HTC Exodus mobiljával ezt a koint biztosan bányászhatjuk
2020 második negyedévétől a HTC Exodus blokklánc telefonja képes lesz egy vezető kriptovaluta bányászására a HTC áprilisi bejelentése szerint. Valószínűleg nem lesz hatékony rendszer, de nagy potenciál van benne és a decentralizációban is segíthet!
Monero (XMR) bányászat érkezik a HTC Exodus-ra
A mobiltelefon gyártó a HTC április 10-ei bejelentése szerint, 2020 második negyedévétől képes lesz a HTC Exodus a Monero (XMR) bányászatára.
A bejelentés szerint a Midas Labs ASIC gyártóval kötött együttműködésük teszi lehetővé majd a HTC Exodus segítségére a Monero bányászatot. A DeMiner névre hallgató applikáció 2020 Q2-től lesz elérhető.
Alapvetően a Proof of Work (PoW)-re épülő blokklánc rendszereket gyakran éri kritika a hatalmas energia szükségletük miatt. A HTC állítása szerint a költségek csökkenthetőek azzal, hogy ha ezt a munkát mobiltelefonokba ruházzuk át. (Erre azért kíváncsiak leszünk)
A HTC-nél pozitvan látják a mobilos kriptovaluta bányászatot
Egyelőre szerintem mindenkiben rengeteg kérdőjelet és piros lámpát gyújt ki maga az új ötlettel kapcsolatba. Milyen lesz a hatékonysága, mi lesz a telefon aksijával stb. Ennek ellenére a HTC-nél magabiztosak a mobilos kriptovaluta bányászattal kapcsolatban. Az applikációt például úgy tervezik, hogy autómatikusan leállítása a bányászatot a HTC Exodus-on ha az használatban van vagy nem csatlakozik a töltőhöz.
Phi Cen a HTC decentralizálásért felelős vezetője így nyilatkozott:
A mobiltelefonokkal történő kriptovaluta bányászat egy nagyon izgalmas fejlesztési téma. Például nagy kihívásokat kíván a biztonságos blokklánc rendszerek futtatása, de ha azt nézzük, hogy 2020-ban közel 3,5 milliárd mobiltelefon van használatban, akkor rájövünk mekkora potenciál is van az ötletben. Ezekkel igazán decentralizált, megfelelően elosztott hash rate-et lehetne elérnünk. A HTC Exodus ennek a jövőbeli hatékony kriptovaluta bányászatnak lehet az előfutára.
A mobilos kriptovaluta bányászat megtörhetné a jelenlegi egyeduralmat
A hatalmas kriptovaluta bányászfarmok a hatékony hardwares támogatás és az olcsó elektromos áram miatt jelenleg dominálnak a hash rateben. A hash rate nagy részét jórészt centralizált bányászfarmok adják.
A HTC szerint a jelenlegi decentralizált rendszer veszélyben van a hash rate-ben domináló bányászfarmok miatt. A mobiltelefonos kriptovaluta bányászat nagyban segítene a decentralizáció elősegítéséhez.
A fejlesztett DeMiner applikáció segítségével a mobiltelefonunk egy asztali géppel megegyező hash ratetet fog tudni produkálni, jóval kisebb energia szükséglet mellett. Ez fogja lehetővé tenni például a HTC Exodus számára a Monero bányászatot.
A HTC Exodus mobiltelefonjáról, amivel akár BTC node-ot is tudunk majd futtatni itt olvashattok: A blockchain telefon, ami képes teljes Bitcoin node futtatására
Monero bányászattal foglalkozó cikkeinket pedig itt: Monero bányászat, hogyan hozd ki a maximumot a gépeidből
A cikk és a háttérkép tulajdona a cointelegraph.com oldal.
További ajánlott cikkeink:
- Mi a Bitcoin, blockchain technológia vagy a kriptovaluta kereskedés?
- Itt lenne a következő pénzügyi világválság? A számok azt mutatják!
- Elérte a pánik a kripto tőzsdéket, tanácsok zuhanás közepette
- Bitcoin, kriptovaluta szótár és kisokos
- Miért éri meg Bitcoinnal és kriptovalutákkal kereskedni?
- Pontos matematikai modell a Bitcoin ár meghatározásához
- CryptoFalka kriptovaluta kereskedés kisokos
Az elnök ugyan kevés tudással rendelkezik a tokenről, de kijelentései és felesége, Melania Trump saját memecoinjának megjelenése tovább fűtik a piacot
A világ legnagyobb kriptovalutájának árfolyama számos tényezőtől függ, de melyek a legfontosabbak? Három mutató az USA gazdaságából, ami mindent visz.
A közösség elégedetlen, a vezetés változni látszik, és Vitalik Buterin is egyre inkább beleáll a kriptovilág viharos diskurzusaiba.
Megfogadtad, hogy idén nem nézed tovább, hogy értéktelenedik a nehezen megkeresett pénzed? Nem éri meg várni - fektess okosan kriptovalutákba!