Vezető Binance kripto tőzsde és BNB coin bemutató
Ismerd meg a Binance vezető kriptovaluta tőzsdét és a platform saját digitális valutáját, amely átformálta a kriptovaluta kereskedést.
Mi az a Binance Coin (BNB)? A Binance Coin egy olyan kriptovaluta, amelyet a Binance vezető kriptovaluta tőzsde hozott létre. A BNB eredetileg az Ethereum blokkláncán indult el, de később saját blokklánccal, a Binance Chainnel váltották fel. A BNB tőzsdei díjak kifizetésére és a Binance platformon végzett tranzakciók díjainak csökkentésére használható. A Binance Coin a Binance ökoszisztémában számos egyéb funkciót tölt be és használható kereskedésre, kedvezményekre, ICO-kban való részvételre és más DeFi alkalmazásokban.
A cikk egy sorozatnak a része:
Changpeng Zhao és a Binance tőzsde
A tőzsdét 2017-ben indítottak útjára és mostanra már több mint 125 000 000 felhasználóval büszkélkedhet. Indulása után alig hat hónap alatt a 3,8 milliárd dolláros forgalmával a világ legnagyobb kriptovaluta tőzsdéje lett. Ehhez a gyors növekedöshez hozzájárult, hogy a kriptovaluta-kereskedelem előnyeit hamar felismerték, folyamatosan vesznek fel új kereskedelmi párokat és a technikai támogatás is minőségi.
A tőzsde alapítója Changpeng Zhao (CZ), már a kezdetekkor világossá tette, hogy a Binance nem csupán egy egyszerű kripto tőzsde lesz, hanem egy komplex kereskedési platform.
Ezt az ígéretét szépen be is váltotta, ugyanis a Bitcoin és kripto kereskedés forgalmának legnagyobb hányada jelenleg a Binancen történik. A tőzsde folyamatosan fejleszti szolgáltatásait, és az évek során számos új funkciót vezetett be. Ilyen például a határidős és margin kereskedés, az auto-invest, a kamatok farmolása vagy egyéb DeFi szolgáltatások.
A Binance tőzsde nem csak a kereskedésre, hanem az oktatásra és a közösség építésére is fókuszál. A Binance Academy például egy ingyenes platform, ahol a kriptovalutákról és a blockchain technológiáról lehet tanulni.
Ezzel a sokoldalúságával a Binance tőzsde valóban kiemelkedik és indokoltan választja őket a felhasználók többsége. Úgy véljük, hogy a Binance.com egy megbízható, jó átlátható kripto váltó plattform, ezért a használatát bátran ajánljuk.
Tekintsd meg Binance útmutató videóinkat
Binance kripto tőzsde jellemzői
A tőzsdét 2017-ben indítottak útjára és a gyors növekedöshez hozzájárult, hogy a kriptovaluta-kereskedelem előnyeit hamar felismerték. Folyamatosan vesznek fel új kereskedelmi párokat és a felhasználói támogatás is magas minőségi.
Úgy véljük, hogy a Binance.com egy megbízható, jó átlátható kripto váltó plattform, ezért a használatát bátran ajánljuk.
- Alacsony kereskedési díjak
- Legjobb piaci likviditás
- Magasfokú biztonság
- 385 kriptovaluta pár
- Ingyenes fiók, nincs havidíj
- Binance auto-invest
- Binance Earn és kamatoztatás
- Binance bányász pool
- Binance Web3 tárca
- DeFi, NFT
- IEO Launchpad
Ez mellett az Binance tőzsde széleskörű vásárlási módokat kínál a kriptovaluták szerelmesei számára. Lehetőségünk van egyszerű váltásra, különböző tőzsdei orderek leadására vagy akár peer-to-peer vásárlásra is.
Kezdők számára is egyszerű a kriptovaluta vásárlás, ugyanis csupán néhány kattintással bankkártyával, átutalással, Apple Pay, Google Pay és más támogatott szolgáltatásokkal teszi könnyebbé a platform a tranzakciókat.
Referral kódunkkal 20%-ot spórolhatsz a kereskedési költségeiden! >> LKD5PAZW <<
A BNB kriptovaluta születése
A BNB piacra bocsátása ICO formájában történt 2017 június 26 és július 3 között, 11 nappal a tőzsde nyitása előtt. Az ICO során 100 millió BNB-t adtak el, ami a teljes készletnek a felét teszi ki. Azóta a Binance rendszeresen éget el BNB-t, hogy csökkentse a kínálatot és növelje a coin ritkaságát.
Kezdetben ERC-20 tokenként létezett, de 2019 áprilisában elindult a BEP mainnet. Ez lett a Binance saját okosszerződés platformja, az Ethereum alapú tokeneket átváltották Binance Chain alapú coinokra 1:1 arányban. Akkoriban jellemző megoldás volt újonnan induló kriptók esetén, hogy az ICO szakaszban az Ethereum blokkláncán indult a projekt. Majd a beáramló tőkéből fejlesztették le a saját mainnetjüket; az EOS és Tron is ezt az utat járta be.
A Binance Coin (BNB) funkciói
A BNB esetében a versenyelőny az egyidejűleg elinduló kripto tőzsde és coin volt 2017-ben. A tőzsde alapból alacsony kereskedési díjára további kedvezményt adott azoknak, akik BNB valutában fizették a költségeket.
A Binance – elsősorban Kínában – hamar az élmezőnybe került, a saját coinja mögött így jelentős és stabil kereslet jelent meg. Amíg a Binance nagy forgalmat bonyolít, a BNB-nek lesz valós felhasználói bázisa a spekulációs célú keresleten kívül is.
A Binancen rendkívül sok altcoinnal lehet kereskedni és persze az összes belistázott coin kereskedhető BNB páron is. Ez pedig hozzájárul a coin napi forgalmának szinten tartásához.
Ugyanakkor nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy bármennyire is win-win egy effajta coin létezése a tőzsdék és ügyfeleik számára, a BNB értékének a sorsa teljes mértékben a Binance kezében van. Akárcsak egy részvény esetében, nem pedig a használók/bányászok/fejlesztők decentralizált közösségében.
Azóta már a Binance Coin sokféleképpen használható a Binance platformon és azon kívül is. A felhasználók BNB-t használhatnak új tokenek listázásának finanszírozására, vagy akár a Decentralizált Tőzsdék és a BEP20 alapú DeFi használatához. A Binance Smart Chain-en, a BNB használható a gáz díjak fizetésére, ami a tranzakciók végrehajtásához szükséges.
A BNB szintén likviditást biztosít a Binance Liquid Swap platformon. A Binance Card és a Binance Pay segítségével pedig a BNB-vel vásárlásokat lehet intézni online és offline egyaránt. De utazások során a BNB-t a Travala.com oldalon is elfogadják fizetési lehetőségként szállásra.
BNB coin égetés (Burn)
A BNB coin nem bányászható, így a teljes 200 000 000 darabnál soha nem lesz több, viszont a Binance tőzsde folytonosan kap vissza a készletből, hiszen a kereskedési jutalékot sokan fizetik BNB-ben.
A coin burn egyfajta deflációs stratégia, amivel a Binance minden negyedévben "éget el" BNB-t, ezzel csökkentve a forgalomban lévő tokenek számát.
Ez azt jelenti, hogy a Binance negyedévenként vásárol egy adott mennyiségű BNB-t a piacon, majd "elégeti" azokat, azaz kiveszi őket a forgalomból. Az "égetés" során az érmék egy speciális címre kerülnek, ahonnan soha többé nem lehet őket visszaszerezni. Az egész folyamat nyilvánosan követhető a blokklánc technológia átláthatóságának köszönhetően.
A cikk írásának pillanatában már 23 darab égetés zajlott le. A legutolsó során például 2 020 132 BNB-t vontak ki a körforgásból, ami a teljes készlet 1,27%-a volt.
Az égetés ütemterve és a mennyisége a Binance által generált negyedéves bevételtől függ. Minél nagyobb a bevétel, annál több BNB-t égetnek el, és így tovább gyorsítják a BNB deflációját. Ez azt jelenti, hogy a Binance sikere közvetlenül hatással van a Binance Coin értékére.
Kereskedési díj kedvezmény a Binance Coinnal
Egyik fő és legjelentősebb előnye a Binance coin-nak, hogy a Binance tőzsde kedvezményt biztosít a kereskedési díjaiból ha azt BNB-ben fizetjük. Az első évben az alap 0,1%-os díjból 50% kedvezményt kapott az, aki tartott BNB-t. Jelenleg 25%-kal fizetünk kevesebbet a kereskedési költségeinkért (0,075%) ha azt BNB-ben fizetjük ki.
Ezen felül további kedvezményt ad a tőzsde ha tartunk BNB-t, egészen 0,012%-ig lehet csökkenteni a kereskedési díjakat ha megfelelő mennyiséget tartunk a tőzsde saját coinjából. Emellett a Binance ad kedvezményt beajánlásos alapon is, ezen a linken regisztrálóknak 20%-al csökkennek a kereskedési költségei.
BNB, mint fizetőeszköz
Tekintve hogy a BNB jelenleg top 5-ben van a kriptovaluták között és rendkívül alacsony a tranzakciós díja (0,000375 BNB) és ideje (kb. 1 mp); a tőzsdén kívül is megállja a helyét fizetőeszközként.
- Gyorsaság: A Binance Coin a Binance Chain (BEP2) és Binance Smart Chain (BEP20) hálózatokon fut, amelyek kiemelkedően gyors tranzakcióidőt biztosítanak. Ez azt jelenti, hogy a BNB tranzakciók gyorsan, néhány másodpercen belül elvégezhetők, ami nagy előny a gyorsaságot igénylő pénzügyi tranzakcióknál.
- Alacsony tranzakciós díjak: A BEP2 és BEP20 hálózatok kifejezetten alacsony tranzakciós díjakat biztosítanak, ami a BNB-t ideális fizetőeszközzé teszi a gyakori és kis értékű tranzakciókhoz. A tranzakciós díjak minimalizálása növeli a blokklánc használhatóságát és megkönnyíti a felhasználók számára a BNB használatát mindennapi tranzakcióikhoz.
- Széles körű elfogadottság: A Binance Coin széles körben elfogadott a kriptovaluta világában, beleértve a Binance tőzsdét és más kereskedési platformokat, valamint számos különböző szolgáltatást és terméket kínáló cégeket. Ez azt jelenti, hogy a BNB tulajdonosok széles választékban tudják felhasználni digitális érméiket.
Binance launchpad és Initial Exchange Offering (IEO)
Az ICO-khoz (Initial Coin Offering) hasonlóan a Binance Launchpad is lehetővé teszi a kriptovaluta projektek számára, hogy tőkét gyűjtsenek azáltal, hogy új tokeneket bocsátanak ki és értékesítenek. Viszont itt a befektetők BNB-t használnak a vásárláshoz, és nem más kriptovalutákat, mint az ICO-k esetében. Ez egyben hozzájárul a BNB keresletének növeléséhez is.
A Launchpad felhasználói előre meghatározott idő alatt Binance Coinért (BNB) cserébe vásárolhatnak újonnan kibocsátott kriptovalutákat. Az elindulás után ezek a tokenek rendszerint rögtön elérhetőek a Binance tőzsdén. A Launchpad előnye az ICO-khoz képest, hogy a Binance, mint megbízható és jól ismert tőzsde, átvilágítja a projekteket mielőtt azokat felvennék a platformjára, így csökkentve a befektetők kockázatát.
IEO vásárlására BNB tartásával lehet jegyeket szerezni az IEO kihirdetése szerinti módon. Több BNB - több jegy, ugyanakkor a vásárlási lehetőség sorsoláshoz kötött. Amíg a Binancen az IEO-k iránt van érdeklődés, az adott időszakban egyesek igyekeznek felhalmozni a coinból egy másik kriptovalutába való befektetés érdekében.
Így a Binance-ról vásárolt IEO-k esetében számíthatunk arra, hogy az alapvető minőségi szűrőkön jól szerepelt a csapat és a digitális eszköz. Ami az árfolyamaik várható alakulását illeti, megoszlanak a vélemények. Van aki bízik abban hogy a közép-, hosszútávon stabil és nyereséges projektek ilyen IEO-k közül kerülnek ki, mások szerint pedig ez csak egy újabb terepe a pump-and-dump spekulációnak a nagy felhajtás miatt.
Binance Chain (BEP2) és Binance Smart Chain (BEP20)
A Binance Chain (BEP2) és a Binance Smart Chain (BEP20 vagy BSC) két különböző blokklánc hálózat, amelyeket a Binance tőzsde fejlesztett ki.
Binance Chain BEP2: A Binance Chain fő célja, hogy gyors és alacsony díjú tranzakciókat biztosítson a felhasználók számára. A Binance Chain-en elvégzett tranzakciók rendkívül gyorsak, ám a hálózat nem támogatja a bonyolultabb, okosszerződésekhez szükséges funkciókat.
Binance Smart Chain (BSC): A Binance Smart Chain egy párhuzamos blokklánc hálózat, amelyet a Binance fejlesztett ki, hogy támogassa az okosszerződéseket és a decentralizált alkalmazásokat (DApps). A BSC kompatibilis az Ethereum alkalmazásokkal és eszközökkel, melynek köszönhetően számos Ethereum alapú projekt tudta bevezetni a Binance Smart Chain-t. Az alacsony tranzakciós díjak és a gyors blokkidők miatt a BSC-t gyakran használják olyan alkalmazásokhoz, amelyek nagy tranzakciós költségeket igényelnek az Ethereum hálózaton, mint például a DeFi (decentralizált finanszírozás) alkalmazások.
Ez a két blokklánc hálózat egymással összekapcsolva és egymást kiegészítve működik.
Binance tőzsde elsők között indított Proof of Reserves hitelesítést
Mi a helyzet a tőzsde fedezetével? A kriptovaluta tőzsdék az FTX összeomlása után nagyobb ellenőrzés alá kerültek. A Binance a vállalat állítása szerint biztonságos, megbízható és stabil környezetet biztosít a kripto-kereskedéshez. Ezt alátámasztva a Binance kripto-tőzsde kiadott egy proof-of-reserves oldalt, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy ellenőrizzék a tartalékokat és megbizonyosodjanak a fizetőképességéről.
Az Binance proof-of-reserves oldal lehetőséget kínál a felhasználóknak a tőzsde tartalékainak auditálására. Az oldal lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a blokklánc publikus mivoltának köszönhetően akár maguk ellenőrizzék a tőzsde tartozásait és meglévő készleteit.
Binance tőzsde és BNB coin összefoglaló
A 2020-2021-es bika piacon a Binance tőzsde tovább erősítette piaci pozícióját, és ezzel párhuzamosan a BNB coin ára is igazán jól teljesített, még a mostani medve piacon is. Bár a BNB árfolyama sem volt mentes a volatilitástól, az esés mértéke jóval alacsonyabb volt, mint az altcoinok átlagos gyengülése. Ez azt mutatja, hogy a Binance tőzsde állandó fejlesztései és sokoldalú szolgáltatásai pozitív hatással vannak a BNB árfolyamára. Ha a Binance továbbra is ezen az úton halad, nagy valószínűséggel a BNB ára is követni fogja a tőzsde sikerét.
Referral kódunkkal 20%-ot spórolhatsz a kereskedési költségeiden! >> LKD5PAZW <<
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.