az árukra, nagyobb bitcoin csökkenés negatívan.
De mi van akkor, ha a Bitcoin szűk volatilitást produkál magához képest? Ekkor van tere az altcoin/Bitcoin pároknak emelkedéseket produkálni, ami természetesen kedvezően hat az adott alt USD-vel szembeni értékére is.
Ethereum elemzés - Dollár ellenében jól megy
A fentiek alapján, Ethereum értékét dollárral szemben tehát húzza magával az utóbbi időben Bitcoinnál jelentkező nagyobb vásárlóerő és volatilitás. A továbbiakban napi ábrán elemezzük az altok királyának mozgását.
Ahogy a lenti képen is látszik ellenálláshoz érkezett a mozgás. Kettő darabot is jelöltem a képen, lényegében 'ellenállás 1' és 'ellenállás 2' együtt alkótnak egy rezisztencia zónát. A tegnapi mozgás éppen az utóbbi napok gyertya nyitásainak és zárásainak azonos szinten lévő ellenállását törte meg, azáltal hogy fölötte sikerült zárni a tegnapi napot.
Alapból bika jelnek számítana ellenállás fölött zárni, azonban a tegnapi nap felvet pár kérdést. Egyrészt a tegnapi nap legmagasabb árfolyama éppen 'ellenállás 2'-t érintette, amiről visszapattant, és egészen magas felső árnyékot sikerült produkálni. Összességében a kitörő gyertya úgy az igazi, ha minél közelebb zár a legmagasabb pontjához, ami itt nem mondható el. Emellett a gyertya mellé párosuló volume átlag feletti, de összességében csökkenő a korábbiakhoz képest.

Az Ethereum elemzés tehát megmutatja, hogy felvet kérdéseket az ellenállás zónában történő tartózkodás. Görbékkel jelölve a képen, két esetet tudok elképzelni. Az ellenállásról kicsit mélyebb konszolidációba kezd az ármozgás az emelkedő trendvonal érintéséig, majd ismét próbát tehetünk az ellenállás megkörnyékezésére. A másik esetben kitörhetünk, majd a kitörés után visszatesztelhetjük az ármozgást. Kockázatos megjátszani a jelenlegi emelkedést longra, azonban, ha ki is törne a közeljövőben a mozgás, az ellenállás visszatesztelése a későbbiekben újabb buy ponttal kecsegtetne, kicsit talán tisztázottabb árfolyam körülmények között.
Katt az Ethereum/Bitcoin elemzésért....
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2019/2020; Cryptofalka
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.