
Keanu Reeves is ismerkedik a metaverzummal?
A Mátrix szupersztárja, Keanu Reeves, egy olyan jótékonysági szervezettel fog együttműködni, amelynek élén egy NFT-cég áll.
Kivel működik együtt Reeves?
Keanu Reeves, a Mátrix franchise szupersztárja és partnere, a Los Angeles-i képzőművész, Alexandra Grant, a Futureverse Foundation tanácsadói lesznek.
A jótékonysági szervezet ötletgazdája a Non-Fungible Labs, egy új-zélandi székhelyű NFT cég, amely a Fluf World-ért, az NFT gyűjtemények ökoszisztémájáért felelős. Amellett, hogy vitákat vált ki Reeves NFT-kkel kapcsolatos álláspontjáról, a Futureverse Foundation „támogatja az alulreprezentált művészeket és kiállítja munkáikat digitális és fizikai platformokon” mind a való világban, mind pedig a metaverzumban.

Vajon Reeves hogy áll az NFT-hez?
Erre a kérdésre nehéz választ adni. Annyit tudunk csupán, hogy Reeves és Grant tanácsadóként segít a Futureverse Alapítványnak, amikor az adományokat oszt szét és segít a művészeknek globális platformokhoz való hozzáférésben. Viszont a jótékonysági szervezet másik célja, amely „segíteni kívánja a metaverzum széles körű hozzáférhetőségének, valamint fejlődésének megőrzését” felháborodást váltott ki az NFT szkeptikusokból a Twitter-en és sok más platformon, Reeves azonban rendíthetetlennek tűnik. Egy sajtóközleményben így nyilatkozott:
"Megtiszteltetés számomra, hogy csatlakozhatok a Non-Fungible Labs Alexandra Grant-tel közös együttműködésben tett erőfeszítéseihez a Futureverse Foundation rendkívüli programja és lehetősége érdekében, a művészek és alkotók támogatásának céljából szerte a világon".

Vegyük figyelembe, hogy a „Non-Fungible Labs” nevét említette, amely végül is az elsődleges adományozó neve, tehát nem a nem helyettesíthető tokenekre utal. Nem világos ugyanakkor, hogy Reeves rendelkezik-e NFT-vel. Valószínű azonban, hogy nem, ugyanis még tavaly, a The Matrix Resurrections premierje után azt mondta a The Verge-nek adott interjújában, hogy az NFT-k „könnyen reprodukálhatók". Azt viszont később elismerte, hogy meg nem határozott mennyiségű és típusú kriptot kapott egy barátjától, így nem tudhatjuk biztosan az álláspontját a témával kapcsolatban.
Záró gondolatok
Bár a kiválasztási folyamat részleteit még nem közölték, az alapítvány várhatóan alulreprezentált művészeket és alkotókat fog megcélozni. Korábban a Non-Fungible Labs adományozott pénzt olyan kezdeményezésekre, amelyek hajléktalanokat és az orosz agresszió áldozatait támogatták Ukrajnában. Alexandra Grant így nyilatkozott az együttműködésről, amely időközben már el is érte az első, 100 000 eurós mérföldkövet:
„A művészeti filantrópia új modelljének megálmodása a Non-Fungible Labs csapatával, amely mind a digitális, mind a valós szférában maradandó hatást fejthet ki, az egyik legizgalmasabb projekt, amelyen dolgoztam, és amelynek van is valódi hatása".
További ajánlott cikkeink:
- Aktuális Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok, coin elemzések
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2022
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

Bár a hatóság a héten jóváhagyta a részben altcoin-kitettségű ETF-et, az engedélyezési folyamatot egyúttal határozatlan időre szüneteltette.

Egyre több jel utal arra, hogy a Bitcoin újabb áttörésre készül. Akár már július végére megérkezhetünk a 116 000 dolláros szinthez.

Az EKB blokklánc alapú kezdeményezései megújítják az eurózóna pénzügyi rendszereit, hogy a pénzmozgás gyorsabb és biztonságosabb legyen.

Az első Solana staking ETF erősen indult, 12 millió dolláros beáramlással és rekordkereskedéssel az első napon a tőzsdén.