Tovább esik a világ tőzsde, hogy teljesít eközben a Bitcoin?
Lazítást és 700 milliárd dolláros mentőcsomagot jelentett be tegnap a FED, a tőzsde mégis rég nem látott minuszokat könyvelt el. Hogyan teljesít ebben a nehéz időszakban közben a Bitcoin?
Rég nem látott minuszokat szenvedett el a legtöbb tőzsde
4 napja jelentkeztünk az "Itt lenne a következő pénzügyi világválság? A számok azt mutatják!" című cikkünkkel, ebben összefoglaltuk, hogy mennyire nagy is a baj jelenleg a tőzsdéken. Nos azóta még tovább esett a legtöbb tőzsdei termék, legyen az részvény, arany, olaj, vagy akár kriptovaluta.
Ma ismét górcső alá vesszük a "nagyokat" S&P 500, arany, olaj, majd ezután térünk rá ismét a Bitcoinra. Szándékosan haladunk a "nagyok" felől a "kicsi" felé, fontos tisztán látni, hogy a kriptovaluta és bitcoin tőzsde egy iszonyatosan kis hal a nagy tengerben. Ahhoz pedig, hogy érdemben felkészülhessünk a nagyobb viharokra, célszerű picit kitekinteni, hogy mi a helyzet a " mi kis világunkon" kívül is.
Le állt a tőzsde, kétszámjegyű csökkenés az S&P 500-nál
Az S&P 500 a tőzsde olyan amerikai tech cégeinek nevét foglalja magába, mint az Apple, Microsoft, Amazon vagy akár a Facebook. Az index ennek az 500 nagyvállalatnak a mozgásait követi, teljes piaci kapitalizációja pedig jócskán felülmúlja a kriptovaluták számait. Viszonyításképpen az S&P 500 teljes piaci kapitalizációja durván 200-szor nagyobb, mint a Bitcoiné.
A tegnapi napon az S&P500 kétszámjegyű csökkenést szenvedett el, aminek következtében nagyjából 3 perc alatt le kellett állítani a tőzsdei kereskedést. (Mesterségesen megszakítva a kereskedést) Mindezt azután, hogy a FED durván 700 milliárd dolláros "mentőcsomagot" hirdetett a gazdaság élénkítése érdekében.
SP500-1d-20200317Ez az ábra önmagában szépen szemlélteti, hogy a jelenlegi pénzügyi világ és a tőzsde milyen nehéz helyzetben van. Ugyan ez köszönhető részben a koronavírus miatti nehéz helyzetnek, de sok szakértő szerint érett már a túlhajtott pénzügyi rendszer lufijának kipukkanása.
Zuhan a "menedéknek" elkönyvelt fizikai arany is
A részvények és kriptovalutákkal szemben sokáig húzta és jól teljesített az arany árfolyama. Sokan "menedéknek" kiáltották ki a fizikai aranyat, vagyis az egyetlen lehetőségnek, amivel ki lehet bekkelni a jelenlegi nehéz helyzetet. Korábbi cikkünkben azt firtattuk vajon meddig bírja az arany a nyomást? Úgy néz ki megkaptuk rá a választ!
2011 óta nem volt ilyen rossz hete az aranynak, tőzsdei ára 1700 dollárról közel 1500 dollárra esett néhány nap alatt. Ez a kétszámjegyű csökkenés persze egy bitcoin tőzsdéhez szokott kereskedőnek nem egy kiugró érték, viszont mindig tartsuk figyelemben a marketcapet is!
GOLD-1d-20200317
Az olaj kapitulált a tőzsdén
Az olaj tőzsdei ára közel 64 dollárról 30 dollárra esett a tőzsdén, ez nagyjából 50%-os csökkenés néhány nap alatt. Ilyet még az altcoinoktól sem látunk bármikor!
OIL-1d-20200317
Egyelőre együtt mozog a Bitcoin tőzsde a hagyományos piacokkal
Rég nem látott esést láthatunk a Bitcoin tőzsde világában is! Néhány nap alatt közel 40%-os esést tapasztalt a Bitcoin árfolyam. Ez egy olyan érték, amire évek óta nem volt példa. Egyértelmű, hogy a pénzügyi válság a kriptovaluta tőzsde életébe is begyűrűzik. Úgy gondolom, hogy amíg a világpiaci helyzet hasonlóan nehéz lesz persze a kriptovaluta piacot is fogja súlytani ez a válság. Végső módon a kriptóval is pánikoló és a pénzüket akaró emberek kereskednek. Rövid távon ezért biztosan elkerülhetetlen az, hogy függetlenül mozogjon a világ tőzsdétől. Viszont néhány dolgot itt is fontos tisztázni!
BTCUSD-1d-20200317Minél kisebb egy adott tőzsdei termék marketcapje, az általában annál volatilisebb. Vagyis nagyon nem mindegy, hogy mondjuk az S&P500 esik 10%ot vagy egy apró altcoin. Kicsit úgy lehet ezt felfogni, hogy nem mindegy, hogy egy kisautó száguld 300-al vagy egy fullon megpakolt kamion.
Ha figyelembe vesszük a Bitcoin apró marketcapjét és a volatilitását, akkor azt lehet mondani, hogy igazán jól teljesített az elmúlt nehéz időszakban, semmiképpen sem rosszabbul, mint a hagyományos tőzsdei termékek! (Nehéz összemérni a volatilitásokat, de szakértők szerint az S&P 500 10%-os csökkenése durván 50% Bitcoin volatilitással feleltethető meg)
Ez mellett a Bitcoin és a kriptovaluták piacán nincsenek több száz milliárd dolláros mentőcsomagok, kényszerből leállított tőzsdék… Tehát, aki azt mondja, hogy a Bitcoin elbukott és rosszul teljesített ezen nehéz idők alatt szerintem iszonyatosat téved. Pontosan a jelenlegi pénzügyi rendszer mutatja be, hogy még “lélegeztető gépekkel” is elbukik, ezzel szemben a Bitcoin hasonlóan, ha nem jobban tartja magát, mint a többiek mindenféle külső segítség nélkül.
Szerintem fontos, hogy ne rövid, hanem hosszú távon vizsgáljuk majd a korrelációt a Bitcoin tőzsde és a hagyományos pénzügyi termékek között. Ez a jelenlegi helyzet mindenképpen egy hatalmas esély a decentralizált Bitcoin és kriptovaluták számára. Ha sikerül bemutatniuk, hogy sokkal hamarabb és rugalmasabban talpra állnak, az hatalmas siker és előretörés lesz.
További ajánlott cikkeink:
- Mi a Bitcoin, blockchain technológia vagy a kriptovaluta kereskedés?
- Itt lenne a következő pénzügyi világválság? A számok azt mutatják!
- Elérte a pánik a kripto tőzsdéket, tanácsok zuhanás közepette
- Bitcoin, kriptovaluta szótár és kisokos
- Miért éri meg Bitcoinnal és kriptovalutákkal kereskedni?
- Pontos matematikai modell a Bitcoin ár meghatározásához
- CryptoFalka kriptovaluta kereskedés kisokos
A Bitcoin hálózata hatalmas fejlődésen ment keresztül kódmódosítás nélkül, NFT-k, tokenek, staking és új skálázási megoldások révén.
A MicroStrategy 1,11 milliárd dolláros Bitcoin-vásárlását több mint 8 millió vállalati részvény eladásával finanszírozta.
Legfrissebb fejlemények összefoglalója a Polkadot ökoszisztémából, hogy a könnyedén naprakész maradj a legújabb trendekkel kapcsolatban.
Ahogyan a szeptember halad, a mém érmék jó választásnak tűnnek azon kockázatkedvelő kereskedőknek, akik diverzifikálnák portfólióikat.