
Trillió dolláros klub: a Bitcoin már a Meta sarkában lohol
A világ legértékesebb vállalatainak részvényeivel és a nemesfémekkel összehasonlítva a Bitcoin (BTC) ismét bekerült a TOP 10 legértékesebb eszköz közé.
Újra 50 000 dollár felett a Bitcoin árfolyama
A Bitcoin 2021 decembere után először érte el újra az 50 ezer dollár feletti árat, amiben a Bitcoin ETF-ekkel kapcsolatos befektetői izgalom, valamint a közelgő „felezés” is jelentős szerepet játszhatott.
Ha a bikapiac folytatódik, a Bitcoin felkúszhat a piaci kapitalizáció élmezőnyébe. A korábbi bitcoin csúcs 67 617 dollár volt, ami majdnem 1,3 trillió dolláros piaci kapitalizációhoz vezetett.
A cikk megjelenésének időpontjában a BTC kényelmesen ül a tizedik helyen, viszont a Meta (korábban Facebookként ismert) már aggódhat poziciójáért. Habár valószínűtlen, hogy a BTC egyetlen mozdulattal behozza a különbséget, mégis a kriptoközösségen belül elindult egy spekuláció, hogy vajon mikor lép a digitális eszköz a Meta helyére.
Ha a Bitcoin sikerrel jár és túlszárnyalja a Meta-t, akkor következik az ezüst (1,28 trillió dollár), majd az Amazon, a Nvidia és az Alphabet (mindhárom körülbelül 1,8 trillió dollár piaci kapitalizációval rendelkezik).
100 000 dolláros BTC árnál már a Google sem lenne ellenfél
Ezután könnyűszerrel verekedheti át magát a digitális valuta a piaci kapitalizáció rangsorában, azonban a 2-3 trillió dolláros klubtagsághoz körülbelül 100 ezer dolláros árfolyamra lenne szükség. Itt majd harcba szállhat a Saudi Aramco, a Microsoft és az Apple cégekkel.
A bitcoint a csúcson az arany várja, azonban a több mint 13 trillió dolláros piaci tőkeértékkel rendelkező nemesfém az eszközök Mount Everestje.
Az Ethereum is bikás hangulatban van
Eközben az Ethereum (ETH) jelenlegi 330 milliárd dolláros piaci tőkeértéke a 31. helyen áll, megelőzve olyan multinacionális vállalatokat, mint a Nestle, Toyota vagy Coca-Cola.
Néhány elemző olyan forgatókönyvet képzel el, amelyben az Ethereum folytatja felfelé ívelő lendületét a Bitcoin növekvő nyereségeivel párhuzamosan. Ez a világ második legértékesebb kriptopénzét olyan nagy technológiai cégekkel állíthatja szembe, mint a Samsung vagy akár később a Mastercard.

Trump vámháborúja ismét megrengette a tőzsdéket, aminek hatására az S&P500 az elmúlt több mint 11 ezer napjának 29. legnagyobb esését produkálta.

Gazdasági szakértők szerint az egész olyan, mintha egy mesterséges intelligenciát kértek volna meg a képlet kidolgozására.

Arthur Hayes úgy véli, hogy a vámok helyreállíthatják a globális egyensúlytalanságokat, ami középtávon pozitív hatással lehet a Bitcoin árfolyamára.

Egy nap alatt 200 milliárd dollár tűnt el a kriptopiacról Trump bejelentése után. Az előrejelzések szerint jelentős a recesszió esélye.