Buterin óvatosságra int az AI és blokklánc egyesítésével
Az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin arra figyelmeztetett, hogy "érdemes óvatosan bánni" az AI és a blokklánc technológia egyesítésével.
A mesterséges intelligencia és a blokklánc kombinációjának kihívásai
Vitalik Buterin, az Ethereum alapítója, a mesterséges intelligencia (MI) és a blokklánc technológiák egyesítésének kockázataira hívta fel a fejlesztők figyelmét egy január 30-án közzétett blogbejegyzésben. Buterin hangsúlyozta a fejlesztőknek, hogy különösen nagy értékű és magas kockázatú környezetekben történő új alkalmazások bevezetésekor "érdemes lenne óvatosnak lenni".
Buterin kifejtette, hogy az egyik terület, ahol a mesterséges intelligencia a leginkább életképes az, hogy lehetővé teszi a prediktív piacokon az olyan mikroszintű részvételt, amelyek az emberek számára megvalósíthatatlanok lennének.
A mesterséges intelligenciát a kriptotárcák felhasználói felületein is lehetne használni, segítve a felhasználókat a kriptovaluták megértésében és biztonságos interakciójában a tranzakciók és aláírások magyarázatával vagy az átverések felderítésével - írta Buterin.
Az AI alkalmazásának kockázatai a kriptopénz rendszerekben
Buterin szerint az MI rendszerek növelhetik más további hibák kockázatát, de egy hagyományosabb felülettel kombinálva hasznosak lehetnek. A legnagyobb aggodalomra azonban a mesterséges intelligencia használata a kriptopénzrendszerek szabályainak és kormányzásának végrehajtásában adhat okot.
The promise and challenges of crypto + AI applications:https://t.co/ds9mLnshLU
— vitalik.eth (@VitalikButerin) January 30, 2024
A nyílt forráskódú mesterséges intelligencia sebezhetőbb az ellenséges támadásokkal szemben, mivel a rosszindulatú szereplők ellenőrizhetik a kódját, és optimalizálhatják az ellene irányuló támadásokat.
De mi a helyzet a zárt forráskódú mesterséges intelligenciával?
A zárt forráskódú mesterséges intelligencia "biztonságot nyújt az ismeretlenségen keresztül", azonban ezek a modellek nem nyújtanak átláthatóságot a működésükről, és nem biztosítanak garanciát arra, hogy elfogulatlanok - mondta.
Példaként hozta fel a Worldcoin-t, egy az OpenAI-hez kapcsolódó kriptó startupot, amely nem engedi, hogy a felhasználók közvetlenül hívják az MI modelljüket, ehelyett "megbízható hardvert" használnak. Ez felveti az átláthatóság és a biztonság közötti kényes egyensúly kérdését a kriptopénz-társadalomban.
A decentralizált mesterséges intelligencia kihívásai
Buterin kifejtette, hogy a legnagyobb kihívást egy decentralizált mesterséges intelligencia létrehozása jelentené a kripto és a blokklánc segítségével, amelyet más alkalmazások is felhasználhatnának.
"Ezek az alkalmazások ígéretesek mind a funkcionalitás, mind a mesterséges intelligencia biztonságának olyan módon történő javítása szempontjából, amely elkerüli a probléma általánosabb megközelítéseivel kapcsolatos centralizációs kockázatokat" - mondta.
Hozzátette, hogy ennek megvalósítása rendkívül bonyolult lenne, és számos alapvető feltételezés bukását okozhatná. Buterin értekezése jelentős mértékben rávilágít a mesterséges intelligencia és a blokklánc technológiák egyesítésének potenciális veszélyeire és komplexitására.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.