Beköszönthet a kripto-reneszánsz Kínában?
Kína ismét a színre lép? Új megközelítéssel veti bele magát az ország a Web3 fejlesztésébe. Milyen lehetséges hatásai lehetnek ennek a váratlan lépésnek a globális kriptovaluta-térségre?
Kína újragondolja álláspontját a kriptovalutákkal kapcsolatban
A kriptovalutákhoz fűződő viharos viszonya közepette úgy tűnik, Kína sebességet vált, és most már felkarolja az ágazathoz kapcsolódó területeken rejlő lehetőségeket. A kínai kormány nemrég mutatott be egy whitepapert, amelynek célja az innováció és a fejlesztés ösztönzése a Web3 iparágban. A "Web3 Innovációs és fejlesztési fehér könyv (2023)" címet viselő dokumentum hangsúlyozza, hogy a technológia "az internetes ipar jövőbeli fejlődésének elkerülhetetlen trendje ".
A fehér könyv kiemeli a Web3 legfontosabb kutatási területeit, köztük a mesterséges intelligenciát (AI), az XR interaktív terminálokat és a tartalomkészítő eszközöket. Elismeri továbbá az olyan újonnan megjelenő alkalmazások gyors felemelkedését, mint a digitális gyűjtemények. A dokumentum ugyanakkor rávilágít az iparág fejlesztési kihívásaira is, hangsúlyozva a szakpolitikai változások szükségességét.
A dokumentum rámutat, hogy az internet 3.0 iparág jelenlegi pekingi fejlődése olyan kihívásokkal szembesül, mint a technikai és tehetségtámogatási képességek és a megfelelő jogi normák hiánya. Erre válaszul a pekingi Chaoyang kerület 2025-ig évente legalább 100 millió jüan (14 millió dollár) elkülönítését tervezi, hogy leküzdje ezeket az akadályokat. Zhongguancun, amelyet gyakran Kína Szilícium-völgyeként emlegetnek, kulcsszerepet fog játszani ebben az ambiciózus törekvésben.
Reakciók és spekulációk Kína lépésére
A fehér könyv közzététele világszerte reakciókat váltott ki, különösen tekintettel Kína múltbeli feszült viszonyára a kriptovaluta-szektorral. Changpeng Zhao, a Binance vezérigazgatója egy tweetben fejezte ki kíváncsiságát, kiemelve a fehér könyv megjelenésének érdekes időzítését, amely egybeesik a kripto-rendszerek közelgő hongkongi bevezetésével.
A közelmúlt eseményei arra utalnak, hogy Kína kriptovalutákkal kapcsolatos álláspontja megváltozhat, ami a spekulációkat táplálja a politika változásáról az évek óta tartó tiltások után. Az állami műsorszolgáltató, a Kínai Központi Televízió (CCTV) a Bitcoin logóját bemutató szegmenst sugárzott, amit jelentős eseményként értelmeztek, ami történelmileg fokozott piaci aktivitással és árfolyam-emelkedéssel jár együtt.
Milyen hatása lehet ennek a kriptopiacra?
Kína intézkedéseinek hatása a kriptopiacra mélyreható. Annak ellenére, hogy 2021-ben a digitális eszközökre vonatkozó jelentős lecsapás jelentős sokkot okozott a kripto-piacon, a Bitcoin talpra állt, és még abban az évben történelmi csúcsot ért el.
Összefoglalva, Kína meglepő előretörése a Web3 fejlesztésébe potenciális fordulópontot jelent a nemzet kriptovalutákhoz való hozzáállásában. Hogy ez egy kripto-reneszánsz kezdetét jelzi-e Kínában, azt csak az idő fogja megmondani. A globális kripto-közösség azonban aktívan figyelni fogja az eseményeket, és kíváncsian várja, hogy ez a fejlemény milyen hatással lesz a szélesebb kripto-piacra.
További ajánlott cikkeink:
- Aktuális Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok, coin elemzések
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2022
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
Megnézzük, hogyan hat a közel-keleti válság a világpiacra, a Bitcoinra, Ethereumra és a többi altcoin árfolyamára.
A Uniswap modellje hosszú távon fenntarthatatlan lehet, veszélyeztetve a DeFi-t és a likviditási szolgáltatók nyereségességét.
A Telegram két legnagyobb kriptojátéka, a Hamster Kombat és a Catizen tokenjei közel 50%-ot zuhantak az airdropok után.
CZ, a Binance volt vezérigazgatója, a kriptóból az AI világába lép, új befektetésekkel és jövőbeli oktatási projektekkel a láthatáron.