Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
Miért nem tud lépést tartani az Ethereum a kriptopiacon?

Miért nem tud lépést tartani az Ethereum a kriptopiacon?

Miért vált a Bitcoin és a Solana a befektetők új kedvencévé az Ethereum helyett? Az Ethereum veszített dominanciájából, amihez olyan tényezők járultak hozzá, mint a befektetői hangulat, a hálózat bonyolultsága és a versenytársak felemelkedése.

Ethereum spot ETF: mérföldkő vagy kihívás a Wall Street számára?

A spot Ethereum ETF-ek közelmúltbeli bevezetése a New York-i tőzsdén jelentős mérföldkő a kriptovaluta-iparágban. Ez a fejlemény közelebb hozza az Ethereumot, a világ második legnagyobb kriptovalutáját a mainstream befektetőkhöz. Az esemény ellenére az Ethereum (ETH) árfolyama ebben a ciklusban nem tudott lépést tartani riválisaival.

ethereum-etf-nyse.jpg

Az Ethereum összetettsége kihívások elé állította a Wall Street-et. A gyakran "digitális aranyként" emlegetett Bitcoinnal ellentétben az Ethereum egyszerre működik digitális valutaként és decentralizált alkalmazások platformjaként. Ez a kettős jelleg megnehezíthette a hagyományos pénzügyi szakemberek számára, hogy teljes mértékben felfogják és elmagyarázzák az Ethereum értékét.

Az ETH veszített dominanciájából: Mi áll a BTC-vel szembeni gyenge teljesítmény mögött?

A kriptovaluták piacának közelmúltbeli hullámzása során érdekes trend bontakozott ki az Ethereum és a Bitcoin viszonyában. A vasárnapi adatok szerint az ETH-BTC átváltási arány éves mélypontra, 0,041-re is lesett, ami azt jelenti, hogy egy ether egyre kevesebb bitcoint ért. Bár az Ethereum szilárd fellendülést könyvelhet el, még mindig messze vannak attól, hogy elérje a korábbi legmagasabb értékét.

ETHBTC_2024-08-09_13-46-58.png

A CryptoQuant adatai szerint a Bitcoin "realizált kapitalizációja", az újonnan beáramló befektetői tőke mértéke, az év eleje óta 187 milliárd dollárral nőtt, míg az Ethereum esetében ez az összeg 127 milliárd dollár. Ez azt jelzi, hogy a befektetők egyre inkább a Bitcoin iránt érdeklődnek, míg az Ethereum iránti kereslet csökkenhet.

A kriptovaluták bikapiaci időszakaiban általában az altcoinok, így az Ethereum is, felülmúlták a Bitcoint, ahogy a befektetők a kockázatosabb, kisebb piaci kapitalizációjú eszközök felé fordultak. Az idei évben azonban ez a trend megfordult, és az Ethereum nem tudta tartani a lépést a Bitcoinnal. Kivételt képez ez alól a Solana (SOL), valamint olyan mémérmék, mint a PEPE és a WIF, amelyek az idén jelentős növekedést mutattak a Bitcoin első negyedéves emelkedése során.

Ez a váratlan fejlemény felveti a kérdést, hogy mi állhat a háttérben. Wesley Kress pénzügyi elemző véleménye szerint ez a váltás megkérdőjelezi azt a régóta tartó meggyőződést, hogy az Ethereum hálózati hatásai önmagukban elegendőek ahhoz, hogy fenntartsák a dominanciáját. Kress úgy véli, hogy az Ethereum gyenge teljesítménye ebben a ciklusban arra utal, hogy a befektetők kezdenek kételkedni abban, hogy ez a technológia valóban a jövő.

Az idő lesz az Ethereum legjobb barátja?

Bár a közelmúltban bevezették az Ethereum spot ETF-eket, amelyek jelentős lendületet adhatnának a piacnak, az árfolyam nem reagált a várakozásoknak megfelelően. Sok elemző úgy véli, hogy az ehhez hasonló pesszimista vélemények eltúlzottak. Szerintük az idő lesz az Ethereum legjobb barátja, különösen, ahogy az új Ethereum spot ETF-eknek időt adnak, hogy beérjenek.

„Túl nagy volt a felhajtás azzal kapcsolatban, hogy mit fog tenni az ETF az árfolyammal - most pedig jött a félelem és bizonytalanság” - mondta Crypto Kaleo kriptoinfluenszer. 

Megjegyezte, hogy az Ethereum ETF-ek elindítása óta két hét telt, ami pontosan annyi idő, amennyi a BTC mélypontjától a fellendülésig tartott, miután az ETF debütált januárban.

Elméletileg az ETF-ek bevezetése kedvező hír az ETH árfolyama szempontjából, mivel lehetővé teszi különböző intézmények számára, hogy Ethereumot vásároljanak, ahol egyébként a szabályozás miatt nem tudnának. Ez a megnövekedett kereslet hosszú távon az árfolyam emelkedéséhez vezethet.

Nem valószínű, hogy az Ethereum ETF a Bitcoin ETF-ekhez hasonló utat jár be

Jonathan Bier, a FarsideUK CIO-ja szerint azonban az ETF-ek valószínűleg nem hoznak olyan mértékű sikert az Ethereum számára, mint amilyet a Bitcoin esetében tapasztaltak.

Ethereum ETF-ek sikeressége szorosan összefügg azzal, hogy mennyi ember és szervezet dönt úgy, hogy áthelyezi a már meglévő Ethereum Trust befektetéseit ETF-ekbe, azaz tőzsdén kereskedett alapokba.

Bier kifejtette, hogy a Grayscale Ethereum Trust részvényeinek átalakítása (kivonása) lehet, hogy komolyabb problémákat okoz, mint a Bitcoin Trust esetében. Ennek az az oka, hogy a befektetők, amikor eladják az Ethereum Trust részvényeiket, tőkenyereség-adóval kell szembenézzenek, amely a nyereségük egy részét veheti el.

Az Egyesült Államokban a tőkenyereség adózása attól függ, hogy meddig tartották a befektetést. Rövid távú tőkenyereségről beszélünk, ha egy éven belül értékesítették az eszközt. Ezt a nyereséget a szokásos jövedelemadó-kulcs szerint kell adózni, ami a jövedelem nagyságától függően 10% és 37% között változhat.

Ha azonban egy befektetést egy éven túl tartanak, akkor hosszú távú tőkenyereségről van szó. Ez utóbbi általában kedvezőbb adózási feltételekkel jár, az adókulcs ebben az esetben 0%, 15% vagy 20% lehet, szintén a jövedelem függvényében.

„Ugyanakkor az Ethereum befektetők kevésbé hűségesek, mint a Bitcoin befektetők” – tette hozzá. „Az Ethereum befektetők mindig a legújabb technológiát keresik.”

Miért választják egyre többen a Solanát? 

A Solana és az Ethereum közötti verseny az utóbbi időszakban érdekes fejleményeket hozott. Július végén a Solana hálózat sikeresen megelőzte az Ethereumot a tranzakciós díjak tekintetében.

soleth.png

Ez a fordulat azt jelzi, hogy a Solana egyre népszerűbbé válik a fejlesztők és a felhasználók körében, akik vonzóbbnak találják a hálózat gyorsabb tranzakciós sebességét és alacsonyabb díjait. A Solana előretörése a kriptovaluta piac erőviszonyainak változását tükrözi, és új kihívást jelent az Ethereum számára.

A Solana növekvő népszerűsége, amely a tranzakciós díjakban való vezető szerepéhez vezetett, új erőviszonyokat teremtett a kriptovaluta piacon, miközben a befektetők érdeklődése pedig egyre inkább a Bitcoin felé irányul.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC 0.01% $54,027.95
Ethereum ETH 1.56% $2,270.05
BNB BNB 0.69% $492.14
Solana SOL 1.53% $127.49
XRP XRP 0.39% $0.5252
Dogecoin DOGE 2.87% $0.09516
Cardano ADA 2.65% $0.3245
Litecoin LTC -2.14% $61.94
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!