
Trump ismét lendületbe hozta a politikai memecoinokat
Miután Donald Trump találkozott az NFT-gyűjteményének birtokosaival, az őt és riválisát, Joe Bident karikírozó memecoinok ismét felpörögtek.
Kilőttek a TREMP és a MAGA memecoinok
Miután Donald Trump találkozott az NFT gyűjteményének tulajdonosaival, az őt és riválisát, Joe Bident ábrázoló meme érmék iránti érdeklődés 24 óra alatt robbanásszerűen növekedett.
Az élen a Solana-alapú meme érme, a Doland Tremp (TREMP), amely 24 óra alatt 155%-os ugrással elérte a 0,69 dolláros árat. Az Ethereum-alapú meme érme, a MAGA is 42%-ot emelkedett egy éjszaka alatt, átlépve a 6 dolláros árat.
Még a BODEN mémérmére is hatással volt Trump
A politikai színtér másik oldalán a Jeo Boden (BODEN) szintén szerényebb 23,2%-kal, 0,37 dollárra emelkedett. A Joe Biden-t karikírozó mémérme annak ellenére emelkedett, hogy Trump a Trump NFT kollekció tulajdonosainak tartott kérdezz-felelek során kijelentette, hogy "nem tetszik ez a fajta befektetés".
A BODEN és a TREMP mémérmék az év elején lőtték be magukat a köztudatba, és áprilisban 473 millió, illetve 83 millió dolláros piaci kapitalizációra emelkedtek, mielőtt a jelenlegi 246 millió, illetve 67 millió dolláros piaci kapitalizációjukra zuhantak.
A memecoinok, azaz az internetes mémeken és aktuális eseményeken alapuló kriptovaluták jellemzően korlátozott likviditással és magas volatilitással rendelkeznek, ami a hírciklusokban való kiemelkedésükhöz kapcsolódik.
A BODEN és a TREMP mémérmék a "Spoderman Politicians" sorozat részei, amelyet eredetileg a Spoderman mém - egy Microsoft Paint karakter - ihletett.
Trump hozzáállása a Bitcoinhoz és más kriptovalutákhoz
Trump szerdán késő este a floridai Mar-a-Lago üdülőhelyén találkozott a Trump Trading Card NFT gyűjteményének tulajdonosaival, és kijelentette, hogy véget vetne a "kriptóval szembeni ellenségeskedésnek", amely állítása szerint most a kripto-cégek elhagyják az Egyesült Államokat.
A volt amerikai elnök hozzátette, hogy a Demokrata Párt és az amerikai Értékpapír- és Tőzsdebizottság (SEC) elnöke, Gary Gensler "nagyon is ellenzi" a kriptót, "de ő maga jóban van vele". Hozzátette, hogy szívesen fogadná a kriptopénzben történő kampányadományokat.
Az ex elnök stratégiájában némi fordulat vehető észre a kriptopénzekkel kapcsolatban. Még 2019-es hivatalba lépése idején kijelentette, hogy "nem rajong a Bitcoinért és más kriptovalutákért", hozzátéve, hogy azok "rendkívül volatilisek", "légből kapottak" és "nem igazi pénzek".

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.