A NASA metaverzumot hozott létre az asztronauták kiképzésére
"Amikor az űrhajós belép a metaverzumba, nem csak látja az állomást, hanem fel is fedezheti minden részletét" - olvasható a NASA bejegyzésében.
Metaverzumban gyakorlatoznak a NASA és SpaceX űjhajósai
Míg a legtöbben a metaverzumban azzal töltjük az időnket, hogy kikapcsolódunk, kereskedünk, vagy virtuális valóságokban bóklászunk, addig a NASA és a SpaceX űrhajósai arra használják, hogy felkészüljenek a holdi űrállomáson való életre.
A NASA űrhajósai a virtuális valóságot használják Gateway felfedezésére. Amikor felveszik a headsetet, nem csak látják az állomást, hanem fel is fedezhetik azt. Aprólékosan felmérik minden részletét, és fontos meglátásokat közölnek a tervezéssel és a funkcionalitással kapcsolatban. - áll a NASA blogbejegyzésében.
A NASA szerint az első emberek, akik a távoli űrben fognak otthonra lelni, azt a feladatot vállalják magukra, hogy a jelenleg fejlesztés alatt álló, "Gateway" nevű űrállomás üzemeltetését felügyelik.
A NASA egy nemrégiben megjelent blogbejegyzésében a Gatewayt "új generációs tudományos laboratóriumként, napenergiával működő űrhajóként és a nemzetközi űrhajósok otthonaként" jellemezte.
Az asztronauták hagyományosan fizikai és számítógépes szimulátorok segítségével készülnek fel az új küldetésekre. A modern virtuális valóság és a fejlett térbeli számítástechnika hajnalán azonban lehetővé vált, hogy azok, akik a távoli űrbe készülnek, háromdimenziós környezetben sajátítsák el a szükséges készségeket ahhoz, hogy az űrbéli környezetben dolgozzanak és éljenek.
Kis lépés egy embernek, de....
Az Egyesült Államok szerint a Gateway legkorábban 2025-ben debütál a Földön kívül, amikor a kritikus energia- és hajtóműrendszereket a Hold körüli pályára állítják.
Küldetése messze túlmutat a Föld "hátsó udvarán" való szerény kezdeteken.
A NASA szerint a Gatewayt az Artemis program állomásaként hozzák létre, amely egy olyan amerikai kezdeményezés, amelynek célja, hogy az emberiség új legénységgel ellátott bázist építsen a Holdon, hogy embereket juttasson a Marsra.
A Gateway karbantartásával és üzemeltetésével megbízott űrhajósok előtt az a feladat áll, hogy a világ első olyan űrállomás legénysége legyen, amely a távoli űrben - a Földtől mintegy 386 243 kilométeres maximális távolságban - él és dolgozik.
Összehasonlításképpen: az 1998-ban felbocsátott Nemzetközi Űrállomás fedélzetén tartózkodó űrhajósok átlagosan mintegy 400 kilométerre vannak a Földtől.
Az X Empire bejelentette, hogy az X token október 24-én debütál a The Open Network blokkláncon, és az airdrop is ugyanezen a napon érkezik.
Idén november 8-9 egy különleges, jubileumi esemény kerül megrendezésre Szlovéniában, amelyet semmiképp se hagyj ki: érkezik a NiceHashX!
Jelenleg a közösségépítés kezdeti fázisában tart a projekt, de a megjelenését nálunk olvashatjátok először.
Cowen és Tabarrok szerint Buterin hozzájárulása a monetáris gazdaságtanhoz és a DeFi-hez mérföldkő, és ezzel jogos jelölt lenne a Nobel-díjra.