Magas kockázati zónában a Bitcoin: mire utalnak a mutatók?
A Glassnode elemzői szerint néhány on-chain indikátor azt mutatja, hogy a Bitcoin piac "nagyon magas" kockázati zónában van.
On-chain: Mire utal a magas kockázati szint?
A Bitcoint értékelő on-chain mutatók „magas kockázatú” zónába kerültek és ezek azt jelenthetik, hogy a kriptovaluta a bikapiac kezdeti szakaszában van – állítja a Glassnode kriptoelemző platform.
After the challenging recovery since the FTX collapse, this indicator has advanced to 2.06, entering the High Risk🟧regime.
— glassnode (@glassnode) February 9, 2024
These levels are typically seen during the early stages of bull markets, as long-term investors return to a relatively meaningful level of profitability. pic.twitter.com/XMSjJjUc1z
A magas kockázati szint jellemzően a BTC bikapiac korai szakaszában figyelhető meg és azt mutatja, hogy a hosszú távú befektetők magas profitszinten vannak, emelte ki a Glassnode egy korábbi, február 8-i jelentésében.
MVRV mutató: Túlértékelt a bitcoin
A hosszú távon tartott Bitcoinok piaci értéke és a realizált érték arányszáma (MVRV) megmutatja, hogy a Bitcoin mikor van túl- vagy alulértékelve a "valós értékéhez" (fair value) képest.
MVRV: a mutató szembe állítja a piaci értéket a realizált értékkel (az ár amikor a Bitcoin a hosszú távú befektetők tárcái között mozog) kiszűri a rövidtávú piaci hangulatot és megmutatja, hogy a piac túlfűtött állapotban van-e.
A Glassnode a 10-ből 7 mutatóhoz, köztük az MVRV-hez, magas vagy nagyon magas kockázati besorolást rendelt, ami arra utalhat, hogy a kriptoeszköz árának jelentős emelkedése ellenére a befektetők nagyon alacsony szintű nyereséget realizáltak.
Bitcoin kereslet és profitrealizálás: Alacsony kockázat
A Glassnode megjegyezte, hogy a Bitcoin iránti kereslet és az új befektetők rövid távú profitrealizálása határozottan az "alacsony kockázatú" kategóriába sorolódott hozzátéve, hogy a Bitcoin ETF-ek Egyesült Államokban történő jóváhagyását követő az eladások csökkenése tovább mérsékelte a kockázatot a szélesebb piacon.
A Bitcoin ára az elmúlt héten folyamatosan emelkedett, a Cryptofalka árfolyamfigyelője szerint a február 4-i 42 300 dollárról e cikk írásának időpontjában 48 100 dollárra emelkedett.
Grayscale kiáramlás és a BTC ETF-ek térnyerése
A Bitcoin elmúlt heti erősödése annak köszönhető, hogy csökken a Grayscale Bitcoin Trust-ból (GBTC) történő kiáramlás, amihez 9,1 milliárd dollár értékű beáramlás társult a kilenc spot Bitcoin ETF-en keresztül.
Az új amerikai spot Bitcoin ETF-ek február 9-én 541 millió dollár nettó beáramlást generáltak, ami az alapok legnagyobb beáramlási napját jelenti, ha a kereskedés első napját nem számoljuk bele.
Eközben a Grayscale GBTC a legalacsonyabb napi kiáramlást könyvelhette el, február 9-én mindössze 51,8 millió dollár hagyta el az alapot, ami 91%-os csökkenést jelent a január 23-i 620 millió dolláros rekord kiáramláshoz képest.
A Cryptofalka elemzői szerint a Bitcoin technikai képe hosszú távon továbbra is bikás, ha részletes elemzésre vagy kíváncsi látogass el Discord szerverünkre.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.