Gyűjts passzív jövedelmet a Binance hitelezés segítségével
Akár kereskedő, akár befektető vagy, a Binance hitelezés segítségével szert tehetsz némi passzív jövedelemre a tőzsdén tárolt kriptopénzed után. Ennek legnagyobb előnye, hogy a piac alakulásától függetlenül könyvelhetünk el bizonyos százalékú jutalékot a kölcsönzésre felajánlott kriptopénzünkért cserében. 💪
Mi a Binance hitelezés és hogyan működik?
A válasz nagyon egyszerű. A platformon tárolt tőkéd felajánlhatod a tőkeáttéttel kereskedők rendelkezésére, aminek használatáért cserébe ők kamatot fognak fizetni. A Binance platformon a kölcsönözhető eszközök széles palettájából válogathatunk, és a lista folyamatosan bővül. Csak hogy néhányat említsünk, ezek közé tartozik például a Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance USD (BUSD), Tether (USDT).
Két féle hitelezési lehetőségünk van: fix vagy rugalmas letét formájában. Fix letét esetében a felajánlott tőkéd zárul egy előre meghatározott időtartamra, előre meghatározott kamatlábbal. Ezzel ellentétben a rugalmas letétnél bármikor lehetőségünk van a letétbe helyezett összeg visszavonására, valamint a kamatláb változik a lekötés ideje során. Mivel a rugalmas letét esetében bármikor hozzáférünk a tőkénkhez, így értelemszerűen a cserébe felkínált kamatláb is kisebb.
Rugalmas letét esetén a hozam naponta kerül elszámolásra, fix lekötés esetén pedig a lekötés időtartamának lejártakor kapjuk meg a letétünk utáni jövedelmet.
Hogyan használjuk a Binance hitelezést?
A következő lépéseben bemutatjuk a kölcsönzés menetét a Binance platformon:
- Lépj be a Binance felhasználói fiókodba. Ha még nincs felhasználód pár perc alatt létre is hozhatsz egyet erre a linkre kattintva.
- A fenti sávban az egérnyilacskát a Finance menüpont felett tartva legördül egy menüsor. Innen kiválasztjuk a Savings menüpontot
- A megjelenő oldalon felül kiválasztjuk, hogy milyen típusú hitelezést szeretnénk, rugalmas vagy fix lehetőségek közül (Flexible Savings vagy Locked Savings).
- Kiválasztjuk a kölcsönözni kívánt eszközt, majd a Transfer gombra kattintva megjelenik egy ablak, ahol megadjuk a kölcsönözni kívánt mennyiséget.
- A mennyiség megadása után elfogadjuk a szerződési feltételeket, majd a Transfer confirmed gombra kattintva utaljuk a tőkénket a hitelezési felületre.
Binance hitelezés fix letéttel
Ez az opció inkább hosszabb távú befektetéseknél lehet előnyös, hiszen, ha valaki hosszabb távra vásárol, mindenképp jól jön a befektetett pénze utáni kamat. Itt megjegyzendő, hogy ha fix letéttel kötjük le a pénzünket, ahhoz nem lesz hozzáférésünk az előre meghatározott időtartam lejárta előtt. Ugyanakkor, ha feltétlenül szükségünk van a lekötött pénzünkre, egy bizonyos részét rugalmas letétbe transzferálhatjuk.
A fix letétes termékek lekötése úgynevezett lot-okban történik. Ezek a „csomagok” előre meghatározott összegek, előre meghatározott kamatlábbal. A lejárati periódus 7-től 90 napig terjed.
Magyarázat:
- Annualized Interest Rate – az éves kamat százalékban
- Activity duration – a tőke lekötésének időtartama
- Lot size – a mennyiség, amelyet egy csomag tartalmaz. Például 1 lot = 100 BUSD.
- Maximum subscription – a maximális mennyiség, amelyet egy személy leköthet az adott termékből
- Value date – a dátum amelytől kezdve a jutalékot kapjuk
- Redemtion date – a visszaváltás dátuma
Rugalmas letétek
Itt fontos megjegyezni, hogy a rugalmas letétek is zárulnak a letétbe helyezés napjára. Ez azt jelenti, hogy az adott napra nem számolódik kamat utánuk, ugyanakkor legkorábban a következő napon vonhatók vissza. A jegyzést követő naptól kamatozik és ezen a napon is szabadul fel a tőke. Ettől kezdve bármelyik pillanatban visszaváltható.
Visszaváltáskor lehetőség van standard (standard redemtion) vagy gyors (fast redemption) visszaváltásra. Előbbi esetében várni kell a következő napig a tőke felszabadítására, viszont előnye, hogy a visszaváltást kérelmező napra is számolódik kamat. Gyors visszaváltásnál a tőkénk azonnal a rendelkezésünkre áll, azonban az adott napra nem jár jutalék.
A rugalmas letétek esetében a kamat naponta kiosztásra kerül. Itt megjegyzendő, hogy nem helyezhetők a termékek rugalmas letétbe a 23:50-00:10 UTC időintervallumban, ugyanis ekkor történik a kvóták frissítése. Továbbá, ha a napi kvóta egy adott termékre már betelt, a legjobb megoldás a következő nap minél korábbi szakaszában próbálkozni.
A cikk pillanatában jelenleg 24 féle kriptovalutát tudunk ilyen módon lekötni, ezek a következők: BUSD, USDT, BTC, ADA, ATOM, BAT, BCH, BNB, DASH, EOS, ETC, ETH, IOST, IOTA, KAVA, LINK, LTC, NEO, ONT, TRX, XLM, XMR, XRP, ZEC.
Binance hitelezés összefoglalva
A Binance hitelezés az egyik legegyszerűbb módja a tőzsdén tartott kriptopénzünk utáni passzív jövedelemnek. A tőzsde által kínált lehetőségek átfogóak a támogatott eszközöket és a lekötésre szánt időtartamot illetően. Lehetőségünk van rövidebb-hosszabb időre lekötni a pénzünket, illetve rugalmas letétezést is eszközölhetünk. Ez utóbbi esetben a lekötött pénzünkhöz bármikor hozzáférünk, ha szükségünk lenne rá.
- Lénárd
További ajánlott cikkeink:
- Mi a Bitcoin, blockchain technológia vagy a kriptovaluta kereskedés?
- Eljött a nap, amikor az olaj ára olcsóbb lett, mint a vízé
- Starbucks és McDonalds teszteli a kínai digitális yüant
- Komoly módosítások a Facebook Libra kriptovalutájánál
- Blockchain technológia, már a Telsa és a BMW is használja
- A Huawei fogja segíteni a kínai blockchain adoptációt
- CryptoFalka kriptovaluta kereskedés kisokos
A szeptember elején megtapasztalt csökkenő tendenciájú kriptopiac esélyt ad a befektetőknek arra, hogy okosan vásároljanak.
A Robinhood 3,9 millió dolláros büntetésben állapodott meg a kaliforniai igazságügyi minisztériummal, amiért korábban akadályozta a kiutalásokat.
Az UBD Network egy új Web3 tárcát vezet be, amely lehetővé teszi a decentralizált módon történő költséghatékony kriptovaluta öröklést.
Tanulj meg tudatosan befektetni a kriptopiacon, fedezd fel a legjobb altcoin beszállási lehetőségeket, és kerüld el a veszteségeket még időben!