
Buterin eladományozta a tárcáiba érkező memecoinok nagy részét
Az Ethereum alapítója, Vitalik Buterin az elmúlt 10 napban 884 000 dollárt adományozott jótékonysági célokra.
Az Ethereum alapítója, Vitalik Buterin jótékonykodik
Az Ethereum egyik társalapítója, Vitalik Buterin, ismét átváltott 1,6 millió dollár értékű memecoin-t Etherre, amelyeket korábban jótékonysági célra ígért adományozni.
A tranzakció során 982.800 dollár értékű Moo Deng (MOODENG), 231 000 dollár értékű Monsterra (MSTR) és 183 000 dollár értékű ETHEREUM IS GOOD (EBULL) memecoin-t értékesített, amelyeket a blokklánc elemző cég, a Spot On Chain jegyzett meg október 13-i X posztjában.
Buterin ezen kívül eladott Popcat (POPCAT), Fwog (FWOG) és vitalek buteren (VITALIK) tokeneket is.
Mostanra összesen 2,78 millió dollár értékű memecoin-t váltott át Etherre, és az elmúlt kilenc napban 884 000 dollár értékű adományt juttatott el jótékonysági szervezetekhez, jelentette a Spot On Chain október 13-án.
Buterin megköszönte a memecoinok kibocsátóit, hogy elküldték neki a coinokat, de azt javasolta, hogy inkább közvetlenül adományozzanak.
Október 7-én Buterin egy X posztban azt mondta, hogy 10 milliárd memecoin tokenjét, amit kapott, egy olyan szervezetnek adományozza, amely a légben terjedő betegségek elleni technológia fejlesztésével foglalkozik.
Augusztus 15-én Buterin az összes állat témájú memecoint, amit az elmúlt 12 hónapban kapott, az Effective Altruism Funds állatmentő alapnak adományozta.
Milyen coinok vannak Vitalik portfóliójában?
A 700 millió dollár értékű kriptoportfóliójában még mindig található 2,4 millió dollár értékű MOODENG token, 144 000$ értékű Neiro (NEIRO), 117 000 dollár értékű MSTR és 80 000 dollár értékű Degen (DEGEN) – derült ki a Spot On Chain adataiból.
Buterin régóta úgy véli, hogy a memecoinok pozitív módon is hozzájárulhatnak a társadalomhoz, például lehetőséget adva az alacsonyabb jövedelmű országokban élőknek, hogy megélhetést biztosítsanak maguknak.
Mindeközben Buterin kritikát fogalmazott meg a hírességekről elnevezett memecoinokkal szemben, amelyek célja a hírességek és az első befektetők meggazdagodása. Buterin nevét nemrégiben felvetették, hogy 2024-ben elnyerheti az Egyesült Nemzetek Gazdasági Tudományok Nobel-díját, Tyler Cowen és Alex Tabarrok közgazdászok javaslatára.
„Vitalik egy platformot épített, létrehozott egy valutát, mondhatni, hogy megcáfolta Mises regressziós tételét ebben a folyamatban, nyilván Satoshi nyomdokain haladva, de jézusom, mit kell még tennie valakinek ahhoz, hogy Nobel-díjat kapjon?” – mondta Cowen az október 8-i Marginal Revolution podcast egyik epizódjában.
Tabarrok egyetértett, és hozzátette: Vitalik továbbra is hozzájárul az Ethereum mechanizmusának tervezéséhez, például azzal, hogy áttért a proof-of-stake mechanizmusra.

A Reuters értesülései szerint egy frissen létrehozott holdingcég révén már legalább 60%-os tulajdonrészt birtokol a Trump család.

A stabilcoin-kibocsátó Circle tőzsdére készül 2025-ben, a JP Morgan és a Citi támogatásával. Az USDC mögött álló cég újabb IPO-t tervez.
A „Fram2” nevű küldetés különlegessége, hogy teljes egészében egy kriptovaluta-befektető finanszírozta – és ő maga is a fedélzeten van.

Maxine Waters szerint súlyos következményei lehetnek, ha Elon Musk és a DOGE szervezet hozzáfér a SEC adataihoz.