Várható-e rekordforgalom a hongkongi Bitcoin ETF-ekben?
Elindult a Bitcoin és Ethereum ETF Hongkongban, ahol az első napra rekordforgalmat várnak. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Az idei év elején, hosszú huzavonát követően, az Egyesült Államokban jóváhagyták a Bitcoin fizikai fedezettel ellátott tőzsdén kereskedett alapját, a spot BTC ETF-eket. Most Hongkong a soros, ahol egyből két kriptoeszköz alapját indítják útjára.
A hongkongi eszközkezelő magabiztos
A China Asset Management (Hongkong) vezetője sajtótájékoztatót adott az eszköz tőzsdei bevezetésével kapcsolatosan. „Nagyon bízom abban, hogy a hongkongi Bitcoin ETF kereskedési volumene a tőzsdei bevezetés első napján meghaladhatja az egyesült államokbeli első nap kereskedési volumenét, amely 125 millió USA dollár volt” -bizakodott Zhu Haokang.
Az eszközkezelő az optimista meggyőződését az OSL digitális eszközalapba történő előzetes beáramlás vizsgálatára alapozza. További bizakodásra adhat okot, hogy az általuk végzett közvélemény kutatás szerint a megkérdezettek 76,9%-a be kívánja vonni a BTC/ETH ETF-eket a portfóliójába.
„Nagyon fontos különbség, hogy a hongkongi ETF rendelkezik spot és fizikai jegyzéssel és visszaváltással is, ami az amerikai Bitcoin ETF-ekről nem mondható el.” – állította Haokang.
Az új ETF „in-kind” modell alapján működik, és ez az a tulajdonság, amely rugalmasabb eszközkezelést tesz lehetővé, az ilyen típusú pénzügyi termék hatékonyabban képezi le a kriptoeszköz árfolyamváltozásait.
A modell lehetővé teszi a résztvevők számára, hogy készpénz helyett közvetlenül kriptovalutákkal forgalmazzanak ETF-eket.
Kínai befektetők a kriptopiacon
Zhu Haokang kijelentette: „Jelenleg a kínai befektetők nem fektethetnek be a hongkongi kripto ETF-ekbe”. Ugyanakkor az iparági szakértők azt remélik, hogy az új ETF-ek megnyitják az utat a jövőben a kínai tőke előtt.
A kínai befektetők nehéz helyzetben vannak, hiszen 2023-ban mindhárom kínai tőzsde nagyot esett, és az ingatlanpiac is még mindig turbulenciában van. A legtöbb kínai ultranagy vagyonnal rendelkező magánszemély azonban így is megtalálhatja az utat, hogy a hongkongi kripto ETF-ekbe fektessen.
1. All 3 Chinese Stock Exchanges (Beijing, Shanghai, Shenzhen have dropped in the last year
— Daniel Batten (@DSBatten) April 29, 2024
2. Chinese real estate market crashed in '20; has not recovered
3. HK Bitcoin ETF opens tomorrow. Most Chinese UUHNWIs can invest in it
I expect significant capital inflows pic.twitter.com/URm0lquwVJ
Az Ethereum nem értékpapír
Hongkongban már egyértelmű definíciója van az Ethereumnak, az ETF -ek kibocsátói nem aggódnak az Egyesült Államokban zajló kripto üldözés miatt.
Zhu Haokang egy másik interjúban jelezte, hogy a hongkongi értékpapír- és határidős bizottságnak saját eljárásrendje van annak meghatározására, hogy az egyes kriptoeszközök értékpapíroknak minősülnek-e, és hogy a lakossági befektetők kereskedhetnek-e velük.
Arra a kérdésre, hogy várhatóak-e más kriptoeszközök ETF termékei is Zhu Haokang a következőt válaszolta: „Egyelőre csak a Bitcoin és Ethereum ETF-ek vannak kilátásban."
"Többször tárgyaltunk azonban a Kínai Értékpapír-szabályozási Bizottsággal arról, hogy hogyan lehet más kriptovalutákat is a hongkongi jogszabályi feltételeknek megfelelően listázni." - tette hozzá Haokang
Jó tudni azonban, hogy Európa ebben a tekintetben jóval előrébb jár és már számos kriptoeszköz ETF-e elérhető, akár Magyarországról is. Amennyiben TBSZ-re vásárolja meg ezeket a papírokat a befektető még az adózás is elkerülhető.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.