Worldcoin: nincs többé USDC jutalom az Orb üzemeltetőknek
A Worldcoin leállítja az Orb-üzemeltetők USDC-ben történő kifizetését, és a kompenzációt WLD-vel helyettesíti.
A WLD token veszi át a helyét a USDC-nek
A Worldcoin Foundation november elejére fokozatosan kivezeti az USDC jutalmakat Orb üzemeltetői számára és a Worldcoin (WLD) tokennel helyettesíti azt. A jutalom elosztása a WLD token elérhetőségétől függ majd a különböző joghatóságokban világszerte.
Az üzemeltetők eleinte csak kis százalékát kapták meg a tokenek teljes mennyiségének, 53 millió dollár értékű WLD-t osztottak szét korábban felhasználói támogatásként, és további 156 millió dollárt adtak kölcsön globális market makereknek.
A Worldcoin célja most a token likviditásának feljavítása
A Worldcoin leányvállalata, a World Assets megköveteli a market makerektől, hogy a kapott WLD tokeneket visszaadják vagy megvásárolják, hogy javítsák a token likviditását az Egyesült Államokon kívüli régiókban. A market makereknek keddig kell kifizetniük vagy visszaadniuk a fennmaradó 25 millió (~38 millió dollár) darabot, még akkor is, ha a projekt 2023. december 15-ig meghosszabbítja a kölcsönszerződéseket.
Az alapítvány célja, hogy kriptopénzét olyan emberek számára bocsássa ki, akik az Orb eszközzel bizonyítják, hogy "valódi emberek". Jelenleg független vállalkozók működtetik az Orbokat több mint 35 városban.
Ők a Worldcoin World alkalmazásból származó speciális kódot kapcsolják össze egy személy retinaszkennelésével. Az eljárás biztosítja, hogy egy személyt egyetlen World ID-hez kapcsoljanak.
A WLD elindításakor aggodalmak merültek fel azzal kapcsolatban, hogy a kínálat a market-makerek kezében összpontosul. A projekt white paper-je szerint ez egy olyan jellegzetesség, amely "minél több emberből álló hálózatot" kívánt létrehozni.
"Ennek elérése érdekében a WLD token kínálatának nagy részét az elkövetkező években új és meglévő felhasználók kapják majd".
Adatvédelmi aggodalmak a Worldcoin körül
A Worldcoin íriszszkenner projektje aggasztja a szabályozó hatóságokat, mivel veszélyeztetheti a felhasználók adatvédelmét. A kenyai hatóságok razziát tartottak az alapítvány raktárában, miután a kormány felfüggesztette a projekt kenyai működését.
Németország, Franciaország és az Egyesült Királyság adatvédelmi felügyelői szintén aggodalmukat fejezték ki a Worldcoin felhasználói adatok kezelésével kapcsolatban. Az alapítvány azt állítja, hogy úgynevezett zéró-tudás technológiát használ, amely egy speciális kriptográfiai technikával őrzi meg a felhasználók adatainak védelmét.
Az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin felszólította a Worldcoint, hogy tegye nyílt forráskódúvá a technológiáit, és auditálás alá vonja azokat. Ez biztosítaná, hogy az alapítvány mindig a felhasználók érdekeinek megfelelően járjon el.
A MicroStrategy 1,11 milliárd dolláros Bitcoin-vásárlását több mint 8 millió vállalati részvény eladásával finanszírozta.
Legfrissebb fejlemények összefoglalója a Polkadot ökoszisztémából, hogy a könnyedén naprakész maradj a legújabb trendekkel kapcsolatban.
Ahogyan a szeptember halad, a mém érmék jó választásnak tűnnek azon kockázatkedvelő kereskedőknek, akik diverzifikálnák portfólióikat.
A Ford és a Toyota innovatív megoldásaival az autók nyomon követése biztonságosabbá válik, a tulajdonjog pedig átláthatóbb.