
Bármikor a kínai élet részévé válhat a nemzeti digitális yüan
A Kínai Központi Bank által kibocsátott digitális yüan a kínaiak életének részévé válhat anélkül, hogy ők ezt akár észrevennék. 🇨🇳
Közel lehet a kínai digitális yüan aktiválásának a napja
Az év elején láthattuk, hogy Kína mellett több ország is dolgozik azon, hogy saját nemzeti digitális valutát bocsásson ki (CBDC-t). A Francia Központi Bank például szintén már idén szeretné elindítani a nemzeti kriptovalutájukat.
A központi bankok által fejlesztett CBDC kriptovaluták nagyban különböznek a ma ismert kriptovalutáktól és a Bitcointól! Ugyanis ezt egy központi bank fejleszti, ezért nem beszélhetünk decentralizált rendszerről. Viszont merít a kriptovaluták jó tulajdonságaiból, így a hagyományos rendszernél hatékonyabban használhatóak!
Ázsiában viszont már komoly teszt fázisban van a kínai digitális yüan, amit például a Starbucks és a McDonalds is tesztel már! Ezzel egyértelműen ha az első CBDC befutóra kéne szavaznunk akkor Kínára menne a voks.
A Ledger Vaults vezetője Glenn Woo szerint egyértelműen Kína lesz az első állam, aki nemzeti digitális valutát fog kibocsátani. Véleménye szerinte a jelenlegi teszt fázis a 19 üzlettel egy jóval nagyobb tesztnek lehet az elődje. Ha ez pedig jól sikerül akár hamar ki is terjeszthetik a tesztet az állam egészére.
Ha ez megtörténik akkor egyértelműen Kína válhat az első állammá, aki nemzeti digitális valutát bocsát ki, mégpedig valós felhasználási móddal!
A kínaiak észre sem fogják venni a digitális yüanra való váltást
Az elemzők szerint a kínai digitális yüan segítségével a kínai állam visszanyerheti a belföldi fizetések feletti ellenőrzést is. Ugyanis Woo becslése szerint a kiskereskedelmi ügyletek több, mint 96%-át az AliPay és a WeChat Pay rendszere dolgozza fel.
Woo felvetése szerint viszont a jelenlegi digitális fizetési platformok is a kínai állam engedélyével és felügyeletével futnak. Ez pedig összhangban áll a rendszer célkitűzéseivel, hogy az ország pénzügyi tevékenységeit csupán egy maroknyi, jól ellenőrizhető pénzügyi platformra központosítsa.
A kínai digitális yüan-t pedig a meglévő digitális fizetési platformokba is integrálni fogja a kínai állam! Ezzel pedig kína még nagyobb ellenőrzést és betekintést fog kapni az ország kiskereskedelmi hálózatába.
A felhasználó oldaláról nézve a kínai digitális yüan bevezetése szinte semmi észlelhető változást nem fog hozni. Ugyanúgy WeChat-en fognak vásárolni az emberek, innen fognak taxit rendelni vagy egymásnak pénzt küldeni. Az átmenetet sokan talán észre sem fogják venni.
A dollár hegemónia megtörése is lehet a kínai digitális yüan célja
Bizonyára nemzetközi szinten is számol az állam a kínai digitális yüan-nal. Itt is valószínűleg arra fogja ösztönözni a kereskedelmi partnereit, hogy a nemzet által kibocsátott CBDC-t használják a kínai ügyletek lebonyolításához. Ezzel erősítve a digitális yüan szerepét a nemzetközi kereskedelemben, különösen azokban az országokban, amelyek nagyban támaszkodnak a kínával folytatott kereskedelemre.
További ajánlott cikkeink:
- Mi a Bitcoin, blockchain technológia vagy a kriptovaluta kereskedés?
- Eljött a nap, amikor az olaj ára olcsóbb lett, mint a vízé
- Starbucks és McDonalds teszteli a kínai digitális yüant
- Komoly módosítások a Facebook Libra kriptovalutájánál
- Blockchain technológia, már a Telsa és a BMW is használja
- A Huawei fogja segíteni a kínai blockchain adoptációt
- CryptoFalka kriptovaluta kereskedés kisokos

Samson Mow szerint az egységtorzítás miatt az altcoinok, mint az XRP, az Ethereum és a Solana sokkal túlértékeltebbnek tűnnek a Bitcoinnál.

A magyar Polkadot Közösség ismét összehozza a blokklánc iránt érdeklődőket egy izgalmas Blokklánc & Crypto Találkozóra Április 25-én.

Tíz évvel ezelőtt még sokan csak mosolyogtak, ha a kriptopénz jövőjéről esett szó, mára viszont ez a technológia szerves része lett a mindennapoknak.

Összeomlott a Mantra: rugpull volt vagy csak a balszerencse netovábbja? És ha már bennragadtál egy zuhanó projektben? Erre is hoztunk túlélőtaktikát.