Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

Oroszországnak kriptovalutákat és digitális jegybankpénzt (CBDC) kellene használnia az afrikai országokkal való elszámoláshoz és fizetésekhez – véli az orosz kereskedelmi és iparkamara elnöke. Továbbá a kormánynak is jelezte, hogy a határokon átnyúló elszámolásokat kriptovalutákban és CBDC-kben bonyolítsa le.
Szergej Katyerin, a kamara elnöke levelet küldött Mihail Miszustin orosz miniszterelnöknek, amelyben egy sor javaslatot tett az afrikai országokkal való együttműködés fejlesztésére – jelentette csütörtökön a TASS helyi, állami kiadvány. A levélben Katyrin állítólag a digitális jegybankpénz és a kriptovaluták kölcsönös elszámolásra és fizetésre való használatát szorgalmazta Oroszország Afrikával való kereskedésének fellendítésére a nyugati szankciók közepette, és kijelentette:
“Mindenképpen közölni akartuk az Orosz Föderáció Pénzügyminisztériumával, hogy a központi bankkal együtt tegye lehetővé az afrikai államokkal kötött kormányközi megállapodások biztosítása érdekében a nemzeti valuták és kriptovaluták kölcsönös elszámolásokban és fizetésekben való használatát”.
A kamara elnöke a továbbiakban elmondta, hogy fontos egy különleges export-import bank és egy vagyonkezelői alap létrehozása az afrikai országok kis- és középvállalkozásainak exporttevékenységének támogatására. A hírt azért is kapta fel a szélesebb nyilvánosság, mert több afrikai ország is fontolgatja az együttműködést az Oroszországhoz kötődő blokklánc-hálózatokkal.
Hétfőn Kamerun, a Kongói Demokratikus Köztársaság és a Kongói Köztársaság közös közleményt adott ki a TON, a Telegram által kezdeményezett Layer1 blokklánc bevezetésének nemzeti terveiről. A jelentések szerint a Kongói Demokratikus Köztársaság egy új nemzeti stabilcoin elindítását is fontolgatja. Ez is a TON blokkláncra épülne.
forrás: Coindesk.com
Bár 2020 május óta a Telegram hivatalosan nem vesz részt a TON blokkláncban, Pavel Durov, a Telegram társalapítója nyilvánosan fejezte ki támogatását a TON és annak lehetséges integrációi mellet a Telegram messengeren.
“Ezek az országok mindegyike fokozatos átmenetet fog végrehajtani a kriptopénzek nek a gazdasági struktúrájuk központi pilléreként való elfogadására” – áll az országok közleményében.
Oroszország még dolgozik egy szövetségi kriptotörvényen. Bár 2021 elején megtiltotta a lakosoknak, hogy kriptovalutákban, például Bitcoinban fizessenek. Február közepén az Orosz Nemzeti Bank hivatalosan is elindította a digitális rubel kísérletét. Sikeresen végrehajtották az első állampolgárok közötti CBDC átutalásokat.
Számos afrikai ország is halad a CBDC fejlesztésével. Kenya és a Dél-afrikai Köztársaság például az év elején jelentettek előrelépést a CBDC-vel kapcsolatban. Tavaly Ghána a potenciális CBDC offline lehetőségeinek fejlesztésén dolgozott, hogy a társadalom minden szegmensében előmozdítsa annak használatát.
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!