
Hacker támadás érte az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumát
Vasárnap látott napvilágot a hír, amely szerint hackerek jól szervezett módon támadást intéztek az amerikai Pénzügyminisztérium ellen. Erre a hírre természetesen a kriptovilág lelkes rajongóinak is meg kellett szólalnia.
Minden jel szerint egy külföldi hackerekből álló csoport figyelte meg már jó ideje a minisztérium és a Nemzeti Telekommunikációs és Információs Hivatal (NTIA) levelezéseit. A dolog pikantériája, hogy kevesebb mint egy hónappal ezelőtt rúgta ki Donald Trump, az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériumának kiberbiztonságért felelős vezetőjét.
John Ullyott a nemzetbiztonsági tanács szóvivője úgy nyilatkozott, hogy a kormány tudatában van a történteknek és minden erejükkel azon vannak, hogy felgöngyölítsék az ügyet. Annyi már kiderült, hogy az említett intézmények Microsoft Office 365 szoftvercsomagját érte a támadás és az érintettek levelezéseit már hónapok óta figyelték. A Microsofttól még nem reagáltak a történtekre. Magát megnevezni nem kívánó források szerint a hackerek rendkívül kifinomult módon verték át a Microsoft platform azonosítási protokollját.
A Bitcoin köszöni jól van és ellenáll a hackereknek
Ahogy ez ilyen súlyú és témájú híreknél lenni szokott, a Twittert elborították az ,,együttérző” megjegyzések. Ezúttal azonban a kriptovaluták elkötelezett hívei azt próbálták kidomborítani, hogy a kriptovalutákkal ilyen nem történhet meg.
,,A Bitcoint sosem hackelik meg.”
írta például a Kraken egyik vezető beosztású tisztségviselője, Dan Held. De ugyanígy vélekedett Anthony Pompliano is, aki szerint a ,,Bitcoint még sohasem hackelték meg.”
A Blockfolio pedig az NTIA-t vette célkeresztbe, amikor azt írta:
,, A Bitcoin azt jelenti, hogy jobban bízunk egy SHA256 algoritmusban, mint az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumában.”
Taylor Monahan a MyCrypto alapítója és ügyvezetője a történteket a Minisztérium monetáris politikájával kapcsolta össze: ,,Egy vicc az egész!”- mondta, ,,A Minisztériumot belülről már régen meghackelték”. Ezzel arra utalt, hogy 2020-ban már szinte több pénzt nyomtatott a Kincstár, mint előtte az ország egész történetében.
Egy hivatali szerv infrastruktúráját ért hacker támadás sosem vidám dolog. Pláne, hogy egyelőre még az sem ismert, hogy keletkezett e valamilyen anyagi kár. Arra viszont mindenképpen jó, hogy ráirányítsa a figyelmet a jelenlegi pénzügyi struktúra helyzetére, a változás, változtatás szükségességére.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2019/2020; Cryptofalka
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
TÁMOGASD A CRYPTOFALKA MŰKÖDÉSÉT
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!