Dr. Metaverse: Egészségügyi megoldások a Virtuális térben
A virtuális térben igénybe vett egészségügyi szolgáltatások és a metaverzum alapú oktatási lehetőségek miatt tíz éves idősávon belül 500 milliárd dollára becsülik az iparág értékét.
A kulcstermék még hiányzik, de a trend már látható
Bár a metaverzumok fejlesztői még keresik azt a tömeges elfogadottságot és felhasználóbázist generáló terméket, ami igazán be tudja robbantani az iparágat, az egészségügy piacán már felfedezhetőek bizakodásra okot adó tendenciák.
Számos piackutató cég - köztük a Spherical Insights, a Towards Healthcare és a Research and Markets - egymástól független felmérései alapján arra a következtetésre jutottak, hogy az egészségügyre koncentráló VR és metaverzum projektek szinte korlátlan növekedésre számíthatnak a következő évtizedben.
A jelentések a globális virtuális egészségügyi piacot 2023-ban 8,97 és 10,5 milliárd dollár körüli összegre értékelték. A Spherical Insights február 23-án kiadott friss jelentése az egészségügyben használt metaverzum megoldások értékét a következő tíz évben 496,23 milliárd dollárra becsüli.
A Covid hozta a fordulópontot
A COVID-19 óta óriási érdeklődés övezte a kontaktmentes - telemedicinális - gyógyászati megoldásokat.
"A világjárvány előtt az amerikai népesség 11%-a vett igénybe telemedicinális szolgáltatásokat, ez az arány azóta 76%-ra emelkedett" - írják az R&M jelentés szerzői.
Természetesen a legrészletesebben megkonstruált virtuális tér sem tud megoldást nyújtani olyan vizsgálatok elvégzésére, amihez elengedhetetlen az emberi interakció. Ezzel szemben egy pszichológiai terápiás folyamat remek lehetőséget nyújt a virtuális terek használatára. Ebben az esetben például egy teljesen a páciens igényei szerint megkonstruált virtuális térben mehet végbe a konzultáció, kontaktmentesen, egy VR szemüveg segítségével.
Kockázatmentes műtéti oktatás a virtuális térben
A telemedicinális megoldások mellett az egészségügy másik húzóágazatai a képzési és oktatási megoldásokat kínáló metaverzum termékek lehetnek. Itt a metaverzum adja a szoftveres, míg az egyre gyorsabban fejlődő VR és AR (augmented reality) eszközök a hardveres hátteret.
"A sebészek AR-eszközökkel tudják megtervezni és levezetni a sebészeti eljárásokat, és valós idejű információkat kaphatnak a műtétek során" - írják a Spherical Insights elemzői
Egy részletgazdag, specifikusan fejlesztett sebészeti metaverzum lehetőséget adhat az orvostanhallgatóknak, hogy szimulált térben, valós kockázat nélkül tudjanak begyakorolni rutineljárásokat.
A beavatkozások előtti információátadás keretét is adhatja virtuális tér, a megszokott és rutinszerű frontális ismeretterjesztés helyett akár az emberi szervezeten belül navigálva lehet prezentálni a műtétet vagy a gyógyszer hatásmechanizmusát a páciens számára.
A Virtuális- és Kiterjesztett valóság eszközei forradalmasítják az egészségügy gyakorlatának és tanításának módszereit. - foglalja össze a technológia jelentőségét Dr. Rafael Grossman, az első sebész, aki Google Glass segítségével hajtott végre beavatkozást
A Polymarket jelenleg Franciaország figyelmének középpontjában van, ahol a Nemzeti Szerencsejáték Hatóság (ANJ) a platform betiltását fontolgatja.
A kongresszus konzervatívabb tagjai között viszont erős az ellenállás a kriptovaluták stratégiai alkalmazásával szemben.
A tranzakció jelentős válaszlépés az Avalanche részéről, amely meg akarja szüntetni az immár csődbe jutott Terra Luna projekttel fennálló kapcsolatát.
A kriptovilág újabb szereplőjeként az AEON MINING nem csupán a digitális eszközök piacán, hanem a felhőbányászat terén is kiemelkedne.