
Amerika egészen Bermudáig űzi a Coinbaset
Miután évek óta szenvednek az amerikai szabályozási környezet miatt, a kriptoipar nyugati zászlóshajója engedélyt kapott a Bermudákon, ahol hamarosan globális tőzsdét nyit.
A Coinbase megkapta a bermudai engedélyt
A Coinbase kriptotőzsde bejelentette, hogy engedélyt kapott a Bermuda Monetáris Hatóságtól (BMA), és a hírek szerint már a jövő héten elindítja az ottani székhelyű származtatott tőzsdét.
A tőzsde még a múlt hónapban tárgyalt több intézményi ügyfelével egy új tengerentúli kripto-kereskedési platform megnyitásáról, mivel az amerikai szabályozók továbbra is vegyes jeleket adnak a kripto vállalkozásoknak.

A Coinbase az egyértelmű szabályozásokra hivatkozott, mint arra, hogy miért "választottuk Bermudát az egyik pénzügyi központunknak", és kifejtette, hogy szabályozási környezete "régóta ismert a szigorúság, az átláthatóság, a megfelelés és az együttműködés magas szintjéről".
Egy másik egyértelmű előnye a bermudai székhelyű tőzsdének természetesen az adótörvények. A Bermudán működő vállalkozásoknak béradót kell fizetniük, de a társasági adó mértéke 0%, ami azt jelenti, hogy a nyereség adómentes, így vonzó bázis a kiadások csökkentésére törekvő cégek számára.
Tervben van az európai terjeszkedés is
A kriptoközösség egyes tagjai úgy vélik, hogy a legújabb fejlemény a vég kezdete lehet a Coinbase számára az Egyesült Államokban, mivel ez mindössze egy nappal azután történt, hogy Brian Armstrong vezérigazgató egy londoni fintech eseményen nyilvánosságra hozta, hogy a tőzsde a szabályozási tisztaság hiánya miatt fontolóra veheti az Egyesült Államok elhagyását.
Az európai terjeszkedéssel kapcsolatban "rendkívül biztatónak" nevezte Brian Armstrong vezérigazgató e heti londoni találkozóit az Egyesült Királyság gazdasági miniszterével, a Bank of Englanddel és a vezető pénzügyi szabályozó hatósággal, a Financial Conduct Authority-vel (FCA).
Az alábbi pontokban egyetértettünk: Egyes brit bankok blokkolják a kripto-vállalatoknak történő fiat kifizetéseket, ami nincs rendben. A jó csalásellenőrzésnek van értelme, az általános tiltásnak nincs (és valószínűleg nem is törvényes). További oktatásra és együttműködésre van szükség.
A Coinbase vezérigazgatója elmondta továbbá, hogy az Egyesült Királyság "gyorsan halad az ésszerű kripto-reguláció felé", de tárgyalnak az Abu Dhabi Global Market (ADGM) szabályozó hatóságával is - kripto-barát szabad gazdasági övezet az Egyesült Arab Emírségek területén - egy szabályozott tőzsde megnyitásának lehetőségéről.
Hiába megfelelési törekvés, a SEC nem enged
A 2012 júliusában alapított Coinbase nyilvánvaló hajlandósága a hazai szabályozóknak való megfelelésre is hozzájárult ahhoz, hogy a kereskedési volumen alapján a második legnagyobb tőzsdévé váljon offshore riválisa, a Binance után.
Armstrong azonban gyakran hangos kritikusa az amerikai szabályozóknak, különösen az Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnek (SEC), amely a szabályozást a végrehajtás által követi meg, mégpedig úgy, hogy megpróbálja az összes kriptovalutát és kripto-vállalkozást a joghatósága alá vonni.
Armstrong kritikái a SEC-kel kapcsolatban széles körben visszhangzanak az iparágban, többek között a hatóság átláthatóságának hiánya azzal kapcsolatban, hogy mi minősül értékpapírnak, valamint a közelmúltban lecsapott a staking funkciókra - amit a SEC értékpapírnak minősített.
Még mindig nem egyértelmű a szabályozási irány
A Coinbase vezérigazgatójának még a bizottságon belül is vannak szövetségesei. Múlt pénteken Hester Pierce (amerikai jogász, Értékpapír- és Tőzsdebizottság (SEC) biztosa) szidta a pénzügyi ügynökséget, és egy határozottan megfogalmazott különvéleményt osztott meg azzal a tervével szemben, hogy megváltoztassa a "tőzsde" fogalmát annak érdekében, hogy a kriptotőzsdéket a hatáskörébe vonja.
Armstrong nagyon hangosan fogalmazta meg véleményét az amerikai kripto-szabályozás helyzetéről, tavaly novemberben azzal érvelt, hogy az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet elmulasztotta tisztázni a szabályozást, és a befektetőket és a kereskedési tevékenységet a tengerentúlra tereli.
További ajánlott cikkeink:
- Aktuális Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok, coin elemzések
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2022
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

A FED visszavonja a rendeletet, amely előírta, hogy a bankok előzetesen értesítsék a szabályozókat kriptoeszközökkel kapcsolatos tevékenységükről.

Az Ark Invest, egy új, speciális módszertan alapján 2,4 millió dollárra emelte a Bitcoin 2030-as bikapiaci árfolyam-előrejelzését.

Szlovénia fővárosa, Ljubljana lett a világ legkriptobarátabb városa – megelőzve Hongkongot, Szingapúrt és Zürich-et is.

Egy hacker ellopott 5 millió dollárt a ZKsync-től, majd visszaadta – sőt, végül még többet is. Etikai kérdéseket is felvet az eset.