
Miért használják az Ethereumot a legtöbb NFT-hez?
Meme coinok, komoly projektek és még NFT-k is szép számmal futnak a Ethereum láncon. De mi ennek az oka? Létezik más megoldás?
Csak az Ethereum láncon lehet létrehozni NFT-t?
Az NFT-k hihetetlen potenciállal rendelkeznek. Az ERC 721-et az egyedi tokenek iránti igény kielégítésére hozták létre. Sőt, a ritkasága miatt az ERC-721 szabvány különbözik, és más értéket képviselhet, mint egy ettől eltérő token ugyanabból az okosszerződésből. Az Etherscan NFT Tracker az Ethereum legjobb NFT-jeit rangsorolja a tranzakciók mennyisége alapján.
Mindenesetre adódik a kérdés, mindenképp szükség van-e Ethereumra egy NFT készítéséhez? A rövid válasz az, hogy nem. A lánc nem kizárólagos előfeltétele egy NFT létrehozásának. Más blokkláncok, mint például a Solana (SOL), a Cardano (ADA), a Tezos (XTZ), a BNB Chain (BNB) és a Tron (TRX) alternatív platformok az NFT-k létrehozására.
Forrás:ethereum.org
Tehát, ha választ szeretnénk kapni arra a kérdésre, hogy "az ETH az egyetlen módja az NFT vásárlásának?" a válasz ismét nem lesz. Mindegyik platform megköveteli, hogy a tranzakciós díjat a saját natív tokenjében fizessék ki. Például 2 ADA (a Cardano blokklánc natív tokenje) az NFT MAKER PRO platform költsége. Ezt az adott NFT-vel együtt ezt a vásárlónak meg kell fizetni.
Ahhoz tehát, hogy a vásárlás sikeres legyen nem csak az NFT értékét kell birtokolni, hanem kell, hogy maradjon még a tranzakciós költségekre is az adott tárcában. Az, hogy ez utóbbi pontosan mennyi lesz, az lánconként eltérő lehet. Ebben a példában a Cardano csapata határozza meg a tranzakciós költség kalkulálásának a módját.
Mégis miért az Ethereum a legnépszerűbb?
Az Ethereum vezető szerepet tölt be a többi blokklánc hálózat között. Ennek eredményeként az NFT-k átlagosan lényegesen magasabb áron kelnek el ezen a láncon, így az alkotók ezt részesítik előnyben más platformokkal szemben.
Rendkívül biztonságos hálózatának és adatarchitektúrájának köszönhetően az Ethereum blokklánc vezeti a decentralizált pénzügyi (DeFi) piacot is és az NFT projektek nagy része ERC-721 érmek formájában fut rajta. Ezen túlmenően a blokklánc széles körű kitettséget biztosít az NFT-k számára egy nagy és növekvő piacon.
Forrás: 99cripto.com.br
A nagy hálózati forgalom azonban jelentős tranzakciós lemaradást okozhat. Ez pedig a tranzakciós díjak jelentős növekedéséhez vezet. A Rarible, az OpenSea és a Nifty Gateway három népszerű Ethereum alapú NFT piactér. Ennek ellenére az Ethereum blokklánc korlátai miatt számos alkotó más megoldásokhoz, például a Solana blokklánchoz fordult, hogy leküzdje ezeket a nehézségeket. Ugyanis bár megbízható rendszerről van szó, de a múltban már bebizonyosodott, hogy a tranzakciós díjak igenis képesek elszállni, ha élénkül a kereslet.
Összefoglalva
A kriptovaluták piacán az NFT-k jelentős réspiacot képviselnek. További belépési pontot biztosítanak azoknak az embereknek, akik egyébként nem kerültek volna kapcsolatba ezzel a világgal. Emellett aktívan hozzájárulnak a blokklánc technológia tömeges elterjedéséhez, szorosan kapcsolódnak a digitális művészethez és a játékiparhoz is.
Megmutatkozik az igény, miszerint költséghatékony megoldásokra van szükség az NFT alapú tranzakciókhoz. Ennek eredményeként az NFT-k költségstruktúrája a blokkláncon fontos figyelembe veendő tényező. Röviden az Ethereum a méretéből fakadóan az NFT-k piacán is az első, továbbá igen biztonságos megoldás. Ugyanakkor ennek ára van, ami elsősorban a tranzakciós költségek esetében komolyan érezhető, ha valaki NFT vásárlásra szánja el magát.
További ajánlott cikkeink:
- Aktuális Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok, coin elemzések
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2022
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

A FED visszavonja a rendeletet, amely előírta, hogy a bankok előzetesen értesítsék a szabályozókat kriptoeszközökkel kapcsolatos tevékenységükről.

Az Ark Invest, egy új, speciális módszertan alapján 2,4 millió dollárra emelte a Bitcoin 2030-as bikapiaci árfolyam-előrejelzését.

Szlovénia fővárosa, Ljubljana lett a világ legkriptobarátabb városa – megelőzve Hongkongot, Szingapúrt és Zürich-et is.

Egy hacker ellopott 5 millió dollárt a ZKsync-től, majd visszaadta – sőt, végül még többet is. Etikai kérdéseket is felvet az eset.