A Tether rekord nyereséget ért el 2023 utolsó negyedévében
A Tether 2023 utolsó negyedévében rekorddöntő nettó nyereséget ért el, főként az Amerikai Kincstár értékpapírjaiból származó bevételnek köszönhetően.
A Tether az év végét rekord nyereséggel zárta
Tether Holdings Limited, a Tether stabilcoin mögött álló vállalat, "rekordot döntő nettó nyereséget" könyvelt el 2023 utolsó negyedévében. A kincstári kamatok és egyéb eszközök erős teljesítménye révén a vállalat január 31-i jelentése szerint 2,85 milliárd dolláros nettó nyereséggel büszkélkedik ebben az időszakban.
Az Egyesült Államok kincstárának értékpapírjaiból származó nettó kamat akár 1 milliárd dollárt is magában foglal. Az arany és bitcoin tartalékok tovább erősítették a vállalat fennmaradó egyenlegét.
"Ez az igazolás megerősíti a Tether Egyesült Csoport konszolidált tartalékjelentésének (CRR) pontosságát, és részletes bontást ad a csoport által 2023. december 31-én birtokolt eszközökről." - áll a Tether hivatalos közleményében.
A Zippia elemzése szerint a Tether 125 alkalmazottat foglalkoztat, így az egy alkalmazottra jutó nettó nyereség 22,8 millió dollár volt az elmúlt negyedévben.
Brutális számok a Tether mérlegén
Az év során összesen 6,2 milliárd dolláros nettó nyereséget ért el a Tether, amiből az amerikai államkötvények és más, nem kriptó befektetések 4 milliárd dollárt tettek ki. A Tether kezelt vagyona a dokumentumok szerint magában foglal 80,3 milliárd dollárnyi amerikai kincstárjegyet, 2,8 milliárd dollárnyi BTC-t, 3,5 milliárd dollárnyi aranyat és 1,5 milliárd dollárnyi kockázati tőkebefektetést.
"A többlettartalékok minden idők legmagasabb, 2,2 milliárd dolláros növekedését regisztrálták, összesen 5,4 milliárd dollárt, míg a fennmaradó 640 millió dollárt különböző stratégiai projektekbe fektették (például bányászat, AI infrastruktúra, P2P telekommunikáció és egyéb)"
A közlemény nemcsak a pénzügyi helyzetet részletezi, hanem kiemeli az összegyűjtött tartalékokat is, ezzel válaszolva a korábbi aggodalmakra.
"A Tether büszkén jetelenti be, hogy elérte azt a célját, hogy a token-tartalékokból kivonja a biztosított hitelek kockázatát. Bár az ilyen biztosított hitelek széles körben túlbiztosítottak, a Tether elegendő többlettartalékot halmozott fel ahhoz, hogy a teljes kockázatot fedezze."
Robusztus alapok és ambiciózus tervek a következő évre
Az USA által támogatott kincstárjegyek a legbiztonságosabb befektetések közé tartoznak. A kincstárjegyek az Egyesült Államok Kincstárának minisztériuma által kibocsátott, a kormányzati kiadások finanszírozására használt értékpapírok. Ezek a hozamot azon kamatok képviselik, amelyeket a befektetők a kormánynak nyújtott kölcsönért kapnak.
Az egyéves amerikai kincstárjegy hozama 2023 decemberében 4,7% volt. A Tether 2022 óta erősítette meg stabilcoinját T-kötvényekkel és aranytartalékokkal, azon igyekezve, hogy minőségét javítsa. A cég 2023 szeptemberében azt állította, hogy a világ vezető amerikai kincstárjegy-vásárlói közé tartozik.
Az alábbi ábra azt mutatja, hogy 2023. december 31-ig a Tether 5,4 milliárd dollárnyi többlettartalékot halmozott fel, amely teljes mértékben fedezi az USDT tartalékok között szereplő ~4,8 milliárd dollárnyi fedezett hitelállományt.
Paolo Ardoino, a Tether vezérigazgatója hangsúlyozta:
"A Tether negyedik negyedéves tanúsítása alátámasztja az átláthatóság, a stabilitás és a felelős pénzügyi gazdálkodás iránti elkötelezettségünket. A nem csak az év utolsó negyedévében, hanem az egész évben elért jelentős, 6,2 milliárd dollárt kitevő nettó nyereség pénzügyi erőnket mutatja. Továbbá a fenntartható energiába, a Bitcoin-bányászatba, az adatokba, az AI-infrastruktúrába és a P2P-távközlési technológiába történő befektetéseink jól mutatják a fenntarthatóbb és inkluzívabb pénzügyi jövő iránti elkötelezettségünket."
A Tether a kriptotél egyik nagy nyertese
A Tether-t az elmúlt kriptotél egyik nagy nyertesének tekintik. A vállalat 2023-ban konszolidálta piaci részesedését, az USDT tokenek a forgalomban lévő stabilcoinok több mint 70%-át képviselik.
A vállalat nemrégiben bejelentette, hogy az Egyesült Államok Szövetségi Nyomozó Irodája (FBI) csatlakozott a partnerei közé. Ez a lépés része a bűnüldöző hatóságokkal való együttműködési erőfeszítéseknek, amelyek az illegális tevékenységek nyomon követésére és visszaszorítására irányulnak.
Röviden összefoglalva elmondható, hogy a Tether sikeresen reagált az elmúlt években kialakult aggodalmakra, és elkötelezett az anyagi stabilitás biztosítása mellett. Bár az év még csak most kezdődött, a Tether már kapcsolatba lépett az ENSZ-szel, válaszolva az USDT illegális felhasználására vonatkozó kifogásokra.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.