Ordinals Wallet, kapu a BRC20 és a BTC ökoszisztéma világába
Merülj el az Ordinals Wallet segítségével a BTC hálózaton ébredező Ordinals és BRC20 őrületben, és fedezd fel az altcoinok új világát.
Továbbra is virágzik az Ordinals és a BRC20
Az Ordinals és a BRC20-as világ megismertetése után, ma egy olyan kriptovaluta tárcát mutatnánk be nektek, amely segítségével belekezdhettek a Bitcoin ezen új világába.
Az Ordinals egy olyan új kezdeményezés a Bitcoin hálózaton, amely lehetővé teszi egyedi satoshik (a Bitcoin legkisebb egységei) megjelölését és azok különleges tartalmakhoz való hozzárendelését, mint például képek, szövegek, vagy akár programkódok.
Ez a folyamat nagyban hasonló a non-fungible tokenekhez (NFT-khez), amelyek először az Ethereum hálózaton váltak népszerűvé. Az Ordinals segítségével a felhasználók egyedi digitális műtárgyakat hozhatnak létre és birtokolhatnak közvetlenül a Bitcoin blokkláncon.
Mi az az Ordinals Wallet?
Az Ordinals Wallet, mint az ordinals és a BRC20 őrület kulcsfontosságú eleme, lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy közvetlenül a Bitcoin blokkláncán kereskedjenek ezekkel az új típusú digitális valutákkal.
Az Ordinals Wallet egy olyan non-custodial tárca, ahol csak mi magunk rendelkezünk a tárca feletti privát kulccsal. Így közvetítők nélkül végezhetünk tranzakciókat és cserélhetünk kriptovalutákat vagy akár NFT-ket.
Az Ethereum vagy a Solana hálózatain lévő NFT-knél a képek vagy videók egy központosított szerveren tárolódnak, majd hashelés után a blokklánc hivatkozza meg ezeket a digitális tartalmakat. Ez azt jelenti, hogy az NFT-k vizuális elemei továbbra is sebezhetőek a központosított adatbázisnak köszönhetően. Ugyanis a blokklánc maga gyakorlatilag egy linkelt tárol csak.
Az Ordinals Wallet és ezen technológia esetében azonban minden, ami a tárcában és a marketplacen található, az a Bitcoin blokkláncán létezik. Nincs hash hivatkozás valamilyen képre egy központosított szerveren, hanem a kép közvetlenül a láncra kerül.
Biztonságos tranzakcióktól a rugalmas eszközkezelésig
A Bitcoin hálózat segítségével az Ordinals felhasználói pedig ugyanazt a biztonsági szintet kapják, mint amit maga a Bitcoin is képvisel. Az Ordinals Wallet egyik kiemelkedő jellemzője a biztonságos tranzakciók lehetősége.
A platform lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy közvetlenül a Bitcoin blokkláncán végezzenek tranzakciókat, ezzel minimalizálva a biztonsági kockázatokat.
Ez a fajta tranzakciós rendszer nem csak a hagyományos kriptovaluta tranzakciókra, hanem az NFT-k adásvételeire is kiterjed.
Így a felhasználók biztosak lehetnek abban, hogy minden tranzakciójuk nyomon követhető, biztonságos és átlátható módon történik a legnagyobb blokkláncon keresztül.
Ki tudja hova fut ki az Ordinals technológia
Az biztos, hogy mind az Ordinals Wallet, mind az Ordinals még viszonylag gyerek cipőben jár. Egy jelenleg is születő és fejlődő ágazatról van szó, amiről egyelőre még nem tudhatjuk, hogy hova is fog kifutni.
Mindenesetre érdemes képben lenni ezzel az új kripto piaci szegmenssel, ugyanis még nagyon az elején járunk, de akár lehet ez a szegmens lesz a következő bika piac nyertese.
A Revolut az elmúlt három hónapban közel 13,5 millió dollárnyi kriptós veszteséget előzött meg a fokozott csalásvédelmi intézkedésekkel.
Nayib Bukele, El Salvador elnöke – akit gyakran érnek támadások radikális pénzügyi húzásai miatt – talán most kezd igazán révbe érni.
Tudatos befektetőkké váltak a lakossági Bitcoin kereskedők? Az adatok szerint radikálisan megváltozott a viselkedésük az elmúlt évek során.
Az indonéz posta bevezette első olyan postai bélyegeket, amelyekhez NFT-k társulnak, ezzel ötvözve a hagyományt és a technológiát.