Mik azok a "csendes kifizetések"?
Ahogy a blokklánc folyamatosan fejlődik, számos újítás lát napvilágot. Ide tartozik az úgynevezett csendes kifizetés is. Vajon mit jelent ez?
A Bitcoin „csendes fizetésekről” röviden
Az egyik ilyen kísérlet a „csendes fizetéssel” kapcsolatos, amelyet a Bitcoin Operations Technology Group (Optech) végez. Ez egy olyan szervezet, amely fejlett nyílt forráskódú technológiák fejlesztésén dolgozik. Elsősorban azokra a vállalkozások fókuszálnak, amelyek Bitcoinnal foglalkoznak valamilyen formában. A kísérletet a június elején megjelent legfrissebb hírlevelükben hozták nyilvánosságra.
A műszakilag kevésbé jártasak számára az Optech az egyik korábbi hírlevelében úgy írta le a Bitcoin csendes fizetéseket, mint amelyek elősegítik a nyilvános azonosító („cím”) fizetését anélkül, hogy nyilvános (onchain) feljegyzést hoznának létre a fizetési címről.
Forrás:bullfrag.comA koncepció kidolgozójának szavaival a folyamat így írható le:
„A címzett létrehoz egy úgynevezett csendes fizetési címet, és azt nyilvánosságra hozza. Ezután a küldő egy nyilvános kulcsot kapcsol a fizetéshez, majd az általa már ismert kód segítségével visszafejti a “csendes” fizetési címet, amire kiküldi a coinokat. Ezután a fogadó úgy fogja érzékelni a fizetést, hogy minden tranzakciót leképez a blokkláncon."
Javaslattól a kísérletig
Ha valaki jobban érdeklődik vagy jártasabb a kriptovaluták világában, akkor mélyebben elmélyülhet ebben a kísérletben. Ehhez nem kell mást tenni, mint elolvasni a fejlesztő, Ruben Somsen (más néven w0xlt) oktatóanyagát. Ez az írás ugyanis részletekbemenően bemutatja, hogyan lehet csendes fizetéseket létrehozni az alapértelmezett megoldás megvalósításával a Bitcoin Core számára.
Forrás:newsbtc.comA hírlevél szerint a csendes fizetésre vonatkozó javaslatot Somsen március 28-án tette fel a Bitcoin Dev levelezőlistára. Ebben az írásában tovább részletezi a koncepciót, és úgy írja le, mint „egy új rendszer a privát, nem interaktív címgeneráláshoz anélkül, hogy on-chain főkönyvre kerülne a tranzakció.” Tehát ezzel mintegy nagyfokú anonimitást tudna magának kölcsönözni a felhasználó, akár egy Bitcoin fizetés alkalmával is.
Összefoglalva
Somsen szerint „vannak előnyei és árnyoldalai is” ennek az elgondolásnak. Ezért azt jósolta, hogy az igen komoly vita azon fog forogni, hogy érdemes-e követni a javaslatát vagy sem. Tehát jó-e a közösség és a Bitcoin számára, ha a felhasználók ilyen lehetőséget lennének képesek elérni a közeljövőben. A teljes íráshoz egy egyszerű szövegben később hozzáfűzte. A csoportja elfogadta a javaslatot, és úgy döntöttek, hogy nekilátnak az ötlet megvalósításának (kísérleti jelleggel).
További ajánlott cikkeink:
- Aktuális Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok, coin elemzések
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2022
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A kriptopiac megköveteli, hogy időről időre újraértékeljük befektetéseinket – és ha van olyan időszak, amikor ezt érdemes megtenni, az most van.
A BlackRock spot Bitcoin ETF-je 875 millió dolláros beáramlást regisztrált október 30-án, amely mintegy 3%-kal haladta meg az eddigi rekordot.
A pénzügyi stabilitás megőrzése érdekében az USA a CBDC-t részesíti előnyben a stabilcoinokkal szemben.
Pontosan 16 évvel ezelőtt, 2008. október 31-én jelent meg a Bitcoin whitepaper az interneten, ami megváltoztatta a pénzügyek és a technológia világát.