Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

Kiválóan teljesített az elmúlt időszakban a Cardano (ADA), most pedig az IOTA partnerségről röppentek fel pletykák.
Alig kezdődött még el 2021, a Cardano nevű altcoin projekt már dupla annyit ér, mint 2020 végén! 2020 december 31-én még 0,18 dollárt kellett egyetlen ADA-ért fizetni, ma 2021.01.21-én pedig már 0,36 dollárt. Vagyis elmondható, hogy nem csak a Bitcoin, az altcoin piac is meglehetősen erős évet kezdett. Sőt, pontosan a jelenlegi Bitcoin oldalazások azok, amelyek meg tudnak ágyazni egy pozitív időszaknak az altcoinok számára.
Eközben pedig a social médián történő Cardano említések száma az év kezdete óta folyamatosan nő. Valószínűleg a közösségi háló ereje is hozzájárult ahhoz, hogy elérje ezt a döbbenetes árfolyam emelkedést, amivel a BitcoinCash projektjét is megelőzte már. Ezzel a Cardano (ADA) projektje rendelkezik már a 6. legnagyobb kriptovaluta kapitalizációval.
A kriptovaluta ranglistát itt találjátok.
Ha pedig többet szeretnél tudni arról, hogy mi is az ADA, akkor kattints IDE.
A Cardano ár emelkedése természetesen egyre több és több embert csábít az altcoin követői táborába, ez pedig a számokból is szépen látható. Nem csak az ADA árfolyama, hanem a vele kapcsolatos Tweetek száma is meredeken kilőtt.
A kulcsszó keresés pedig azt mutatja, hogy ez a social média érdeklődés mögött főleg a “stake”, “staking”, illetve a “pool” keresések állnak. Pont a napokban írtunk nektek arról, hogy mi is az a staking. Ennek pedig a Cardano projektjében kimondottan fontos szerepe van! Ugyanis az ADA projektje az Ethereummal ellentétben kezdetben is Proof of Stake algoritmusban gondolkozott, így ennél az altcoinnál ez az alap működtető mechanika.
Alapvetően pozitív véleménnyel vagyok, mind a Cardano, mind az IOTA projektjéről, így egy hasonló együttműködést igazán hasznosnak vélek a kriptovaluta piac számára. Cardano ugye az Ethereum kihívója, mint új generációs platform projekt, IOTA pedig főleg az automatizálásban és a gépek közötti kommunikációban tevékenykedik.
A két projekt együttműködésének pletykája onnan indul, amikor valaki megkérdezte az IOTA Discord csatornáján a projekt egyik alapítóját Dominik Schiener-t, hogy gondolkoznak-e esetleg a Cardano-val való átjárhatóság biztosításán. Mire az IOTA alapítójának a válasz az volt, hogy:
Igen, 100%-ban. Amint készen vagyunk, újra keresni fogom Charles-t.
Itt Charles Hoskinson-ra gondolt. Ő korábbi Ethereum társalapító volt, majd tovább állt, hogy megalkossa a tanultakból a saját altcoin projektjét. Mégpedig azért, hogy olyan megoldásokat alkalmazhassanak, amiket az Ethereumnál körülményes vagy költséges lett volna. A fő cél az volt, hogy egy proof-of-stake blokklánc futtasson valuta tranzakciókat és okosszerződéseket egyaránt. Ezt úgy, hogy a skálázhatóság, a blokkláncok közti együttműködés és a fenntarthatóság problémáira legyen kidolgozott megoldás és ütemterv. Végül általa és Jeremy Wood segítségével született meg a Cardano (ADA) projektje.
A bizonyos Discord beszélgetés után 24 órával 63%-ot emelkedett a tweetek száma, de az árfolyam is durván 25%-ot emelkedett, mind a Bitcoinnal, mind a dollárral szemben.
A Cardano roadmapje alapján a Shelly fejlesztési fázis után a Gougen fejlesztési fázis következik. A Shelly főként a decentralizáltságot volt hivatott elérni, illetve azt, hogy az ADA holderek stakelhessék a coinjaikat. Ez ugye azért fontos, mert ezzel tudják a PoS rendszer blokkláncát hitelesíteni, amiért cserébe extra profitokat zsebelhetnek be. Ez a bányászat 2.0.
Most a Gougen fázisban a fókusz az okos szerződések integrálásán van, valamint azon, hogy decentralizált applikációk is készülhessek a Cardano segítségével. Ha ez sikerül, akkor egy teljesen új éra kezdődik a kriptovaluta piacon. Jelenleg ugye az Ethereum az, aki merőben dominálja a decentralizált applikációk piacát és ezzel a DeFi-t is. Erről nemrégiben Charles Hoskinson is beszélt, hogy hogyan terveznek nyitni a DeFi felé. Ő főleg a pénzügyileg jelenleg még elmaradottabb Afrika felé fordulna. Ugyanis véleménye szerint a pénzügyileg még elmaradott, banki szolgáltatásokkal nem rendelkező emberek milliói számára tudnák megnyitni a modern pénzügyek világát.
Hoskinson korábban így nyilatkozott:
A Cardano célja, hogy likviditást biztosítson a legszegényebb embereknek is a Földön, ezzel pedig lehetővé tegye számukra a megszerzett csekély vagyonuk értékének a megőrzését.
Január elsején még a Cardano és IOTA hír előtt 0,173 dolláron mozgott az ADA árfolyama, 1 milliárd dolláros tőzsdei forgalom mellett. Az elmúlt két hétben viszont a Cardano ára 0,36 dollárra, míg a forgalma 3 milliárd dollárra emelkedett.
Ez az emelkedés mögött természetesen nem csak a Bitcoin dollárral szemben történő emelkedése áll, ami húzza magával az altcoin-USD árakat is. Hanem valószínűleg az, hogy a Cardano forgalomban lévő coin készlete a stakelt lekötések miatt jelentősen csökkent. Vagyis a növekvő kereslet beszűkült kínálattal találkozik.
Az on-chain adatok alapján a teljes ADA készlet 70%-a részt vesz a stakelésben. Jelenleg 1468 aktív validátok, valamint 140 130 delegátor vesz részt a Cardano rendszerének szabályozásában.
Vagyis azt lehet mondani, hogy az elmúlt hetekben igazán jól jártak azok, akik tartottak ebből az altcoinról. Viszont azt fontos leszögezni, hogy amikor mind az árfolyam, mind a social érdeklődés a csúcson van, valószínűleg új beszállókat nyitni pont nem ilyenkor kell. A kriptovaluta kereskedés szummában egy nullás játék. Vagyis valakinek a vesztesége másnak a nyeresége. Amikor nagyon egyértelműen látszik valami és mindenki ugyanazt fújja, akkor általában pont annak az ellenkezője igazolódik be. Ezért célszerű lehet egy konszolidációt megvárni az ADA-nál, mielőtt valaki nagyon fellelkesedve belevesz a jelenlegi csúcsokba. Illetve tudjátok, fő a diverzifikáció! ➡️ Milyen altcoin portfólióban célszerű 2021-ben gondolkozni?
Vicces, hogy a később indult ADA úgymond picit előrébb van már, mint az eredeti ötlet az Ethereum. Persze kapitalizációban illetve a rá épülő projektek számában egyértelműen az Ethereum az úr. Valószínűleg ez még egy jó ideig így is fog maradni. Viszont, ami érdekes, hogy ugye az Ethereum 2.0 egy a Cardano jelenlegi már működő stakelési rendszeréhez igazán hasonlót fog majd használni. Így a Cardano-nál jelenleg látható érdekességek ott is megfigyelhetőek és kihasználhatóak lesznek.
Háttérkép forrása: https://www.cryptonewsz.com/
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!