9 milliárd dollár értékű kriptovaluta térhet vissza a piacra
Az Mt. Gox tőzsde által birtokolt 9 milliárd dollár értékű kriptovaluta piaci körforgásba való visszatérése könnyen "meglepheti a piacot" és negatív hatással lehet a bitcoin árfolyamára - állítja a K33 Research.
Az Mt. Gox tőzsde bukása ma is hatással van a kriptopiacra
Az Mt. Gox 9 milliárd dolláros kintlévősége negatív hatással lehet a Bitcoin árfolyamára, a K33 Research elemzőcsoport szerint. Az Mt. Gox által birtokolt kriptovaluták piaci körforgásba való visszatérését vizsgálva az elemzők arra figyelmeztetnek, hogy ez a hatalmas összeg hirtelen "megijesztheti a piacot".
A felszabaduló kriptovaluták összértéke több mint 9,4 milliárd dollár, ami 127 000 hitelezőt érint. Az Mt. Gox hitelezői már több mint tíz éve várnak a visszafizetésekre, miután a tőzsde 2014-ben összeomlott.
Mt. Gox’s 142,000 Bitcoin Payout
— Kashif Raza (@simplykashif) April 22, 2024
Trustee announces payout plan: 142,000k BTC, 143k BCH, & 69 Billion Yen to be distributed.
Repayment possible by Oct 31, 2024 pic.twitter.com/n0iOYYmZUk
A visszatérési folyamat során a hitelezőknek számos kérdése merült fel a visszafizetéseikkel kapcsolatban, és a piac figyelme most arra irányul, hogy ez a hatalmas mennyiségű kriptovaluta miként fogja befolyásolni a Bitcoin piacát.
Idén végleg törlesztheti tartozását az Mt. Gox
A hitelezőknek a folyamat során számos alkalommal kellett igazolniuk személyazonosságukat, és bebizonyítaniuk, hogy jogosultak a visszafizetésekre.
Az Mt. Gox részéről kezdetben sok bizonytalanság volt a folyamat kapcsán. 2023 szeptemberében az Mt. Gox vagyonkezelője, Nobuaki Kobayashi hivatalosan megváltoztatta a tőzsdének a hitelezőknek való visszafizetésének határidejét. Egy szeptember 21-i levélben Kobayashi azt írta, hogy a Tokiói Kerületi Bíróság engedélyével meghosszabbította a határidőt a visszafizetések ütemezésére.
Januárban több Mt. Gox-hitelező jelezte, hogy újabb e-maileket kapott az Mt. Gox vagyonkezelőjétől, hogy megerősítse személyazonosságukat és a tartozásuk visszafizetésére használt kriptotőzsdei számláikat.
Eközben tavaly decemberi jelentések szerint egyes hitelezők számára elindult a japán jenben történő visszafizetés, és számos hitelező számolt be további fiat átutalásokról.
Az Mt. Gox végső visszafizetési határideje a hivatalos iratok szerint jelenleg 2024. október 31.
Mt.Gox hack: még mindig ködös, mi is történt pontosan
A japán Mt. Gox korábban az egyik legjelentősebb bitcoin tőzsde volt, amely a blokklánc ökoszisztéma közel 70%-át ellátta a kereskedési volumenével. Amikor tőzsde 2014 februárjában összeomlott, megalapozott volt a félelem, hogy képes lehet bedönteni a születőben lévő kriptopénzt, öt évvel a születése után.
Ma már könnyű gúnyolódni az ilyen felvetéseken, de akkoriban sokan gondolták így, tekintve, hogy a Bitcoin még nem szembesült ilyen katasztrófával.
2011 márciusa és 2014 januárja között több mint 880 000 BTC-t vesztett el vagy lopott el a Mt. Gox különböző módokon, ami ma már 45 milliárd dollárt ér, és most, az összeomlás 10. évfordulóján még mindig számos fontos kérdés maradt megválaszolatlanul.
A Crypto.com megkapta az EU előzetes jóváhagyását a MiCA engedélyhez, ami egységes szabályozási keretet teremt a kriptotőzsde számára.
Eric Trump sejtelmes üzenete felrobbantotta a kriptovilágot miután a Trumphoz köthető DeFi-platform 48 millió dollárért vásárolt Ethereumot.
Hogyan működik a Crimeware-as-a-Service (CaaS) modell és hogyan alakította át a digitális bűnözői tevékenységeket?
Egy macOS malware, a Banshee, az Apple titkosítását utánozva több millió kriptotárcát veszélyeztetett – de a valós veszély vitatható.