
Hibázott az Apple Store: hamis Curve app került listázásra
A tech óriások az évek során több rosszindulatú kriptovaluta-alkalmazást is listáztak, amelyek letöltéskor kifosztják a felhasználók tárcáit.
Hamis Curve alkalmazás került az Apple Store-ba
Az Apple App Store-ban megjelent egy hamis alkalmazás, amely a Curve decentralizált pénzügyi protokollnak adja ki magát. Azonban a fejlesztők által kiadott figyelmeztetés szerint jelenleg nincs hivatalos DeFi Curve applikáció.
Beware of scams. There is no DeFi "Curve App" on @Apple App Store, but a fake with our logo was spotted! Stay safe pic.twitter.com/7LJYyLLgco
— Curve Finance (@CurveFinance) February 14, 2024
A hamis Curve alkalmazás alkotójaként az MK Technology Co. Ltd van feltüntetve. Az általuk üzemeltetett hivatalos weboldalon, melyet a Google Sites tárol, egyetlen protonmail elérhetőség és egy leírás a Curve Finance-ről. Az MK Technology által további alkalmazások nem kerültek listázásra az App Store-ban.
A hamis alkalmazás jelenleg 4,6 csillagot kapott az értékelések alapján, és azt állítja magáról, hogy "hatékony alkalmazás a hitelfelvevőknek hitelük kezeléséhez".
"Emellett a felhasználóknak még játszani is van alkalmuk a Gaming szekcióban. Kétféle kirakós játék van, a klasszikus és a shuffle." - írta az alkalmazás.
Nem egyértelmű, hogy az applikáció egyszerűen a Curve Finance márka nevével él-e vissza, vagy arra tervezték, hogy a felhasználók kriptotárcáját a beépített funkciók segítségével kifossza.
Az Apple még nem törölte a hamis Rabby Wallet alkalmazást sem
Február 16-án a DeBank Rabby Wallet mögött álló csapat megerősítette, hogy minden, az áruházban jelenleg szereplő alkalmazás hamis, mivel a hivatalos alkalmazásuk jelenleg felülvizsgálat alatt áll.
A rosszindulatú alkalmazás még mindig az Apple App Store-ban van, négy nappal azután, hogy az App Store felhasználói először felfedezték és jelezték.
Egy aggódó felhasználó február 18-án indított egy témát a Redditen, hogy figyelmeztessen másokat a hamis kriptotárca-alkalmazásra. Ugyanezt a témát az Apple vitafórumán is közzétették, és képernyőfotókat osztottak meg olyan felhasználókról, akik károsultak a rosszindulatú alkalmazás miatt.
Érdemes figyelni a hamis kriptovaluta alkalmazásokra
A hamis kriptopénz-alkalmazások évek óta fennálló problémát jelentenek. 2023 júniusában az Apple eltávolított egy rosszindulatú Trezor kriptovaluta tárca alkalmazást az App Store-ból. Az alkalmazás megnyitásakor a hamis alkalmazás arra kérte a felhasználókat, hogy írják be a tárcájukhoz tartozó seed phrase-t, lehetővé téve a hackereknek, hogy kifosszák a felhasználókat.
Hasonlóképpen, 2023. november 5-én a Microsoft harmadik alkalommal távolított el egy hamis Ledger alkalmazást két év alatt, amivel 38 tranzakció során 588 000 dollárt loptak el.

Elon Musk új politikai pártot indít „America Party” néven, és egy dolgot már most biztosra vehetünk, ebben a pártban a Bitcoin kiemelt szerepet kap.

A legtöbb kriptotőzsde gondban van, de MiCA licenc és MNB engedély birtokában a Bitpanda zavartalanul szolgálja ki magyar ügyfeleit.

Július 9 és 11 között, ha elég gyors vagy, 30% kedvezménnyel juthatsz hozzá a minőségi kriptós tartalmakhoz és közösségi támogatáshoz.

Az OKX vezérigazgatója elismerte a téves fiókzárolásokat, és bocsánatot kért a túlzott kockázatkezelésből adódó hibákért.