Netflix sorozat készül a 120 000 ellopott Bitcoinról
Sokan szeretik a bűnügyi filmeket és sokan szeretik a kriptovalutákat is. Nos aki mind a kettőt szereti, annak remek hírünk van!
A történelem egyik legsúlyosabb kriptovaluta lopása
A kriptovaluták világa (különösen az utóbbi éveiben) jelentős mértékben növelte népszerűségét. Olyan fogalmak kerültek a köztudatba, mint az NFT, Metaverzum vagy Gamefi. Ugyanakkor a kriptovaluta hackerek és más rosszindulatú szereplők tevékenysége is megjelent a mainstream médiában.
Az egyik leghírhedtebb Bitcoin csalás még 2016-ban történt, amikor a támadók nagyjából 120 000 BTC-t loptak el az egyik legnagyobb kriptovaluta tőzsdétől, a Bitfinextől. Most pedig a Netflix úgy döntött, hogy dokumentumfilmet készít a történetből.
Forrás:techstory.in
2016 augusztusában az akkor még lényegesen kisebb kriptovilág nagy megrázkódtatást élt át. Ekkor jelent meg ugyanis a hír, hogy valaki 119 756 BTC-t lopott el a Bitfinex platformjáról. Akkoriban az összeg nagyjából 66 millió dollárt ért.
Bár a Mt. Gox bitcoin-tőzsde feltörése arányaiban nagyobb volt (körülbelül hatszor annyi BTC-t érintett, mint ez a támadás), ez továbbra is az egyik legsúlyosabb pénzügyi bűncselekmény a modern történelemben, tekintettel a BTC árfolyamának eddigi rohamos emelkedésére. E cikk írásakor a 120 000 BTC értéke nagyjából 4,3 milliárd dollár lenne.
Mindenesetre akkoriban ez a lopás hatalmas zűrzavart és frusztrációt váltott ki. A sérülékenység forrása a Bitfinex kriptotőzsde számláinak felépítésében keresendő, amelyet a BTC pénztárca szolgáltató BitGo még egy extra biztonsági réteggel ruházott fel, sikertelenül.
Letartóztatták a kriptocsaló házaspárt
Alig néhány napja, február 8-án a CryptoPotato arról számolt be, hogy az amerikai hatóságok letartóztatták Ilya Lichtensteint (34) és Heather Morgant (31). Azzal vádolják őket, hogy részt vettek 119 754 BTC tisztára mosásában, miután a hackertámadás során valaki több mint 20 000 jogosulatlan tranzakcióval kiemelte a Bitcoinokat a Bitfinexről a rablás során. Fontos megjegyezni, hogy a házaspárt nem azzal vádolják, hogy ténylegesen megszervezték a hacker támadást, hanem azzal, hogy megpróbálták tisztára mosni a hacker által ellopott pénzt.
A hatóságok továbbá azt állítják, hogy megtalálták a keresett BTC-k privát kulcsait egy felhőszolgáltatásban tárolva. Így van, a vádlottak a 120 000 BTC privát kulcsait tárolták a Google Cloud-on. Itt érdemes megjegyezni a következőt. A privát kulcsok offline adathordozón való tartása az egyik (ha nem a legfontosabb) biztonsági elv, amelyet mindenkinek be kellene tartania, aki a kriptovalutákkal szeretne foglalkozni. Ha érdekelnek a csalások, és tudni akarod hogyan védekezz, bővebb információt itt találsz.
Forrás:coinmod.com
Bár ahogyan fentebb említettem, nem ez volt a történelem legnagyobb kriptovalutákat is érintő hacker támadása, mégis úgy tűnik, hogy az események körüli dráma felkeltette a Netflix érdeklődését. A házaspár állítólagos tervét bemutató dokumentumsorozatot a jövőben Chris Smith és Nick Bilton rendezi és készíti.
Összefoglalva
A bűnügyi filmek és sorozatok népszerűsége töretlen. A Netflix Bitcoin csalással foglalkozó sorozata pedig tovább növelheti a kriptovaluták ismertségét. Igaz, nem biztos, hogy a legjobb képet fogja festeni a kriptovilágról. Ugyanakkor, ahogy a régi mondás tartja: "A negatív reklám is reklám."
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A Revolut az elmúlt három hónapban közel 13,5 millió dollárnyi kriptós veszteséget előzött meg a fokozott csalásvédelmi intézkedésekkel.
Nayib Bukele, El Salvador elnöke – akit gyakran érnek támadások radikális pénzügyi húzásai miatt – talán most kezd igazán révbe érni.
Tudatos befektetőkké váltak a lakossági Bitcoin kereskedők? Az adatok szerint radikálisan megváltozott a viselkedésük az elmúlt évek során.
Az indonéz posta bevezette első olyan postai bélyegeket, amelyekhez NFT-k társulnak, ezzel ötvözve a hagyományt és a technológiát.