Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

Blockchain játék fejlesztésén dolgozik a Microsoft, ami egy 1980-as játékkönyvön alapul. Akkoriban hatalmasat kaszáltak a szóban forgó sztorival, vajon sikerül-e újra megcsinálni?
A blockchain játék megalkotásához a Microsoft két másik cég, az Eidos és a Fabled Lands fejlesztőit is segítségül hívta, együtt készítik el az innovatív új játékot. December 1-én egy sajtóközleményben jelentették be, hogy a fejlesztendő blokklánc játék egy 1980-as játékkönyvön, a “The Way of the Tiger“-ön fog alapulni. Ez az új játék pedig egy kártyajáték lesz, ami a nagy sikerű játékkönyvre fog építeni.
A játékkönyv egyfajta egyszemélyes szerepjáték. A hagyományos regényekkel ellentétben a könyvet nem lineárisan kell olvasni, hanem előre-hátra lapozgatva, a könyv utasításának vagy a véletlen (például kockadobás) hatásának megfelelően.
A blockchain játék címe „Arena of Death” (Halál arénája) lesz. Melyben a játékosok egy fantasy témájú kártyajátékban harcolnak az eredeti játékkönyv-sorozat elemeinek felhasználásával.
Jamie Thomson a korábbi könyvsorozat írója és egyben a Fabled Lands vezérigazgatója így nyilatkozott:
Eleinte a könyvsorozatot a klasszikus számítógépes játék formátumában szerettük volna újraindítani, de végül blockchain játék kifejlesztése mellett döntöttünk. Úgy gondolom, hogy ezzel az új technológiával jobban kitudjuk fejezni azt a világot, amit létre szeretnénk hozni.
Képzeljék csak el mondjuk a “Magic the gathering-et”, de úgy, hogy ha birtokolsz egy kártyát akkor biztos lehetsz benne, hogy az valóban csakis a tied. Vagy mondjuk, hogy 100 különböző kiadása lesz egy tárgynak vagy képességnek és ekkor tudod, hogy valóban csak annyi lesz belőle.
A blockchain játék fejlesztéséhez úgynevezett “nem-helyettesíthető tokenek” (NFT) használatát tervezik, amihez a Vechain blokkláncát hívják segítségül. Az alapvetően vállalkozásokkal és az ellátási lánc menedzsmentjével társított projekt itt a játékon belüli eszközök tulajdonjogát fogja biztosítani.
A Vechain lehetővé teszi kártyák és tárgyak létrehozását anélkül, hogy “blokklánc fejlesztéssel kellene foglalkoznod”. nyilatkozta Thomson.
Úgy néz ki kezd felpörögni a játékokon belüli digitális tokenizálás, egyre több blokklánc játék van születőben. Nemrégiben jelentették be a blokklánc alapú F1 Delta Time nevű játékot, melyet a hivatalos Formula 1 is engedélyezett. Ez a blockchain játék szintén NFT “nem-helyettesíthető tokeneket” használna az autók egyedisége érdekében.
Forrás: https://cointelegraph.com/news/formula-1-branded-blockchain-game-to-auction-digital-race-car-tokens
Az Ethereum (ETH) alapú kártyajáték, a Gods Unchained, a Blizzard játékfejlesztővel kapcsolatos cenzúra-botrány után messze meghaladta a CryptoKitties sikereit is. Napi közel fél millió NFT transzfert ért el.
Az eredeti cikk szerzője és a háttérkép tulajdonosa a cointelegraph.com oldal.
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!