A közösségi médiában a felhasználók észrevették és azonnal jelezték, hogy a Solana blokklánc több mint 25 percig nem állított elő új blokkot, ami jóval hosszabb, mint a szokásos 400 milliszekundumos blokkállítási idő.
A Solana validátor Stakewiz közölte, hogy a fejlesztők jelenleg egy javítást tartalmazó kiadást készítenek. Amint elkészült és tesztelték, további utasításokat adnak ki a validátorok számára.
Egy következő bejegyzésben Laine elmondta, hogy a validátorok elkezdtek pillanatfelvételeket készíteni a helyi főkönyvi állapotuk - vagy az üzemzavar előtti legfrissebb adatok - felhasználásával, hogy felkészüljenek az újraindításra.
A csomópontok üzemeltetőit a Solana Discord csatornáján tájékoztatták arról, hogy a legújabb szoftverre való frissítés elmulasztása a Solana blokklánc delegálási státuszának elvesztését eredményezi.
Ez azt jelenti, hogy a csomópont-üzemeltetők nem kapnának több jutalmat, és a hálózat kevésbé biztonságos lehet, mivel a csomópontok kevésbé lesznek elosztottak.
A validátorok olyan entitások, amelyek számítási teljesítményt használnak a blokklánc fenntartására és a tranzakciók feldolgozására. A pillanatfelvételek a blokkláncadatok egy adott időpontban készült pontos másolatára utalnak.
Nem ijedtek meg a SOL tulajdonosok
A Solana hálózat kiesése hatással volt a kriptotőzsdékre: az Upbit bejelentette, hogy felfüggeszti a Solana-alapú tokenek, például a Solana, a GMT (GMT), a Raydium (RAY) és az Access Protocol (ACS) letétbe helyezését és kivonását.
A Solana SOL tokenje a probléma kezdete előtti 96 dollárról 94 dollár alá zuhant, amíg az incidens tartott, de azóta szinte az egész veszteséget visszanyerte. Betudható-e vajon ez annak, hogy a SOL tulajdonosok hozzászoktak már a hasonló eseményekhez?
11 leállás 2 év alatt a Solana hálózaton
Nem ez az első alkalom, hogy a Solana blokklánc hálózati kieséssel vagy a blokkok előállításának leállásával szembesül. A hálózatot az indulás óta többször is kiesés sújtotta, és a legutóbbi kiesés lesz a tizenegyedik két év alatt.
A Solana blokklánc 2020 márciusában indult, és arra összpontosít, hogy gyorsabb tranzakció-feldolgozási idővel és alacsonyabb tranzakciós díjakkal skálázható megoldásokat kínáljon az Ethereummal vetekedő decentralizált ökoszisztémához.
A hálózat a 2021-es utolsó bikaciklus során a növekvő elfogadási aránynak és a tokenek árának köszönhetően egyre nagyobb jelentőségre tett szert. A hálózattal kapcsolatos problémák azonban továbbra is fennálltak, a fejlesztőknek többször újra kellett indítaniuk a hálózatot.