A világ legnagyobb múzeuma NFT művészeti kiállítást nyitott
Az orosz Ermitázs múzeum egy nagyszabású NFT kiállítást rendez, ami a metaverzumban kínál egyedülálló élményt digitális műalkotásokkal.
Az első teljesen virtuális kiállítás az Ermitázsban
440 000 dollárt gyűjtöttek NFT-k eladásával a Binance-on. Az Ermitázs most arra kíváncsi, hogy az NFT-k a művészetről szólnak-e, vagy inkább csak a pénzről. Az orosz állami Múzeum tovább folytatja a helyezkedését a nonfungible tokenek (NFT-k) iparágában azzal, hogy bemutatta első teljesen virtuális digitális művészeti kiállítását.
Röviddel azután, hogy szeptemberben több mint 400 000 dollárt gyűjtött a Binance-on tartott első NFT aukcióján, az Ermitázs most egy ingyenes kiállítást rendez kizárólag a virtuális térben létező NFT műalkotásokból. A kiállítás az úgynevezett "égi Ermitázsban", vagyis a múzeum digitális avatárjában lesz megtekinthető.
Az Ermitázs kiállításának címe Éteri Éter, és a metaverzum koncepciójára épül. Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy digitális avatárokat hozzanak létre, és PC-k, okostelefonok, virtuális valóság szemüvegek és más eszközök segítségével járjanak körbe a virtuális helyszínen. A virtuális helyszín a helyi nevezetesség, a régi szentpétervári tőzsde belső tereit utánozza. Azonban a projekt egyik vezető kurátora szerint a tényleges kiállításnak semmi köze a tőzsdézéshez.
A szentpétervári múzeum ad otthon az egyedülálló digitális kiállításnak
"A kiállítás műtárgyai nem eladóak. Kerülünk minden olyan témát, amely a művek árával kapcsolatos, hogy arra összpontosítsunk, hogy megmutassuk, mi is valójában a digitális művészet, mert a művészet ára másodlagos az értékéhez képest" - mondta az Ermitázs kortárs művészeti igazgatója, Dimitri Ozerkov.
Metaverzum Oroszország legnagyobb múzeumában
Ozerkov megjegyezte, hogy az Ermitázs a kiállítás december 10-i befejezése után azonnal visszaadja az összes műtárgyat az eredeti tulajdonosoknak, köztük a művészeknek és a gyűjtőknek. "A további események már nem tartoznak a múzeum hatáskörébe" - tette hozzá.
Egy sajtótájékoztatón Ozerkov hangsúlyozta, hogy az Ermitázsnak "semmilyen pénzügyi érdeke" nincs az ingyenes kiállítás lebonyolításában. Megjegyezte, hogy a múzeum igyekszik felderíteni az NFT-k valódi értékét. "Azt akarjuk látni, hogy mi marad az NFT-ből, ha kivonjuk belőlük a pénzt" - mondta.
A The Ethereal Aether (Az éterikus éter) című kiállításra a művészek és művek kiválasztását Ozerkov és Anastasia Garnova, az Ermitázs Kortárs Művészeti Osztályának munkatársa végezte.
"Úgy véljük, hogy a kurátorok által végzett válogatás kulcsfontosságú egy múzeumi kiállítás számára, mivel a témák és a fejezetek tekintetében integráltabbá teszi azt. A kiválasztás elve azon alapul, hogy a műalkotások mennyire jelentősek az NFT lényegének megértéséhez" - mondta Garnova a Cointelegraphnak. "A művészek nem pályázhattak a kiállításon való részvételre" - tette hozzá.
Jelentős iparági szereplők és digitális műalkotások
A műalkotások teljes listája elérhető a kiállítás hivatalos weboldalán, ahol összesen 37 műalkotás szerepel. Köztük a CryptoKitties által készített Schrödinger macskája, egy népszerű blokkláncjáték, amelyet a kanadai Dapper Labs stúdió épített az Ethereum hálózaton. A listán egy szentpétervári művész, Darkzuu nevű alkotása is szerepel.
A kiállításon olyan NFT platformok és jelentős iparági szereplők is részt vesznek, mint a Snark.art, Masters digital, The Art Exchange, Rarible, Superrare, KnownOrigin, ArtBlocks, Alterhen.art és OpenSea. A kiállítás a The Aksenov Family Foundation, egy helyi kulturális és társadalmi innovációs alap támogatásával kerül megrendezésre.
A kiállítótér az Arhead.io kiterjesztett valósággal foglalkozó startup, a Masters Digital és Oleg Soroko meta-architekt közös munkája. Az Arhead.io társalapítója, Ivan Puzyrev kiemelte, hogy a szocializáció a kiállítás egyik legfontosabb eleme. "A projektet arra az elképzelésre építettük, hogy a digitális élményt megosztják a látógatók. Az emberek megosztják, megbeszélik és nevetnek, amikor elmerülnek a tér textúráiba" - jegyezte meg Puzyrev.
Nadia Taiga, a Snark.art művészeti produkciós platform ügyvezető igazgatója és kurátora, az Éteri Éter mögött álló egyik kulcsember a kiállítás tanácsadójaként tevékenykedik. "Ha egy évvel ezelőtt még csak jóslásokba bocsátkoztunk, hogy a múzeumok digitalizálják gyűjteményeiket és digitális kiállításokat hoznak létre a metaverzumban. Most, látva az Ermitázs példáját és ezt a kiállítást, tudjuk, hogy ez már valóság" - tette hozzá.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
Az elnök ugyan kevés tudással rendelkezik a tokenről, de kijelentései és felesége, Melania Trump saját memecoinjának megjelenése tovább fűtik a piacot
A világ legnagyobb kriptovalutájának árfolyama számos tényezőtől függ, de melyek a legfontosabbak? Három mutató az USA gazdaságából, ami mindent visz.
A közösség elégedetlen, a vezetés változni látszik, és Vitalik Buterin is egyre inkább beleáll a kriptovilág viharos diskurzusaiba.
Megfogadtad, hogy idén nem nézed tovább, hogy értéktelenedik a nehezen megkeresett pénzed? Nem éri meg várni - fektess okosan kriptovalutákba!