
Edward Snowden: A kormányok már rég Bitcoinba fektetnek
Edward Snowden, a világhírű kiszivárogtató és adatvédelmi aktivista, nemrégiben egy különleges, a kriptoipart érintő állítással rázta meg a közvéleményt.
Változásra lehet számítani a pénzügyi trendekben
Edward Snowden egy tweetjében utalt arra, hogy a nemzeti kormányok már évek óta Bitcoinba fektetnek, mindezt anélkül, hogy ezt a tényt a nagyközönséggel közölték volna. Sőt, várakozásai szerint más szuverén kormányok is folytatják idén a Bitcoin vásárlást, és a hagyományos aranytartalékok alternatívájaként használják azt.
Bár a kriptovaluták kormányok általi elfogadása még mindig a kezdeti szakaszban van, Snowden nyilatkozata rávilágít arra, hogy jelentős változásra lehet számítani a globális pénzügyi környezetben. Ahogy egyre több ország veszi fontolóra a digitális valuták előnyeit, a Bitcoin és más kriptovaluták iránti kereslet növekedhet, tovább szilárdítva helyüket a globális gazdaságban.
Ez a hír különös figyelmet követel mindenkitől, aki a kriptovaluták világában mozog. De mit jelent ez valójában a kriptopiac számára, és milyen következményekkel járhat a globális pénzügyi rendszerre nézve?
Snowden a Bitcoin és a digitális szabadság pártján
Edward Snowden nem idegen a kriptovaluták világában. Korábban nyilvánosan támogatta a digitális pénzek adatvédelmi aspektusait és a kormányzati ellenőrzés alóli függetlenségüket. A tweet tehát nem csupán egy váratlan kijelentés, hanem Snowden hosszú távú elkötelezettségének folytatása a digitális szabadság és az átláthatóság terén.
Prediction: A national government will be revealed this year to have been buying Bitcoin—the modern replacement for monetary gold—without having disclosed that fact publicly.
— Edward Snowden (@Snowden) February 28, 2024
Bár Snowden nem pontosította, hogy szerinte melyik kormány fog vásárolni, a kilátás, hogy egy második nemzeti kormány is megvásárolja a Bitcoint és törvényes fizetőeszközzé teszi, ahogyan azt El Salvador tette 2021-ben, újabb hatalmas mérföldkövet jelentene a Bitcoin számára.
Miért vásárolna a kormány Bitcoin-t?
A Bitcoin, mint "digitális arany", egyre inkább elfogadottá válik mint értékőrző eszköz. Egy kormány számára a Bitcoin-ba történő befektetés több okból is vonzó lehet: diverszifikálja a nemzeti vagyon portfólióját, védelmet nyújthat a fiat pénznemek inflációs kockázataival szemben, és lehetőséget ad a globális pénzügyi rendszerben elfoglalt új pozíció kialakítására.
Snowden állítása szerint ez a rejtélyes kormányzati aktivitás nem csak a Bitcoin, hanem az egész kriptoeszköz piac számára is új dimenziókat nyithat meg. A hír, ha igaznak bizonyul, rávilágít arra, hogy a Bitcoin és társai már nem csupán spekulatív eszközök a magánszektor számára, hanem komoly befektetési lehetőségeket kínálnak a nemzetállamok számára is.
Következmények: Piaci és Politikai Hatások
Ha egy kormány nyíltan vagy titokban jelentős mennyiségű Bitcoint vásárol, az jelentős hatással lehet a kriptopiacra. Egyrészt növelheti a Bitcoin árát és volatilitását, másrészt pedig új szintre emelheti a kriptovaluták legitimációját mint befektetési eszközt. Politikai szinten ez a lépés új kérdéseket vet fel a nemzetközi pénzügyi stabilitásról és a kriptovaluták állami szabályozásának jövőjéről.
Edward Snowden tweetje nem csak a kriptopiacokat izgatja fel, hanem a globális pénzügyi politika irányát is befolyásolhatja. Ahogy a világ egyre inkább elismeri a digitális eszközökben rejlő potenciált, a kormányzati szereplők titkos vagy nyílt részvétele a kriptopiacokon kétségtelenül új fejezetet nyit a digitális gazdaság történetében.

Az USA Képviselőháza elé kerül a STABLE Act, amely a stabilcoinok szabályozását célozza. Politikai viták és gazdasági érdekek ütköznek.

Trump új vámokat jelentett be, amitől a Bitcoin árfolyama megugrott, majd visszaesett. A piac már részben beárazta a kereskedelmi intézkedéseket.

A Standard Chartered szerint az Avalanche AVAX tokenje akár 250 dollárra is emelkedhet 2029-re.

A Backpack tőzsde elindította a kártérítési folyamatot az FTX EU korábbi ügyfelei számára. A regisztráció, KYC és díjszabás részletei már elérhetőek.