Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

A VeChain egy olyan vállalati léptékű blokklánc platform, ami privát és tömeges felhasználási célú decentralizált applikációk keretrendszereként működik. Fő célja a cégek hatékonyságának növelése, elsősorban ellátási lánc területen a VeChainThor blokklánc sajátos jellegének kihasználásával. Ez a fejlesztők szándéka szerint úgy valósul meg, hogy az üzemeltetés létező folyamatait blokklánc alapú megoldásokhoz kapcsolják, amivel a felhasználási területek széles választéka tárul fel a vállalatok mindennapi életében.
Elérhető: Binance, Crypto.com, KuCoin, Huobi
Konkurenciái: NEO, ETH, SOL, AVAX
Legmagasabb ár: 0,25 USD / 0,0000045 BTC
Legalacsonyabb ár: 0,0023 USD / 0,00000042 BTC
Fejlesztői aktivitás: 8/10
Felhasználói aktivitás: 6/10
Piaci megbízhatóság: 9/10
Vélekedés: 8/10
A VeChain világában két kriptovaluta játszik főszerepet. A VET az értéktovábbítás tokenje, amit a felhasználók egymás között utalnak, a VTHO pedig a platform ‘gas’ tokenje, ez a tranzakciós díjak megfizetésére szolgál, illetve a VTHO segítségével hozhatók létre a rendszerben az okosszerződések. A VeChainThor blokklánc egy nagy sebességű, általános funkciójú, megosztott főkönyv rendszeren alapuló hálózat, amin a fenti két token használatával okosszerződések létrehozása és futtatása zajlik. Minden VET token 0,000432 VTHO tokent generál naponta, ami átszámítva úgy néz ki, hogy 2300 VET után kapunk 1 VTHO-t
Egy efféle globális vállalati megoldásokat fejlesztő platformhoz hűen a VeChain jelenleg több mint féltucat országban van jelen az igazgatóságaival, pl. Franciaország, Singapúr, Kína, Japán és az USA. A projekt mögött álló csapat tagjai elismert kriptós szakemberek, a vezetőjük és CEO Sunny Lu, aki egy ismert figura a kriptó szcénában kiterjedt tapasztalatokkal az IT infrastruktúra területén.
A platform egyedi fejlesztésű konszenzus algoritmusa, a Proof of Authority (PoA) biztosítja a blokklánc és a biztonságos tranzakciók működését 101 Authority Masternode segítségével. Ahhoz, hogy valaki masternode üzemeltetővé válhasson teljesítenie kell egy nagyon alapos KYC ellenőrzést, és valamilyen módon hozzá kell járulnia a rendszer növekedéséhez, akár fejlesztői, akár vállalati együttműködési szinten. A masternodeok megkapják a tranzakciós díjak 30%-át, a maradék 70%-ot pedig elégeti a rendszer, ez a mechanizmus a használat arányában szűkíti a teljes készletet.
A VeChain fő szolgáltatása az ún. VeChain ToolChain, ami egy átfogó blokklánc app platform és mind kis- és nagyvállalatok számára lehetőséget és eszközt biztosít a saját blokklánc alapú megoldásaik lefejlesztésére minimális programozási tudás mellett. Továbbá tartozik hozzá néhány előre gyártott modul pl. egy élelmiszer nyomonkövetési program, vagy egy digitális szén-dioxid terhelés figyelő. A fejlesztők célja az, hogy mindazok a cégek, akik a blokkláncon képzelik el a vállalati szoftvereik működtetését, ne nulláról induljanak a fejlesztésben.
A VeChain platformján számos eszköz áll rendelkezésre, annak érdekében, hogy a cégek megtalálják a módját a blokklánc integrációnak.
A VeChain hálózati díj delegációs protokollja abban segít a vállalatoknak, hogy a VeChain alapú szolgáltatásaikkal kapcsolatos tranzakciós díjak fizetésére egy külön okosszerződést és külön számlát használ. Az ilyen módon üzemeltetett szolgáltatásoknak az az előnye, hogy a cégnek nem kell egyenként foglalkoznia a kriptós résszel, ami a tranzakciós díjakat illeti, mégis használhatja a blokklánc technológiát, ugyanúgy mint bármely más digitális szolgáltatást. Ez egy fokkal könnyebbé teszi a decentralizált megoldások adaptációját azoknak, akik a VeChaint választják.
Létrehozni egy új blokklánc szoftvert meglehetősen komplikált kihívás. Jellemzően szükség van hozzá szakértőkre, fejlesztőkre, tesztelőkre, de nem a VeChain használóinak. A VeChain kínál egy segédprogram gyűjteményt, ami előre lefejlesztett modulok segítségével pofonegyszerűvé varázsolja a digitális eszközök kialakítását. Az ilyen módon megalkotott programok, ugyanolyan hatékony és komplex megoldásokat tartalmaznak, mint azok amelyeket hagyományos módon raknak össze minimális idő és pénz ráfordítással.
Más okosszerződés platformokkal ellentétben a VeChainThor rendkívül gazdaságosan üzemel. A masternode alapú konszenzus mechanizmusnak mindössze a töredékére van szüksége abból az energia mennyiségből, amit a konkurens rendszerek felemésztenek. A blokklánc ezzel együtt hasonlóan magas szinvonalat garantál biztonság terén.
Ha a Bitcoinhoz hasonlítjuk, akkor a számok még szélsőségesebbek: egy Bitcoin blokk előállításához szükséges energiának mindössze 2.4%-ára van szüksége ahhoz, hogy a VeChainThor blokklánc egy teljes évig fusson. A Bitcoinról mindenki tudja, hogy a bányászata rendkívül energiaigényes, de a VeChain még a sokkal olcsóbban üzemelő Ethereumnál is nagyságrendekkel kevesebbet használ.
A VeChain számos multicéggel alakított ki stratégiai partnerséget az évek során, ezek nagyrésze az üzleti hatékonyságának növelése érdekében integrálta már a blokkláncot. Köztük van a BMW, Grant Thorton, Trusted Food, Walmart és a Copper Dog.
Továbbá a DNV és a PwC úgy alkalmazza a VeChaint, hogy a saját front-endjük mögött a VeChainen futnak a digitális szolgáltatásaik.
A VeChain már 2018-ban használt nem felcserélhető tokeneket a node-jainak a létrehozása során, a VIP-181 házi token sztenderd segítségével, ami a VeChain egyik beépített protokollja. Később a DNV látott lehetőséget abban, hogy az ISO szabványait a VeChainThor blokkláncon hitelesítse. Az utóbbi időben népszerű NFT lázból így a VeChain sem maradt ki, jelenleg is folynak a fejlesztések a VeChain ökoszisztémájában gaming és metaverzum téren.
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!