Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
Bitcoin árfolyam ma: BTC vásárlás: hol és hogyan csináljuk?

Bitcoin árfolyam ma: BTC vásárlás: hol és hogyan csináljuk?

Egy jól ismert kínai közmondás szerint a legjobb időpont egy fa elültetésére 20 évvel ezelőtt volt. A második legjobb időpont pedig most van.

Marad a második legjobb lehetőség

A pénzügyi tanácsadók nagyjából ugyanezt mondják a befektetésről. Nagyszerű helyzetben lennél, ha már két évtizeddel ezelőtt elkezdtél volna befektetni.

Az időutazási funkciókkal rendelkező befektetési eszközök valószínűtlen bevezetését leszámítva, nincs a lehetőségek közt az, hogy az évezred elejére visszautazhass a befektetési alapoddal. Így hát marad a második legjobb lehetőség – ami lényegében az egyetlen igazi lehetőség: vágj neki még ma.

Vásárolj olcsón, add el drágán!

Ha olyan vagy, mint a legtöbb kriptovaluta-tulajdonos, egy kezdeti vásárlás gondolata ma reflexszerűen az árdiagramokhoz irányít, hogy felmérd, hogy az ár fent van-e vagy lent. Mi a Bitcoin jelenlegi árfolyama? Hogyan viszonyul a történelmi Bitcoin (BTC) árakhoz? Jó alkalom ez a Bitcoin vásárlásra?

Az idegenekkel való peer-to-peer kereskedés az interneten keresztül, bankok vagy pénzügyi tanácsadók nélkül, a gazdagság megteremtésének egy okos módja, vagy éppenséggel ez az egyik legrosszabb módja a pénzszerzésnek? És mi van a pénztárcámmal? Tartsam meg a Bitcoint, vagy tegyem zsebre a nyereségemet, vagy kevesebbet most?

Mindenki tudja, hogy a jövedelmező befektetés bármilyen értékhordozóba azt jelenti, hogy akkor kell vásároljunk, amikor az árak alacsonyak, és akkor kell eladjunk, amikor az árak magasak. Ez az, amit a piac időzítésének neveznek. Igyekszünk pontosan abban az időpontban vásárolni Bitcoint, amikor az ár eléri a mélypontot, és akkor adni el, amikor az ár a csúcsértéknél mozog.

Érzelmi akadályok

Bár az alacsony árakon történő vásárlás logikusan gondolkodva jó ötletnek hangzik, az érzelmek közbeszólnak. A Bitcoin (BTC) és az Ethereum (ETH) nagy mértékben hozzájárult a kripto ökoszisztéma jelentős visszaeséséhez, mióta az árak 2021 novemberében tetőződtek. A főbb kriptovaluták akár 70%-ot is veszítettek az értékükből kevesebb mint egy év alatt. A Bitcoin és a pénz kapcsolata rendkívül ingatag, ahogy az minden olyan diagramon is látható, ami a Bitcoin kereskedési volumenét és árát ábrázolja.

Az alacsony áron való vásárlás és a magas áron való eladás képlete azt sugallja, hogy a piac mostani állása kiváló lehetőség arra, hogy elkezdjünk kriptoba fektetni, mivel komoly árengedménnyel vásárolhatunk annyi Bitcoint, amennyit csak akarunk. Ám a kriptotulajdonosok a világ minden táján kezdik elveszíteni a fejüket, és elmenekülnek a piacról, veszteséggel válva meg az érméiktől, ahelyett, hogy feltöltenék Bitcoin pénztárcáikat a jelenleg elérhető akciós árfolyamú érmékkel.

A volatilitás hatásai

A kriptovaluták hírhedt volatilitása miatt különösen nehéz alacsony áron vásárolni és magas áron eladni. A Bitcoin árfolyama drámai magasságokba emelkedik, aztán hihetetlen mélységekbe zuhan, nyilvánvaló ok nélkül. A múlt héten befektetett 200 eurónk ma érhet akár 750 eurót is - vagy éppenséggel csak 75 eurót.

A Bitcoin élő árfolyama a keresleten és a kínálaton alapul, amit az olyan központi és decentralizált kriptopénz tőzsdéken fizetett összegek határoznak meg, amelyek nyomon követik, hogy az emberek milyen árfolyamokon hajlandóak Bitcoint vásárolni. Ezek valódi Bitcoin-tranzakciók, amelyeknél a digitális pénz értékét kizárólag a kereslet és a kínálat határozza meg.

A piac időzítése kontra a piacon töltött idő

Ez az oka annak, hogy a legtöbb daytrader pénzt veszít. A piac időzítése nehéz. Warren Buffett köztudottan szkeptikus a kriptovalutákkal kapcsolatban, de igazi legendának számít a befektetők és a pénzkezelők körében. Ő és Berkshire Hathaway partnerei milliárdokat kerestek maguknak és ügyfeleiknek – anélkül, hogy időzítették volna a piacot.

„A leghalványabb fogalmunk sincs arról, hogy mi fog történni a tőzsdén, amikor hétfőn nyit.” – mondta Buffett. – „Soha nem is volt.” A kriptokereskedők ugyanezt mondják a Bitcoin áráról.

Költségátlagolás

Ez az egyik oka annak, hogy a pénzügyi tanácsadók – és köztük Buffett is – a költségátlagolásnak nevezett fegyelmezett stratégiát ajánlják Bitcoin és más virtuális eszközök új és a tapasztalt befektetőinek.

A költségátlagolás során minden héten vagy hónapban pontosan ugyanazt a dollár összeget (vagy euró összeget, vagy egyebet) fekteted be ugyanabba az eszközbe. Idővel több érmére vagy tokenre teszel szert, amikor az árak alacsonyak. Ez csökkenti a költségalapot, ami azt jelenti, hogy a nyereséged magasabb lesz, amikor az árfolyam helyreáll, és eladod az eszközöket fiat valutákért.

Ez azt jelenti, hogy rendszeres ütemterv szerint vásárolsz Bitcoint, fiat pénzt utalva a bankszámládról az aktuális BTC ártól függetlenül. Idővel, ahogy a Bitcoin árfolyama emelkedik, a kriptopénztárcád értéktárolóvá válik. Az alacsony árfolyamon felhalmozott BTC csökkenti a teljes portfóliód költségalapját.

Várd meg, amíg a nyereség beérik

Csak az a dolgod, hogy közel tartsd magadhoz a Bitcoint a költségátlagoló pénztárcádban. Hagyd ott hónapokig vagy évekig, amíg a Bitcoin értéke meg nem emelkedik. Amikor a BTC árfolyama helyreáll, vagy az egekbe ugrik, a nyereséged nagyobb lesz, mert a költségátlagolás csökkentette a BTC-tranzakcióid során fizetett átlagos összeget.

A befektetési tanácsadók szerint ez a dinamika, amely azon alapul, hogy minden ütemezett tranzakcióval kisebb Bitcoin egységeket vásárolsz, hatékonyabb, mint a hagyományos részvények és kötvények, valamint a Bitcoin és más kriptovaluták árközpontú kereskedése.

Végső soron a nyereséged abból fakad, hogy mennyi ideje vagy a piacon, nem abból, hogy milyen jól időzíted a piacot.

Hosszú távon gondolkodva

A Bitcoin (BTC) jelenlegi értékét a Kriptomat vagy bármely más kriptovaluta tőzsde árfolyam oldalára ellátogatva is megtudatod. A Bitcoin árfolyam történelmi diagramja csupa meredek csúcsot és hirtelen hullámvölgyet mutat, ha néhány hetes vagy néhány hónapos távlatból nézed a Bitcoin értékét.

Ha azonban távolabbról vizsgáljuk a Bitcoin árfolyamát, több éves időintervallumot véve alapul, a szaggatott csúcsok és mélypontok eltörpülnek a hosszú távú emelkedő trend mellett. Ez a jelenség már azóta töretlenül igaz, hogy a Satoshi Nakamoto álnevű, a BTC-t megalkotó és a kriptoforradalmat elindító személy létrehozta a Genesis blokkot.

Történelmi teljesítmény

Elég ránézni a Bitcoin blokkláncra, és máris láthatjuk, hogy hosszú távon a Bitcoin egyértelműen felülmúlta a legtöbb befektetést. Íme a legszélesebb körben birtokolt és javasolt eszközök összesített éves növekedési rátája (CAGR):

Eszközök 10-éves CAGR-ja:

     BTC 132,2%

     S&P 500 16,6%

     DJIA 11,41%

     Arany 1,2%

Ezek a számok igazak, függetlenül attól, hogy az euró árat, az USD árat vagy bármilyen más áralapot veszel alapul. Ebből a diagramból teljesen világos, hogy a Bitcoin áremelkedése messze felülmúlta azon emberek tekintélyes megtérüléseit, akik hagyományos eszközt választottak befektetésre. Az emberek a stabilitás miatt választják az aranyat, de a nemesfémek ritkán jelentenek profitforrást.

Nincs főnök

Fontos megjegyezni, hogy ez a kriptopénz-gazdaság dinamikája alapján történt, nem pedig a Bitcoin alapítvány, a Bitcoin Bányászati Tanács vagy bármely más adminisztratív szerv által a Bitcoin protokollon végrehajtott korrekciós módosítások alapján. A BTC univerzumában nincs központi bank. A Bitcoin blokklánc minden tranzakciót rögzít, és végső soron ezek az adatok határozzák meg a BTC árfolyamát.

A Bitcoin árfolyamának ingadozása

A BTC árfolyama rövid távon rohamosan emelkedhet és zuhanhat a Satoshi Nakamotóval kapcsolatos pletykák, a Tesla vezérigazgatójának, Elon Musknak a tweetjei vagy a Bitcoin vezető fejlesztőjének, Gavin Andresennek a nyilatkozatai alapján.

Ha rövid távú befektetéseket eszközölsz, nagyon gyorsan és nagyon sok pénzt veszíthetsz vagy nyerhetsz. A Bitcoin értékének ezek a rövid távú változásai azonban a hosszú távú trendek kontextusában mennek végbe. Ha egy évtizeddel ezelőtt 1000 eurót Bitcoinba fektettél volna, ma gazdag ember lennél. (És gondolj csak a tranzakciós díjakra, amiket megspórolnál!)

„Tervezd úgy, hogy örökre megtartod”

Az ilyen fajta hosszú távú befektetés az, amit Buffett is kedvel. A következő híres tanácsot szokta adni az ügyfeleinek:

„Ha részvényt vásárolsz, tervezd úgy, hogy örökre megtartod azt.” 

Buffett nem kötött mindhalálig tartó fogadalmat minden megvásárolt eszköz esetében, de komolyan gondolja a hosszú távú tervezést.

„Ha nem tervezed, hogy tíz éven át birtokolj egy részvényt, akkor eszedbe se jusson, hogy akár tíz percig is birtokold. A kedvenc birtoklási időszakunk az örökké." 

A legsikeresebb befektetők azok, akik ellenállnak a eladás csábításának és elég hosszú ideig ragaszkodnak a BTC érméikhez és más kriptovalutáikhoz ahhoz, hogy megvalósítsák hosszú távú céljaikat. Ez a stratégia különleges helyet foglal el a Bitcoin világában, ahol „hodl” néven ismert, megemlékezve egy hírcsoportban történt elgépelésről (angolul helyesen „hold”).

Nyereség vásárlás nélkül: A Bitcoin-bányászás lehetősége

A Bitcoin hálózat támogatja azokat a hétköznapi embereket, akik a BTC-t értékmegőrzőként vásárolják, hogy általános célú pénznemként, mindennapi tranzakciók fizetési módjaként használják azt. Támogatja azokat a befektetőket is, akik peer-to-peer kereskedéssel foglalkoznak. Azt remélik, hogy a Bitcoin USD vagy EUR emelkedni fog, és ők zsebre tehetik a profitot, amikor érméiket fiat pénzre cserélik a legmagasabb áron.

Támogatja továbbá a Bitcoin-bányászokat is, vagyis azokat az embereket és vállalatokat, akik kriptobányászattal foglalkoznak, hogy ezáltal blokkjutalmat szerezzenek, új Bitcoin érméket hozzanak a világra (és így növeljék a BTC-kínálatot és a jelenlegi piaci kapitalizációt), és e folyamat végrehajtásáért Bitcoint kapjanak jutalmul. Ez a mechanizmus a Bitcoin központi eleme, amelyet az érmék maximális kínálatával együtt a Bitcoin-hálózatot működtető, nyílt forráskódú kliensalkalmazásban határoztak meg.

Csomópontok és konszenzus

A csomópont egy olyan számítógép, amely a Bitcoin-hálózathoz csatlakozik, és egy olyan Bitcoin-kliensalkalmazást futtat, amely ellenőrzi a tranzakciós adatokat, tárolja a tranzakciók másolatait, és minden bányász számára lehetővé teszi, hogy blokkot hozzon létre - és esélyt szerezzen a lehetetlenre, vagyis hogy új Bitcoint hozzon a világra. Ezt például a Paypal esetében nem lehet megtenni.

A BTC által használt proof-of-work konszenzusos rendszer megköveteli, hogy a Bitcoin hálózati csomópontjai minden egyes tranzakciót hozzáadjanak egy olyan blokkhoz, amely alkalmas a BTC decentralizált adatbázisába való felvételre. A tranzakció minden egyes blokkban körülbelül 1000 másikhoz csatlakozik. Egyetlen tranzakció sem végleges, amíg nem adták hozzá egy blokkhoz, és a hálózati csomópontok nem tették azt közzé több millió más tranzakcióval együtt.

A Bitcoin-bányászat elengedhetetlen a BTC-hálózat konszenzusmechanizmusához, és ez az egyike a számos biztonsági eszköznek, ami a BTC és a Bitcoin-hálózat biztonságát őrzi. Ez egy eszköz. A BTC-bányászat ellenőrzi a peer-to-peer tranzakciók érvényességét, mielőtt azok felkerülnének a blokkláncra.

A bányászok blokkokat hoznak létre, és amikor az adott blokk hozzáadódik a blokklánchoz, új BTC-t kapnak jutalmul, olyan bitcoint, ami nem létezett, mielőtt a bányászok tranzakciós blokkokat adtak volna a blokklánchoz. Ezért hívják ezt bányászatnak - olyan, mintha kemény munkával ásnánk, hogy új Bitcoint fedezzünk fel. Ez az okos folyamat kulcsfontosságú a Bitcoin-hálózat működtetéséhez, és a Bitcoin alkotójának zsenialitásáról árulkodik, aki minden egyes bányásznak jogosultságot adott arra, hogy valós időben járuljon hozzá a hálózat általános működéséhez.

Az energiafogyasztási vita

A Bitcoin bányászati folyamata kritikákat és vitákat váltott ki. A Bitcoin-bányászatot futtató számítógépek áramfogyasztása - és a kriptográfiai rejtvények, amelyek miatt minden egyes bányásznak meg kell adóztatnia a helyi elektromos hálózatot - jelentős. A megoldásokat tekintve a BTC protokoll e kulcsfontosságú része viszonylag rossz módja az értékes energia felhasználásának.

Ahogy a Bitcoin munkája növeli az érmék kínálatát és a piaci kapitalizációt, a Bitcoin energiafogyasztása már egész országok energiafogyasztásával vetekszik. A nagy Bitcoin-bányászfarmok által használt speciális számítógépes berendezések energiaigénye 2022-ben körülbelül akkora volt, mint Svédország egész területének energiaigénye. A kritikusok szerint a Bitcoin jelentősen hozzájárul az éghajlatváltozáshoz.

A Bitcoin proof-of-work konszenzusos módszere a hibás. A Bitcoin-tranzakciókat a bányászok által létrehozott blokkokban tárolják, ezeknek a bányászoknak pedig nehéz kriptográfiai rejtvényeket kell megoldaniuk a jutalomért. Talán egy napon létrejön egy kriptoklíma-egyezmény, amely a bányászatot megújuló energiára - esetleg nap-, geotermikus vagy szélenergiára - alapozza, és lehetővé teszi a bányászok számára, hogy növeljék a forgalomban lévő virtuális eszközök mennyiségét anélkül, hogy a Bitcoin magas energiaigénye gondot okozna és hozzájárulna a világ egyre súlyosbodó éghajlati problémáihoz.

A kormányzati szabályozás miatt erre az egyezményre inkább előbb, mint utóbb kerül majd sor. Az új blokkok létrehozására szolgáló szoftvereket futtató számítógépeket arra kényszeríthetik, hogy új, kevesebb erőforrást fogyasztó szoftvereket futtassanak.

A BTC Lightning Network egy 2. rétegű megoldás, amely lehetővé teszi a digitális valutával való láncon kívüli kereskedést egy shardinghoz hasonló folyamat révén, amelynek keretében minden egyes beérkező fizetést vagy érmét egy mellékláncon rögzítenek, majd új blokkokban konszolidálnak. A Lightning Network elsősorban a bitcoinok gyorsabb és hatékonyabb átutalásának módjaként lett kitalálva, de csökkentheti a kereskedésenkénti energiafogyasztást is. A létezése azt bizonyítja, hogy a virtuális pénzipar alacsony alkalmazási arányáról szóló hírek hamisak, bármit is mondanak az elemzők.

Hard fork

A Bitcoin protokolljának bármilyen jövőbeli módosítása, amely ezeket a problémákat kezelné, a Bitcoin szoftver hard fork-ját igényelné egy külön blokklánc létrehozásához, majd a felhasználók milliói át kellene költözzenek a Bitcoin érmék új otthonába.

A hard fork akkor kerül sor, amikor a kriptovaluták kettéválnak, és egy új hálózat jön létre egy inkompatibilis protokollal. Ezeknek a kulcsfontosságú változtatásoknak az elfogadását nehéz előírni egy kormány vagy más iparági hatóság hatásköre nélkül, de a változtatás szükségességének híre a küldőktől a címzettekig terjed, és az új megoldás iránti kereslet azt jelenti, hogy a fiókok elkerülhetetlenül átállnak a jobb, progresszívebb architektúrára. A Bitcoin történetében több hard fork is volt már.

Tanuljunk a múltból: ismétlődő vásárlások

Az egyik jó módszere a hosszú távú tendenciák kihasználásának a Kriptomat ismétlődő vásárlási funkciójának igénybevétele, amely lehetővé teszi, hogy heti, kétheti vagy havi rendszeres vásárlások ütemezését állítsuk be, anélkül, hogy brókerhez vagy bankhoz kellene fordulnunk a befektetés eszközölése érdekében. Napi egy bögre Starbucks kávé áráért cserébe lassan, de folyamatosan építheted a kriptoportfóliódat olyan hosszú távú célok támogatására, mint a nyugdíjba vonulás, az ingatlanvásárlás vagy egy drága egyetemi oktatás kifizetése.

Az ismétlődő vásárlás öt olyan fő előnyt kínál, ami jól ismert a blokkláncok világán kívüli befektetők közösségében:

  1. Mentesít attól a nehéz feladattól, hogy megjósold a BTC árváltozásait, és hogy a piaci csúcsokat és mélypontokat találgatva időzítsd a tranzakciókat.
  2. Minimalizálja a BTC piaci volatilitásának hatását azáltal, hogy átlagolja az árgrafikonokon a csúcsokat és a hullámvölgyeket.
  3. Lehetővé teszi, hogy azonnal nekivágj a pénzügyi céljaid megvalósításának, anélkül, hogy egy jelentős összegű befektetési alap felépítésére kellene várnod.
  4. Kiküszöböli a megérzéseknek és az érzelmeknek a BTC-be való befektetési döntések meghozatalára gyakorolt káros hatásait.
  5. Több BTC-t és más kriptovalutát halmoz fel, amikor az árak alacsonyak, csökkentve a költségalapot és maximalizálva a hozamot, amikor eladjuk a bitcoint és kivesszük a pénzünket, átváltva azt dollárra, euróra vagy más fiat valutára.

A Kriptomatnál van egy hatodik előny is: már akár havi 15 euró értékben is beállíthatod a vásárlást bankkártyával, és a rendszeres vásárlásokra automatikusan sor kerül, így te zavartalanul intézheted a mindennapi teendőidet.

A befektetés mindig kockázatos, és különösen trükkös a virtuális gazdaság világában, ahol a Bitcoin értékének ingadozása szinte lehetetlenné teszi a piac időzítését, és hogy néhány nagy tranzakcióval növeljük az értéktárolónkat. Nincs garancia a költségátlagolásra sem bármilyen más valós kereskedési stratégiára, de Bitcoin-tulajdonosok százezrei számára abban rejlett a siker, hogy a kriptovalutát hosszú távú befektetésnek tekintették.

Ismerd meg a Kriptomat kriptovalutatőzsdét

A 2018-ban megalapított Kriptomat célja, hogy a kriptovaluta-tulajdonlás és -befektetés előnyeit elérhetővé tegye a hétköznapi emberek számára Európában és világszerte. A Kriptomat platform „Kripto de egyszerűen” megközelítése a blokklánc technológia komplexitását a felhasználók válláról a vállalat termékeire és mérnöki csapataira helyezi át. Az ügyfelek következetesen a Kriptomatot az iparág legegyszerűbb kriptoplatformjaként értékelik, méghozzá túlnyomó többségben.

Ugyanez a megközelítés vonatkozik a biztonságra, a jogszabályi megfelelésre és az ügyfélkapcsolatok minden más aspektusára is, ahogyan azt a „Mi intézzük a nehezét, hogy neked könnyű legyen” mottó is kifejezi.

A Kriptomat székhelye az észtországi Tallinnban található és a vállalat Európa vezető kriptoplatformja az engedélyek és tanúsítványok tekintetében. A platform több százezer felhasználó számára tette elérhetővé a kriptovaluták tulajdonlását és az azokba való befektetést, így a világ egyik leggyorsabban növekvő platformja a kriptopénzek vásárlása, eladása, cseréje, megszerzése, megosztása és a kriptovalutákba való befektetés terén.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC -1.65% $65,337.01
Ethereum ETH -2.87% $2,944.56
BNB BNB -2.33% $569.08
Solana SOL 0.42% $159.58
XRP XRP -0.44% $0.516
Dogecoin DOGE -4.26% $0.1498
Cardano ADA 1.53% $0.4603
Litecoin LTC -0.13% $82.46
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!