
A Circle tőzsdére menne a JP Morgan és a Citi támogatásával
A stabilcoin-kibocsátó Circle tőzsdére készül 2025-ben, JP Morgan és Citi támogatásával. Az USDC mögött álló cég újabb IPO-t tervez, a kriptoipar intézményesedésének jeleként.
Újabb próbálkozás a USDC-től a tőzsdére lépésre
A Circle, az USD-peggelt stabilcoin USDC kibocsátója tőzsdére készül 2025-ben, és már két amerikai pénzügyi óriást is bevont a folyamat előkészítésébe: a JP Morgan Chase-t és a Citit. A Fortune információi szerint április végén nyújtják be a hivatalos IPO (Initial Public Offering) kérelmet, bár az időzítés még változhat.
Ez nem az első alkalom, hogy a Circle megpróbálkozik a tőzsdére lépéssel. 2021-ben egy SPAC-fúzión keresztül próbálták megvalósítani a részvénykibocsátást, 2024-ben pedig titkosított S-1 regisztrációs beadványt nyújtottak be az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez (SEC).
A mostani kísérlet során azonban már nyílt IPO-ról van szó, ami azt jelezheti, hogy a cég kész kilépni a reflektorfénybe – különösen a jelenlegi, kriptobarát politikai és szabályozási környezetben.
Ha a beadványt valóban április végén nyújtják be, elméletileg akár négy héttel később meg is kezdődhetne a kereskedés, bár a tényleges tőzsdei bevezetés ideje nagyban függ a regisztrációs státusztól és a SEC elbírálási idejétől.
A kriptoipar egyre jobban nyit a nyilvános piacok felé
A Circle nem az egyetlen kriptós szereplő, amelyik IPO-t tervez. A Kraken és a Gemini tőzsdék, valamint a BitGo kriptotároló szolgáltató szintén bejelentették, hogy még idén vagy a következő évben nyilvános részvénykibocsátást szeretnének.
Ezek a lépések jól mutatják, hogy a szektor egyre inkább intézményesedik és átláthatóbbá kíván válni – különösen, ha az amerikai adminisztráció és a SEC támogatja a fejlődésüket.
Az USDC a második legnagyobb piaci kínálattal rendelkező USD-alapú stabilcoin a Tether USDT mögött, és kulcsfontosságú szereplő a DeFi ökoszisztémában, valamint az intézményi kriptotérben is.
A JP Morgan nem kívánta kommentálni az IPO-híreket, a Citi és a Circle megkeresésére pedig egyelőre nem érkezett hivatalos válasz.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.