Néhány hét alatt duplázott a Cardano (ADA) árfolyama
Kiválóan teljesített az elmúlt időszakban a Cardano (ADA), most pedig az IOTA partnerségről röppentek fel pletykák.
2021-ben már duplázott a Cardano (ADA) ára
Alig kezdődött még el 2021, a Cardano nevű altcoin projekt már dupla annyit ér, mint 2020 végén! 2020 december 31-én még 0,18 dollárt kellett egyetlen ADA-ért fizetni, ma 2021.01.21-én pedig már 0,36 dollárt. Vagyis elmondható, hogy nem csak a Bitcoin, az altcoin piac is meglehetősen erős évet kezdett. Sőt, pontosan a jelenlegi Bitcoin oldalazások azok, amelyek meg tudnak ágyazni egy pozitív időszaknak az altcoinok számára.
Cardano (ADA) ára 2021Eközben pedig a social médián történő Cardano említések száma az év kezdete óta folyamatosan nő. Valószínűleg a közösségi háló ereje is hozzájárult ahhoz, hogy elérje ezt a döbbenetes árfolyam emelkedést, amivel a BitcoinCash projektjét is megelőzte már. Ezzel a Cardano (ADA) projektje rendelkezik már a 6. legnagyobb kriptovaluta kapitalizációval.
A kriptovaluta ranglistát itt találjátok.
Ha pedig többet szeretnél tudni arról, hogy mi is az ADA, akkor kattints IDE.
Csúcson a Cardano-val kapcsolatos tweetek száma
A Cardano ár emelkedése természetesen egyre több és több embert csábít az altcoin követői táborába, ez pedig a számokból is szépen látható. Nem csak az ADA árfolyama, hanem a vele kapcsolatos Tweetek száma is meredeken kilőtt.
Cardano Tweetek vs. ADA árfolyam. Forrás: TheTIEA kulcsszó keresés pedig azt mutatja, hogy ez a social média érdeklődés mögött főleg a "stake", "staking", illetve a "pool" keresések állnak. Pont a napokban írtunk nektek arról, hogy mi is az a staking. Ennek pedig a Cardano projektjében kimondottan fontos szerepe van! Ugyanis az ADA projektje az Ethereummal ellentétben kezdetben is Proof of Stake algoritmusban gondolkozott, így ennél az altcoinnál ez az alap működtető mechanika.
A Cardano és az IOTA projektek közötti együttműködés is felröppent
Alapvetően pozitív véleménnyel vagyok, mind a Cardano, mind az IOTA projektjéről, így egy hasonló együttműködést igazán hasznosnak vélek a kriptovaluta piac számára. Cardano ugye az Ethereum kihívója, mint új generációs platform projekt, IOTA pedig főleg az automatizálásban és a gépek közötti kommunikációban tevékenykedik.
A két projekt együttműködésének pletykája onnan indul, amikor valaki megkérdezte az IOTA Discord csatornáján a projekt egyik alapítóját Dominik Schiener-t, hogy gondolkoznak-e esetleg a Cardano-val való átjárhatóság biztosításán. Mire az IOTA alapítójának a válasz az volt, hogy:
Igen, 100%-ban. Amint készen vagyunk, újra keresni fogom Charles-t.
Itt Charles Hoskinson-ra gondolt. Ő korábbi Ethereum társalapító volt, majd tovább állt, hogy megalkossa a tanultakból a saját altcoin projektjét. Mégpedig azért, hogy olyan megoldásokat alkalmazhassanak, amiket az Ethereumnál körülményes vagy költséges lett volna. A fő cél az volt, hogy egy proof-of-stake blokklánc futtasson valuta tranzakciókat és okosszerződéseket egyaránt. Ezt úgy, hogy a skálázhatóság, a blokkláncok közti együttműködés és a fenntarthatóság problémáira legyen kidolgozott megoldás és ütemterv. Végül általa és Jeremy Wood segítségével született meg a Cardano (ADA) projektje.
A bizonyos Discord beszélgetés után 24 órával 63%-ot emelkedett a tweetek száma, de az árfolyam is durván 25%-ot emelkedett, mind a Bitcoinnal, mind a dollárral szemben.
A "Gougen" fázissal tovább folytatódik a Cardano fejlesztése
A Cardano roadmapje alapján a Shelly fejlesztési fázis után a Gougen fejlesztési fázis következik. A Shelly főként a decentralizáltságot volt hivatott elérni, illetve azt, hogy az ADA holderek stakelhessék a coinjaikat. Ez ugye azért fontos, mert ezzel tudják a PoS rendszer blokkláncát hitelesíteni, amiért cserébe extra profitokat zsebelhetnek be. Ez a bányászat 2.0.
Most a Gougen fázisban a fókusz az okos szerződések integrálásán van, valamint azon, hogy decentralizált applikációk is készülhessek a Cardano segítségével. Ha ez sikerül, akkor egy teljesen új éra kezdődik a kriptovaluta piacon. Jelenleg ugye az Ethereum az, aki merőben dominálja a decentralizált applikációk piacát és ezzel a DeFi-t is. Erről nemrégiben Charles Hoskinson is beszélt, hogy hogyan terveznek nyitni a DeFi felé. Ő főleg a pénzügyileg jelenleg még elmaradottabb Afrika felé fordulna. Ugyanis véleménye szerint a pénzügyileg még elmaradott, banki szolgáltatásokkal nem rendelkező emberek milliói számára tudnák megnyitni a modern pénzügyek világát.
Hoskinson korábban így nyilatkozott:
A Cardano célja, hogy likviditást biztosítson a legszegényebb embereknek is a Földön, ezzel pedig lehetővé tegye számukra a megszerzett csekély vagyonuk értékének a megőrzését.
Jelenleg még a Staking az, ami hajtja a Cardano árát
Január elsején még a Cardano és IOTA hír előtt 0,173 dolláron mozgott az ADA árfolyama, 1 milliárd dolláros tőzsdei forgalom mellett. Az elmúlt két hétben viszont a Cardano ára 0,36 dollárra, míg a forgalma 3 milliárd dollárra emelkedett.
ADAUSDT-1d-20210121Ez az emelkedés mögött természetesen nem csak a Bitcoin dollárral szemben történő emelkedése áll, ami húzza magával az altcoin-USD árakat is. Hanem valószínűleg az, hogy a Cardano forgalomban lévő coin készlete a stakelt lekötések miatt jelentősen csökkent. Vagyis a növekvő kereslet beszűkült kínálattal találkozik.
Az on-chain adatok alapján a teljes ADA készlet 70%-a részt vesz a stakelésben. Jelenleg 1468 aktív validátok, valamint 140 130 delegátor vesz részt a Cardano rendszerének szabályozásában.
Vagyis azt lehet mondani, hogy az elmúlt hetekben igazán jól jártak azok, akik tartottak ebből az altcoinról. Viszont azt fontos leszögezni, hogy amikor mind az árfolyam, mind a social érdeklődés a csúcson van, valószínűleg új beszállókat nyitni pont nem ilyenkor kell. A kriptovaluta kereskedés szummában egy nullás játék. Vagyis valakinek a vesztesége másnak a nyeresége. Amikor nagyon egyértelműen látszik valami és mindenki ugyanazt fújja, akkor általában pont annak az ellenkezője igazolódik be. Ezért célszerű lehet egy konszolidációt megvárni az ADA-nál, mielőtt valaki nagyon fellelkesedve belevesz a jelenlegi csúcsokba. Illetve tudjátok, fő a diverzifikáció! ➡️ Milyen altcoin portfólióban célszerű 2021-ben gondolkozni?
Az Ethereum 2.0 hasonló utat futhat be, mint az ADA
Vicces, hogy a később indult ADA úgymond picit előrébb van már, mint az eredeti ötlet az Ethereum. Persze kapitalizációban illetve a rá épülő projektek számában egyértelműen az Ethereum az úr. Valószínűleg ez még egy jó ideig így is fog maradni. Viszont, ami érdekes, hogy ugye az Ethereum 2.0 egy a Cardano jelenlegi már működő stakelési rendszeréhez igazán hasonlót fog majd használni. Így a Cardano-nál jelenleg látható érdekességek ott is megfigyelhetőek és kihasználhatóak lesznek.
Háttérkép forrása: https://www.cryptonewsz.com/
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2019/2020; Cryptofalka
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A Bitcoin hálózata hatalmas fejlődésen ment keresztül kódmódosítás nélkül, NFT-k, tokenek, staking és új skálázási megoldások révén.
A MicroStrategy 1,11 milliárd dolláros Bitcoin-vásárlását több mint 8 millió vállalati részvény eladásával finanszírozta.
Legfrissebb fejlemények összefoglalója a Polkadot ökoszisztémából, hogy a könnyedén naprakész maradj a legújabb trendekkel kapcsolatban.
Ahogyan a szeptember halad, a mém érmék jó választásnak tűnnek azon kockázatkedvelő kereskedőknek, akik diverzifikálnák portfólióikat.