
Elfogadta az EU parlament az okosszerződés-gyilkos javaslatot
Az Európai Parlament megszavazta az adattörvényt - egy olyan ellentmondásos jogszabályt, amely az okosszerződések felmondhatóságát is előírja.
Átment az EU parlamenten az adattörvény
November 9-én sajtóközleményben az Európai Parlament közzé tette, hogy a jogszabály 481 szavazattal, 31 ellenszavazat ellenében került elfogadásra. Ahhoz, hogy törvényerőre emelkedjen, most az Európai Tanács - az Európai Unió 27 tagállamának vezetői - jóváhagyására van szükség.
Az elfogadott adattörvény körvonalazza azt a követelményt, hogy az intelligens szerződések "megszakíthatók és megszüntethetők" legyenek, a szerződés visszaállítását vagy leállítását lehetővé tevő funkciókkal együtt.
Az adattörvény lényege, hogy lehetővé tenné a felhasználók számára, hogy hozzáférjenek az intelligens eszközökből származó adatokhoz, mivel az Európai Bizottság állítása szerint az összegyűjtött adatok 80%-át soha nem használják fel.
Adattörvényt érő kritikák
A törvény kritikusai az intelligens szerződésekre vonatkozó záradékkal kapcsolatos aggályokat emelték ki, mondván, hogy a meghatározás túl tág, és nem ad egyértelmű részleteket arra vonatkozóan, hogy mikor kell megszakítani vagy megszüntetni a szerződést.
Egy júniusi nyílt levélben, amelyet az uniós blokklánc-érdekképviseleti szervek küldtek, és amelyet több tucat kripto cég írt alá, az adattörvény szerint az Ethereumhoz hasonló nyilvános blokkláncok adatait használó okosszerződések is a törvénybe ütközőnek minősülhetnek.
Az Európai Bizottság azonban úgy véli, hogy az adattörvény nem foglalkozik a blokklánccal, és alaptalanok azok a félelmek, hogy a törvény illegálissá tenné az okosszerződéseket.
Az Európai Unió komolyan beleásta magát a web3-ba
Az Egyesült Államok és Európa hagyományosan eltérő megközelítéseikkel különböztek egymástól a technológiai és pénzügyi iparágakban. Az Egyesült Államok régóta a technológiai innováció és pénzügyi szabadság jelképeként szolgált, miközben az európai országokat gyakran a szigorúbb szabályozás és bürokrácia jellemzi. Azonban az utóbbi időben láthatóvá vált, hogy ez a hagyományos megosztás elkezdett átalakulni.
A Bitcoin spot ETF versenyében bekövetkezett fordulat kiváló példa erre a változásra. Európa váratlanul előzte meg az Egyesült Államokat ebben a versenyben, rávilágítva azokra a tényezőkre, amelyek a hagyományos szerepcsere mögött állnak. Míg az Egyesült Államokban az utóbbi évtizedben a Bitcoin spot ETF elérésére irányuló erőfeszítések folyamatosan elutasításokkal találkoztak, addig Európában már 2015 óta aktívak a Bitcoinhoz kapcsolódó tőzsdén kereskedett termékek.
Another deal! 👍👍
— Thierry Breton (@ThierryBreton) June 27, 2023
⁰Tonight’s agreement on the #DataAct is a milestone in reshaping the digital space.
Thanks to the swift work of the EP @delcastillop & the 🇸🇪 Council Presidency, we are on the way of a thriving 🇪🇺 data economy that is innovative & open — on our conditions. pic.twitter.com/vTWUU8xTx9
Az XBT Bitcoin Tracker One például Svédországból indult el, és már évek óta része az európai piacnak, hozzájárulva a régió innovációjához és pénzpiaci fejlődéséhez. Ez a folyamat egyértelműen mutatja, hogy az Egyesült Államok és Európa közötti hagyományos szerepfelosztásban bekövetkező változások egyre szembetűnőbbek a modern pénzügyi és technológiai térben.

Trump vámháborúja ismét megrengette a tőzsdéket, aminek hatására az S&P500 az elmúlt több mint 11 ezer napjának 29. legnagyobb esését produkálta.

Gazdasági szakértők szerint az egész olyan, mintha egy mesterséges intelligenciát kértek volna meg a képlet kidolgozására.

Arthur Hayes úgy véli, hogy a vámok helyreállíthatják a globális egyensúlytalanságokat, ami középtávon pozitív hatással lehet a Bitcoin árfolyamára.

Egy nap alatt 200 milliárd dollár tűnt el a kriptopiacról Trump bejelentése után. Az előrejelzések szerint jelentős a recesszió esélye.